Crna hronika

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Crna hronika

#271 Post Postao/la nella26 »

Nožem ubio brata

Dvadesetšestogodišnji Merdas Babić smrtno je stradao nakon okršaja s bratom Amarom Babićem (25), koji se dogodio u stanu u ulici Ilije Engela, na broju 12, u sarajevskom naselju Otoka.


Kako je potvrdio glasnogovornik sarajevske policije Irfan Nefić, oni su oko 10.30 sati obaviješteni da je došlo do "međusobnog povrjeđivanja nožem braće Babić, nakon čega su obojica prevezeni u Centar urgentne medicine bolnice Koševo".



Oko 11.20 sati iz bolnice su javili da je jedan od braće preminuo uslijed zadobivenih povreda. Obaviješten je dežurni kantonalni tužilac koji je izašao na mjesto događaja kako bi rukovodio uviđajem. Sve što vam još mogu reći je da se obračun dogodio u hodniku stana", rekao nam je Nefić.

U bolnici Koševo su nam potvrdili da je Merdas preminuo u 11.20 sati od ubodne rane u predjelu stomaka. Njegov brat Amar je zadobio lakšu, dosta pliću ubodnu ranu, također u predjelu stomaka. On je sad na promatranju u bolnici i ukoliko se njegovo zdravstveno stanje ne iskomplikuje, za 3-4 sata bi trebao biti u pritvoru, zbog sumnje da je ubio brata.

Istraga o ovom događaju je u toku
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Crna hronika

#272 Post Postao/la beca »

Nesreća kod Pazarića

U sudaru kamiona i Golfa poginulo dvoje djece i muškarac


Dvoje djece i muškarac smrtno su stradali oko 13.50 sati u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na magistralnom putu M-17 u mjestu Resnik, kod Pazarića, općina Hadžići. Teško je povrijeđena ženska osoba koja je kolima Hitne pomoći prebačena u bolnicu.

Kako je potvrdio glasnogovornik sarajevske policije, Irfan Nefić, sudarili su se kamion Daimler-Benz i Golf II, u kojem su se nalazili stradali.

Na mjesto nesreće odmah su izašle policijske, vatrogasne i ekipe Hitne pomoći. Obaviješten je kantonalni tužilac, a uviđaj je u toku.

Saobraćaj na ovom dijelu puta je preusmjeren na alternativin pravac Osenik - Resnik.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Crna hronika

#273 Post Postao/la mrki62 »

I ovo bih ja dao u crnu kroniku , ................. gdje će joj duša.

Link http://www.24sata.info/vijesti/crna-hro ... ijeku.html

Kliknite na link a kad se otvori, pročitajte i opet kliknite na snimak, da se uvjerite u brutalnost osobe, koja bi trebala imati ljubav i ženstvenost u sebi.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
akrep
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 95
Pridružen/a: 18 Jun 2010 16:09
Lokacija: cvrsto na zemlji

Re: Crna hronika

#274 Post Postao/la akrep »

uh ovo sam gledala sinoc i bas mi se smucilo... kakvi su to monstrumi...
samo se jednom zivi...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Crna hronika

#275 Post Postao/la andro »

Snimak stravičnog stradanja bicikliste u Zenici!
PAŽNJA! Ovaj snimak sadrži uznemirujuće prizore!
Snimak MUP-a ZDK
:arrow: :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=JkcAlgGGULs
Identitet bicikliste kojeg je jučer u 14,20 sati na raskrsnici ulica Crkvice, Bistu Nuova i Prve Zeničke brigade pregazilo vozilo audi A4 švicarskih tablica (BE 352675), još uvijek nije poznat.

Potvrdila je to jutros Aldina Ahmić, portparol MUP-a ZDK koja je uputila još jedan apel građanima da pomognu u identifikaciji muškarca starosti oko 60 godina. Prema informacijama iz MUP-a, Ćazim Gačić, vlasnik automobila pušten je nakon informativnih razgovora, dok je njegova kćerka, Adisa i dalje u policijskom zadržavanju, te će biti predata tužiocu. Tokom istrage utvrđeno je da je ona ipak bila sama u automobilu, te da tvrdnje da se sa njom nalazio, i to za upravljačem, i muškarac, nisu tačne. Kako nam je rečeno u policiji istraga je i dalje u toku.



