Iluminati i tajna društva

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Iluminati i tajna društva

#1 Post Postao/la sabinax »

Odlučila sam otvoriti ovu temu jer mislim da ima dosta ljudi koji vrlo malo znaju o tajnim bratstvima jedno od njih se zovu Iluminati.
Ni sama ne znam previse o njima ali bih voljela cuti vase misljenje.
Crkva i znanost su oduvjek u nekoj vrsti rata! Taj "rat" je počeo kad je crkva krenula ubijati znanstvenike koji su javno iznosili svoje činjenice! Znanost ispunila bijesom pa su odlučili u 16 stolječu osnvati bratstvo koje će vratiti crkvi! To bratstvo su nazvali PROSVJETLJENI ili ILUMINATI! Članovi tog društva bili su jedni od najprosvjetljenijih ljudi tog doba znanstvenici, fizičari , astronomi! Oni su se okupljali na tajnim mjestima brinući se o krivom učenju crkve! Pošto ih je crkva nemilosrdno progonila neki od članova bratstva odlučili su se fizički s njima obračunati no u tome ih je spriječio najpoznatiji znanstvenik tog doba Galileo Galilei! Ko što znate Galileo je skoro završio na lomači jer ja tvrdio da se planeti okreću oko sunca a ne oko zemlje. No Galileo je imao sreće jer su mu postavili ultimatum koji ga je izvukao! Rekli su mu ovako: Reci da se planeti ne okreću oko sunca i puštamo te! Naravno Galileo je rekao "ne okreču se, al je pri izlasku iz crkve rekao " pa ipak se okreču " Galileo je tvrdio da crkva i znanost nisu neprijatelji već saveznici! Čak je rekao da gledajući kroz teleskop može čuti božji glas ! No crkva nije željela ujedinjenje sa znanošću jer je smatrala da je ona jedino sredstvo kojim čovjek može razumjeti Boga! Zato je crkva proglasila Galilea heretikom! Proglasila ga krivim i stavila u doživotni kućni zatvor!Naravno zatvaranje Galilea razbjesnjelo je iluminate i počeli su griješiti te je tako crkva otkrila identitet četiriju iluminata i uhvatila ih! Oni nisu htjeli govoriti čak niti pod strašnim mučenjem pa ih je crkva žive žigosala užarenim križem na prsa i bacila na rimske ulice kao primjer ostalima! Crkva je opet bila iluminatima opasno za petama te su oni pobjegli iz Italije! Iluminati su se povukli još dublje u podzemlje gdje su se miješali s ostalim skupinama koje su se skrivale od "čiščenja" koje je crkva provodila! Ljudi koji su tražili iluminate,vještice i ostala bratstva zvali su se inkvizitori! Tijekom godina iluminati su primili nove članove, pojavili su se novi iluminati puno mračniji strastveni antikrščani! Postali su sve snažniji, održavali su tajne obrede, zaklinjali se na šutnju i prisege da će jednog dana ponovo ustati i osvetiti se crkvi! Njihova moć narasla je do tolke mjere da ih je crkva smatrala najžeščim antikrščanskim neprijateljem! Vatikan ih je nazvao SHAJTANOM (to je islamska riječ a znači protivnik, Božji protivnik)! Možda vam je riječ SHAITAN poznatija ako kažemo da je korijen od te riječi SATAN odnosno SOTONA! Sad ćete mozda pretpostaviti da su iluminati sotonistički kult koji štuju đavla premda su povjesno gledajući to obrazovani ljudi proglašeni neprijateljima crkve! Glasine o sotonističkoj crnoj magiji prinošenjima životinjske žrtve i ritualima pentagrama bila je laž koju je crkva proširila u kampaniji koju je vodila protiv svojih neprijatelja! Unatoč žestokim progonima crkve iluminati su uvjek uspjevali zbrisati ! Kad su pobjegli iz Rima raširili su se po cjeloj Europi! Utočište su im pružili danas malo više poznati MASONI! Iluminati su se počeli jačati unutar masonskih loža! Glavni zavjet iluminata bio je uništiti katoličku crkvu! Bratstvo je mislilo da je praznovjerje koje crkva širi glavni neprijatelj čovječanstva! Iluminati su postali sve jači unutar Europe pa su se usmjerili na Ameriku! Mladu vladu čiji su vođe bili masoni! stvoriti vlastitu državu -bila je to jedna vrsta svjetovnog novog svjetskog poretka! Taj novi svjetski poredak temeljio se na znanstvenom prosvjetljenju! Iluminati su to prosvjetljenje nazvali luciferijanska doktrina! Crkva je tvrdila da se riječ luciferijanska odnosi na lucifera to jest vraga, dok su iluminati tvrdili da riječ ima doslovno latinsko značenje a to je - onaj koji nosi svjetlo ili ILUMINATOR!
Poznati žigovi Iluminata se trenutno nalaze u vatikanskom trezoru gdje su pod ključem!
http://www.youtube.com/watch?v=N1aifunETmU

