Duh mi ne mozes ubiti...

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Duh mi ne mozes ubiti...

#1 Post Postao/la sabinax »

Jutros sam dobila jedan video koji me zaista odusevio i ranije sam nesto slicno gledala a bih voljela da zajedno prokomentiramo...
radi se o ljudima teskim invalidima, bez ruku ili nogu ili bez oboje i o duhu tih ljudi koji im daje jednu posebnu snagu...ljudi puni volje, koji ne zale svoje stanje i ne sjede kuci ocekujuci pomoc, ljudi koji ulazu nadljudsku snagu da bi nesto postigli a opet se ne zale...
gledala sam jednom davno jos jedan video gdje je samohrana majka bez ruku brine o svojoj maloj kcerkici, previja je, vozi auto, radi u firmi...
to su za mene ljudi kojima treba dati medalju i sto je najbolje koji oko sebe sire pozitivnu energiju....kad to vidim najadije bih istukla one koji kukaju jer im kasni placa, jer imaju male grudi, jer je lose vrijeme, jer je guzva na prometnicama, jer ih boli glava, jer dugo nisu isli u kino, jer...................
http://www.youtube.com/watch?v=IpgSolXC-Mo
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Duh mi ne mozes ubiti...

#2 Post Postao/la maida_20 »

Prije par dana sam i ja naletila na ovaj video...stavila sam ga na temi zanimljivosti...i dok sam ga gledala bukuvalno sam se naježila od glave do pete i uspjela se rasplakati...međutim ne treba ga sažaljevati,jer se ni on sam ne sažaljeva [eusa_clap.gif] ...naprotiv trebali bi se ugledati na njega,zanemarivati naše sitne mane i nedostatke,jer to nije ništa u poređenju sa ovim ...

Uhvatio se u koštac sa životom...i bori se "protiv svoje sudbine" i uhhhhh...svaka mu čast na tome!!!

Pa samo nek još neko napiše na temi-da li ste sretni?-da nije ili onako...bit ćete [icon_boxing.gif] [mmmux2.gif] [mmmux2.gif] [mmmux2.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Duh mi ne mozes ubiti...

#6 Post Postao/la paparaci »

svaka mu cast! nije mi prvi put da gledam ovako nesto. ali je on stvarno iznimka i ekstrem pravi naspram ovog sto sam do sad vidio. istina je da se svi zalimo kako nam nesto nedostaje. ali ja to smatram sasvim normalnim. ne kaze se dzabe licne muke ili problemi se cine najvecim. zna mi se desiti da vidim osobu u kolicima, znaci nepokretna ili bez noge, bez ruke, itd. tad opet budem svjestan svoje srece i svog blaga. zahvalim se dragom Bogu sto sam zdrav i sto mi nista ne fali!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Duh mi ne mozes ubiti...

#7 Post Postao/la ra-ja »

Veoma dirljivo..ali zna se to nemoze svako...samo ljudi kojima nemozes nicim ubiti
prirodno nadareni duh...

Gledala sam na tv...nekada ...kako je zena rodila dijete tako bez ruku i nogu...Sokirala me sa svojim gestom ,,ona ga je ubila....

Pitala sam se sta se desilo u glavi te zene..kako je mogla to uciniti...???Pa ona je njegova majka.... :!:
Na raspravi su je pitali da li bi sada to ponovo ucinila..ona je grcevito plakala..opravdavala se da je to uradila samo zbog njega samog,smatrala je da on takav nemoze sam nikada zivjeti niti sta raditi.....
Kaze da to nebih niposto uradila da zeli da joj se vrati...da nije smijesno bilo bi zalosno.... [eusa_think.gif]
Kaze joj tuzitelj :znate vi gospodjo da vas sin nije jedinstven slucaj..ima jedan koji ima trup i glavu....a jako lijepo svira na klavir sa bradom..i izdrzava se sam.... :!:

Odgovori