Istragom utvrđeno da je Adisa Gačić upravljala vozilom koje je udarilo biciklistu

Policijska uprava I Zenica dostavila je danas Kantonalnom tužilaštvu Zenica izvještaj protiv Adise Gačić, rođene 1980. iz Zenice.

Portparolka MUPZDK-a Aldina Ahmić potvrdila je Feni da je žena koja je jučer u poslijepodnevnim satima lišena slobode zbog prouzrokovanja saobraćajne nezgode sa smrtnom posljedicom, zajedno s izvještajem o počinjenom krivičnom djelu predata Tužilaštvu ZDK-a.

Istragom je utvrđeno da je Adisa Gačić upravljala vozilom 'audi A-4' švicarskih nacionalnih oznaka BE-352675, koje je jučer oko 14.15 sati, u raskrsnici ulica Bistua Nuova, Prve zeničke brigade i Crkvice udarilo, još neidentifikovanog biciklistu, starosti oko 65 godina.
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Crna hronika

#276 Post Postao/la nella26 »

andro je napisao/la:Snimak stravičnog stradanja bicikliste u Zenici!
PAŽNJA! Ovaj snimak sadrži uznemirujuće prizore!
Snimak MUP-a ZDK
:arrow: :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=JkcAlgGGULs
Identitet bicikliste kojeg je jučer u 14,20 sati na raskrsnici ulica Crkvice, Bistu Nuova i Prve Zeničke brigade pregazilo vozilo audi A4 švicarskih tablica (BE 352675), još uvijek nije poznat.

Potvrdila je to jutros Aldina Ahmić, portparol MUP-a ZDK koja je uputila još jedan apel građanima da pomognu u identifikaciji muškarca starosti oko 60 godina. Prema informacijama iz MUP-a, Ćazim Gačić, vlasnik automobila pušten je nakon informativnih razgovora, dok je njegova kćerka, Adisa i dalje u policijskom zadržavanju, te će biti predata tužiocu. Tokom istrage utvrđeno je da je ona ipak bila sama u automobilu, te da tvrdnje da se sa njom nalazio, i to za upravljačem, i muškarac, nisu tačne. Kako nam je rečeno u policiji istraga je i dalje u toku.



Istragom utvrđeno da je Adisa Gačić upravljala vozilom koje je udarilo biciklistu

Policijska uprava I Zenica dostavila je danas Kantonalnom tužilaštvu Zenica izvještaj protiv Adise Gačić, rođene 1980. iz Zenice.

Portparolka MUPZDK-a Aldina Ahmić potvrdila je Feni da je žena koja je jučer u poslijepodnevnim satima lišena slobode zbog prouzrokovanja saobraćajne nezgode sa smrtnom posljedicom, zajedno s izvještajem o počinjenom krivičnom djelu predata Tužilaštvu ZDK-a.

Istragom je utvrđeno da je Adisa Gačić upravljala vozilom 'audi A-4' švicarskih nacionalnih oznaka BE-352675, koje je jučer oko 14.15 sati, u raskrsnici ulica Bistua Nuova, Prve zeničke brigade i Crkvice udarilo, još neidentifikovanog biciklistu, starosti oko 65 godina.

Ja stvarno ne mogu da vjerujem šta sam upravo gledala, fuj. Ova krava koja je ubila jadnog čovjeka za nju nemam komentara nju treba na električnu stolicu ali ono što me razočaralo je ostali narod, pa ne mogu da vjerujem kakva smo nacija, svi zaobilaze kao da je udarila u semafor. Ne mogu da vjerujem da čovjek ispred kojeg se zaustavilo tijelo ne reaguje, par puta izlazi i vraća se u auto, jao Bože... Sve one koji su to samo posmatrali prolazili jednako zaslužuju kaznu, pa i policajac se samo nadviri nad njega... Stvarno ne mogu vjerovati :(
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Crna hronika

#277 Post Postao/la im_ex »

Strasno:(
Ne mogu sebi doci cijeli dan ... strasno

Ja nemam rijeci kako da nazovem nafiksanu avet; ubica, preblaga je rijec, raspala se, sto prije dabogda!
Pocrkali svi drogerasi, svi, svi svi !!!!! I oni koji ih ma na koji nacin opravdaju, crkli i oni, dabogda!!!!!