Moje osobno misljenje je da se ne treba priklanjati niti jednoj grupaciji, organizaciji, skupini, drustvu koje nam namece neke odrednice vec da samostalno treba donositi odluke svojom glavom i svojim mozgom.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

Re: Iluminati i tajna društva

#2 Post Postao/la lien »

Jel to neko citao DaVincijev kod? ;)

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Iluminati i tajna društva

#4 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ja sam procitao obe knjige od njega iluminati te da Vinci Kod
Jedan naucnofantasticni pisac jako zanimljiv cak moglo bi se reci i poucan ujedno religiozan
Toliko uvjerljiv da sam poceo da vjerujem njegovoj numero i symbologiji
Prvo sto sam procitao njegovu knjigu Iluminati ostao pod velikim utiscima tog pisca
slijedecu knjigu Sakrileg sam trazio izdanje ilistrovane sa slikama da bi znao kako to i izgeda o onome sto citam...(jer je @kristalina u pravu)
Njegove knjige su za krtako rekordno vrijeme uspijele da budu na top mjestima popularnosti i da se dugo drze kao najcitajnije
Cak je ostavio tragove na Vatikan gdje je javno i pred sudom morao da izjavi da je to sve izmiljeno iz njegove i glava njegovih saradnika

Licno sam uzivao u njegovim pojasnjenjima recimo za
Mona Lisu
Zadnja vecera pa zatim o krstasima
te opis zivota Galileo Galileisa [eusa_clap.gif]

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Iluminati i tajna društva

#6 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Jeste jer su ga optuzili da je ukrao ideje
onda je dobio na sudu 2006 presudu u svoju korist za autorska prava ali je iznio pri tome da je to sve izmislio i sam resasirao

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Iluminati i tajna društva

#7 Post Postao/la basista »

Ne vjerujem u astrologiju i numerologiju.. Nidje veze!
Kakve veze imam ja sa trenutnim polozajem nekog nebeskog tijela??
Sto se tice Iluminata i ostalih tajnih drustava,mozda su nekad i imali moc..odnosno planirali i sprovodili svasta.. Ali ne vjerujem da je to i danas tako..
Razlog je jednostavan. Prije je postojala potreba za takvim drustvima jer su nosioci nekih znanja i saznanja,bili progonjeni od strane crkve.
Dakle,trebala im je organizacija da jedan drugom pomognu ali i da se mogu lakse okupljati i komunicirati,te na taj nacin,razmjenjivati znanja i iskustva.
Isto to sve i za famozne masone..
Vec danas,takva drustva ne mogu imati neki presudan uticaj na svjetske tokove.
Da vas podsjetim malo.. Mislite li stvarno,da je na pripadnike nekadasnjeg Punk pokreta,mogao uticati neki dosadni sudija,koji se iz gusta uclanio u masone..i jer je mislio da ce biti jos veca faca kad to ucini.
kako mene naprimjer,neki pripadnici tajnog drustva,mogu onemoguciti u spoznaji bilo cega,ako sam ja na netu i imam sve informacije svijeta pred nosem?
Nadalje,kako bi oni mogli uticati na glasacko tijelo neke drzave pa da to tijelo,izglasa njima dragu stranku?? Nikako a mozda ni tako.. Eto to bi bio odgovor.
Kao da radnike i seljake zanima sta neki mracnjaci iz sjene misle.. Mogu oni putem medija pisati i pricati svasta.. ali ipak je njihov jedini put - put u neki elitni snobizam.. Tamo oni idu. Nemaju gdje drugo. To kaze zdrav razum.
A sto se tice te Ilumionisticke zakletve da ce unistiti Katolicku crkvu,licno mislim,gledano kroz historiju,da je ta crkva,redovito bila najveci neprijatelj,prvenstveno sebi samoj.. Dakle,nikakvi Ilumionisti,ne mogu nanijeti toj crkvi ni pola stete,koju je ona samoj sebi nanijela kroz stoljeca.
Fakticki,sve sto se desilo u Evropi,desilo se jer je vatikan htio tako.. I to ne samo u vjerskim tokovima. Katolicku crkvu,i nas sve ostale u Evropi,preskupo je kostalo misljenje Kurije da oni jedini znaju pravu istinu o svemu..bas o svemu i da su svi ostali,sve sami sotonisti i manihejci..djavolje sluge,itd,,itd..

Odgovori