Život na selu

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
cro_bosanac89
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 43
Pridružen/a: 14 Maj 2009 20:01

Re: Život na selu

#4 Post Postao/la cro_bosanac89 »

papaya je napisao/la:Za mene je selo odmor.
potpuno se slazem sa tobom....
u gradu nebi nikada zivio inace bi crknuo za mjesec dana....
sve je odvratno...voda, zdrak...
a selo je jbg Raj
Potpis cenzurisan
Reklama

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Život na selu

#5 Post Postao/la dugi_74 »

cro_bosanac89 je napisao/la:potpuno se slazem sa tobom....
u gradu nebi nikada zivio inace bi crknuo za mjesec dana....
sve je odvratno...voda, zdrak...
a selo je jbg Raj
[thumbup.gif] za avatar [Happy.gif]

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Život na selu

#7 Post Postao/la dugi_74 »

ja cesto idem u moje selo...i sve vise ga volim....mogao bih sve na selu...mada zivot trazi da budemo u kontaktu i sa gradom...zbog vece mogucnosti za rad i boljih finansija...ali kad se kaze "Idila" ja mislim iskljucivo na seoskom zivotu [Happy.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Život na selu

#8 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:slažete li se sa izrekom "selo hvali, a u gradu živi"
Ne.
Prije bih rekao obrnuto , jer selo ima puno svojih prednosti a grad samo jednu : gradska gospoda ;)
vidovita_dzemila je napisao/la: šta mislite o selu, jeste li ikada živjeli na njemu, jeste li živjeli i na selu i u gradu, pa kako vam se čini kad uporedite, gdje je ljepše, gdje je lakše.
Rođen i odrastao sam na selu a od 20 - e živim u gradu i mogu reći u svoje ime , da je selo kud i kamo više bolje za život ; imaš svoj duševni mir , nema galame , nema gužve , zagađenog zraka ,.....
vidovita_dzemila je napisao/la: imate li želju kad se penzionišete da se povučete negdje u prirodu ili ćete biti jedan od onih vremešnih ljudi koji sjede po klupicama, zidićima, igraju šaha, tavle itd, pa se poslije penju pola sata do stana [Happy.gif]
Želja je relativna, jer sve ovisi od uslova .
A da želja postoji , u to nema sumlje.
Daleko je do penzije ,............ još 11 godina [mmmux2.gif]
vidovita_dzemila je napisao/la:
možete li se zamisliti u ulozi zemljoradnika, u smislu da živite od obrade zemljišta ili od uzgajanja stoke
Mogu , jer sam to svojevremeno radio , samo ako bi htjela kakva živjeti samnom u takvim uslovima :lol:
vidovita_dzemila je napisao/la: gdje bi rađe odgajali djecu u gradu ili na selu
To je već odrađeno , djeca su odrasla u gradu , sad su punoljetni i povratka nema,............ jedino ako se kao oženjeni ljudi ne odsele negdje na selo [mmmux2.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re: Život na selu

#10 Post Postao/la dugi_74 »

vidovita_dzemila je napisao/la:naravno da volim selo ono STVARNO i ne daj bože da sam vezana samo za mostar. ali ne bih baš pošla stopama grizli adamsa [Happy.gif]
[laugh.gif] [laugh.gif] [laugh.gif] hvala sto si me podsetila na ovaj film [Happy.gif]

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Život na selu

#11 Post Postao/la nella26 »

Kao mala sam redovno išla na selo kod dede i nane i imam jako lijepih uspomena.
Nažalost, i oni su prije 16-17 godina preselili ugrad i tako da više nemam nikoga na selu.
A volim otići i kad god mi se pruži prilika i imam kod koga odem.
Čist zrak, nema buke, samo cvrkut ptičica-ljepota
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Život na selu

#12 Post Postao/la nnejra »

Volim vikendom otići na selo, negdje gdje ima čistog zraka i tišine. Međutim, iskreno rođena sam u gradu i navikla sam na gradski život i teško bih se mogla navići da živim na selu. Ipak je sve puno lakše kada živiš u gradu. Kao djete imaš mogućnosti da se baviš raznim sportovima, plesom i sl., bez obaveze da te roditelji stalno voze u grad . Isto tako kada krenu izlasci ako živiš van grada nemaš baš, kao srednjoškolac , mogućnosti da izlaziš u grad i sl. jer kod nas autobusi voze u prigradska naselja do 22 sata , dalje ne. Tako da bih se ja odlučila za život u gradu, a vikendom na selo, u nekoj maloj vikendici u obližnjem selu.

Odgovori