Posebno me hvata huja zbog cinjenice kilavog nastupa korumpiranog Tuzilastva (ko da gledam).
Koju bih joj kaznu odredila, da me se pita? Vjeruj da ne znam! koja god (od nezakonitih) mi padne na um, cini mi se preblaga, tako da bi i maximalna zakonska (40 godina) bez mogucnosti pomilovanja, zvucala preblago ...
Na mjestu ubistva dedice, jadnika kome je prosle godine sagradjena kucica humanitarnim sredstvima, sprasiti joj metak u celo, pred ocima chache koji joj dade Audi-a da se provoza, a koji je znao da se njegovo dijete odrastavsi pretvorilo u govno, otpadak drustva ... moguce da bih tipovala na tu soluciju.
Zalim sto nasa policija nema veca zakonska ovlastenja, da upuca mrcinu cim je se docapa ... srdim se, i ovo stanje nemoci me ubija.

Dedici pokoj dusi i laka crna zemlja:(
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Crna hronika

#278 Post Postao/la nermin01 »

humanosti nema niko nije prisao da pogleda dal je covjek ziv kao da je pseto na ulici tako se ponasaju,samo mogu pohvaliti policiju jer se odmah stvorila na licu dogadzaja,
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Crna hronika

#279 Post Postao/la im_ex »

Prizor je vise nego uzasavajuci za nas koji to gledasmo tek preko linka; zamisli tek kako je bilo osobama koje su se tu zadesile.
Ko zna koje vrste shoka su dozivjeli isti; u saobracaju, neocekivano, kad se pred ocima bukvalno komada zivotinja, za normalnog covjeka je shok, a kamo li kad se radi o ljudskom bicu, kao sto je to u ovom slucaju.

Adisa je iza brave, hBd.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Crna hronika

#280 Post Postao/la andro »

Adisa Gačić nema vozačku http://vimeo.com/14633858

Portparolka Ureda komesara MUP-a Zeničko - dobojskog kantona Aldina Ahmić potvrdila je "Dnevnom avazu" da je policija jučer ujutro utvrdila da je biciklista, stradau utorak poslijepodne na raskrsnici u Zenici, na raskrsnici ulica Bistua Nuova, Prve zeničke brigade i Crkvice, Vladimir Andrijević iz Zenice (69). On je bio nastanjen u zeničkoj ulici Raspotočka, nedaleko od Gradskog groblja Prašnice, te je najvjerovatnije godinama živio sam, jer za više od 36 sati nije bilo nikakvog kontakta sa policijom od strane rodbine ili porodice stradalog.

- Operativnim radom na terenu došli smo do saznanja o mogućim osobama, te su vršene provjere, paralelno sa radom na daktiloskopskim otiscima prstiju stradale osobe. Jedan od naših operativnih podataka potvrđen je ovom metodom, te je utvrđeno da se radi o pomenutoj osobi, kazala je Ahmić.

Kako je potvrđeno "Dnevnom avazu", Adisa Gačić (30) koja je upravljala vozilom "audi", nije imala kod sebe nikakvu vozačku dozvolu. Krečući se zasigurno više od stotinu kilometara na sat raskrsnicom na "crveno" trakom za vozila iz suprotnog pravca, ne zaustavivši se poslije udara skoro pola kilometara, samo pukim slučajem i zahvaljujući lošem vremenu, nije usmrtila desetine šetača na trotoarima, pješačkom prelazu, te štealištu uz Babinu rijeku koje je gotovo uvijek prepuno prolaznika.

- Bosanskohercegovačku vozačku dozvolu Adisa uopće ne posjeduje. Postoje određena saznanja da joj je švajcarska vozačka dozvola oduzeta, ali te provjere idu preko Interpola i traju dugo, tako da za sada nemamo tu potvrdu. Ono što je sigurno da ona nije počinilac ranije bilo kakve nesreće u Zenici, rečeno nam je u policiji.

Naime, informacije o navodnom ranijem udesu u javnosti su se pojavile nakon što su posjetioci socijalne mreže "Facebook" na njenom profilu mogli pročitati i rečenicu navodno napisanu 23. aprila ove godine - Imala sam jednu tešku automobilsku nesreću u Zenici, Bosna. U snijegu. Jedna od najtežih automobilskih nesreća koju sam doživjela u Nemili. Imala sam već jednom jedan udes sa 120 (vjerovatno 120km/h). Meni se ništa nije desilo. Taj udes u Nemili je bio ekstreman. 10 metara sam letjela sa VW kroz zrak. Imala sam mnogo udesa. Sa drogom (sa utjecajem droge) sam imala mnogo udesa. .... Skoro dvije godine sam uzimala kokain i izgubila sam smisao za sve. Ja sam jedna umjetnica, stoji između ostalog u njenom profilu, u kojem na nekoliko mjesta spominje saobraćajke koje je navodno izazivala.

Pošto je otklonjena mogućnost da je imala raniju nesreću, preostaje varijanta je je "svojevrsnu najavu" Gačićeva već uradila u svojoj glavi, a da je to predočila "u djelo" u utorak.

Ono što je sigurno jeste da je Adisa sa obitelji nedavno doselila iz Švajcarske, nakon što su njeni u Klopču kod Zenice kupili jednu staru, a potom napravili pored nje novu, modernu kuću. Informacije o navodnim ranijim psihičkim problemima ove djevojke za sada su tajna u istrazi. Sudija Kantonalnog suda u Zenici Enes Maličbegović jučer je, nakon što je saslušao, odredio tridesetodnevni pritvor, a istraga o svim elementima nesreće još traje.



Svega pet metara od mjesta Andrijevićevog stradanja poginuo je Amir Avdić, zenički policajac koji je 26. decembra prošle godine pokušao zaustaviti divljanje devetnaestogodišnjeg Semira Duvnjaka, koji je na isti način, ali iz drugog pravca, usmrtio policajca Avdića. Duvnjak je pravosnažno osuđen na osam godina zatvora, nakon što je Vrhovni sud Federacije prihvatio žalbu odbrane i za dvije godine, sa prvostepenih deset, smanjio kaznu koju je izreklo vijeće Kantonalnog suda u Zenici.
slika
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Crna hronika

#281 Post Postao/la im_ex »

Kod Kiseljaka
Na parkingu kamion pregazio osmogodišnjeg dječaka




Osmogodišnji dječak čiji su inicijali A.Z. poginuo je na parking prostoru ispred ugostiteljskog objekta "Bolji život" u mjestu Bilalovac u opštini Kiseljak kada da je pregazilo teretno motorno vozilo "mercedes", saopšteno je iz MUP-a Srednjobosanskog kantona.
Teretnim vozilom Mercedes sa prikolicom upravljao je tridesetčetvorogodišnji A.Z.

Nesreća se dogodila u 17.30 sati.

slika

[huh.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Crna hronika

#282 Post Postao/la paparaci »

vezano za ovaj slucaj sa didom. to je zaista nevjerovatno koliko su ljudi hladni. ne samo u BiH. ovdje(u njemackoj) nije drugacije. bas su testirali na tv-u razne scene u javnosti i (ne) reagovanja gradjanja. stvarno zabrinjavajuce i zastrasujuce!

taj video sto si postavio (andro) vise nije dostupan. odstranjen je od strane korisnika. mozda i bolje. ne znam sta je na njemu prikazano. ali vidim iz dosadasnjih komentara da je jezivo.

da ljudi mogu biti hladni, nevjerovatno.

prije nekoliko mjeseci su moju rodicu u sarajevu opljackali na tramvajskoj stanici. izvukli su je iz tramvaja u momentu kad je ulazila u tramvaj. dvojica su je drzala, dok je treci rovio po tasnici. a to sve na oci mnogobrojnih gradjana koji su se nalazili na tram. stanici. zvala je u pomoc i govorila da je pljackaju - a oni su svi samo okrenuli ledja! i to nakon onoga "oprosti nam Denise!" - koje licemjerstvo - fuj!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Crna hronika

#283 Post Postao/la nella26 »

Paparaci i bolje ti je Å¡to nisi gledao video.
Što se tiče pomoći drugih ljudi to je više prestalo da me iznenađuje, mogu te vala sjeći na komade nasred ulice neće te niko pogledati a ne prići. .
Mada mi se jednom desilo u javnom prevozu da me momak pošao opljačkati a trojica momaka koji su stajali do mene su ga nalupali uz negodovanje ostalih putnika jer im ometaju mir dok se voze [eusa_wall.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori