Mladost svijeta

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Mladost svijeta

#1 Post Postao/la beba80 »

Sto bi mi trebali učinit da ljudi zive bolje i zadovoljnije

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Mladost svijeta

#2 Post Postao/la nella26 »

Pa ako uzmemo u obzir BiH prvo što treba je srušiti postojeći sistem tiranije nad običnim svijetom i izgraditi novi, bolji.
Što se tiče omladine, ovdje je jako slaba mogućnost da uspiješ i ostvariš se onako kako zamišljaš dok se još gradiš.
Totalno je poremećen sistem vrijednosti u društvu i samo jake i čvrste odluke i promjene bi možda mogle donijeti boljitak
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Mladost svijeta

#3 Post Postao/la paparaci »

beba, pravilo foruma je da autor teme prvi da svoj komentar. nekad autor ne opise tacno temu, pa njegov uvodni komentar moze da pomogne.

[evojele9.gif]


a sto se tice teme.

pa kad bi se svi ili vecina drzali one "ne cini drugom ono sto ne zelis da drugi ucini tebi", svijet bi bio mnogo ljepsi i zivot laksi. kad bi vise vodili racuna jedni o drugima. pomagali se i druzili, umjesto da jedni drugima zavidimo i da se krvimo. da se umjesto oruzja proizvode korisnije i pametnije stvari. da svi skupa tezimo zajednickom "dobrostanju". ali to su samo bajke....nazalost [huh.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Mladost svijeta

#6 Post Postao/la ra-ja »

beba80 je napisao/la:Sto bi mi trebali učinit da ljudi zive bolje i zadovoljnije

Da ljudi zive bolje i zadovoljnije...

Treba jos od malih nogu uciti djecu o racionalnom koristenju vremena...Uz skolu posao..penzinerski staz...Negledajuci na godine...
Treba citati...razmjenjivati misljenje....druziti se...sto vise znanja i saznanja upamtiti..nezatvaraj te se u kucu...
Dati sve na sport i rekreaciju...jer u zdravom covjeku je zdrav duh...
Ljubav kao i trening cuda stvara....
Ostavite se cuka i maca...nego radjajte djecu..njegujte ih i uzivajte u njima...

Vodite racuna o sebi kao licnosti a i o mjestu gdje zivite...Ujedno higijena je pola zdravlja....Nebudite lijeni....
Nakon svega ..ja vam garantujem...da ce vas zivot imati jedan veliki skok... :!:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Mladost svijeta

#7 Post Postao/la sabinax »

beba80 je napisao/la:Sto bi mi trebali učinit da ljudi zive bolje i zadovoljnije
da zaista, trebao si malo opsirnije napisati i dati neki primjer da budemo sigurni na sta mislis "mi" kao drustvo ili "mi" kao pojedinci

mislim da bi drustvo trebalo vise raditi na zdravlju ljudi, promicanje zdravog nacina zivota, brigu o djeci i mladim osobama da im pruzi dovoljno kvalitetnih sadrzaja da postanu bolji ljudi a ne da vise po kaficima, ulicama i sl, da se od malena uci postivati opca dobra i druge ljude te opcenito toleranciji, da politicari vode drzavu u opce interese a ne svoje vlastite

a sad ako mislis "mi" kao osobe...pa mislim da mi mozemo djelovati samo lokalno u svojoj okolini djelovati pozitivno prema svojoj obitelji i prema djeci, brinuti se o njima i usmjeravati ih kao sto bi drzava trebala na cjelokupno drustvo tako bi mi trebali iznutra na svoj podmladak, raditi na toleranciji i brizi za susjede i sugrađane.

Mi smo drustvena bica i vrlo je vazno kako se odnosimo jedni prema drugima jer je i to dio ljudske srece ako znamo da je nekog briga za nas
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Mladost svijeta

#8 Post Postao/la beba80 »

sabinaX je napisao/la:
beba80 je napisao/la:Sto bi mi trebali učinit da ljudi zive bolje i zadovoljnije
da zaista, trebao si malo opsirnije napisati i dati neki primjer da budemo sigurni na sta mislis "mi" kao drustvo ili "mi" kao pojedinci

mislim da bi drustvo trebalo vise raditi na zdravlju ljudi, promicanje zdravog nacina zivota, brigu o djeci i mladim osobama da im pruzi dovoljno kvalitetnih sadrzaja da postanu bolji ljudi a ne da vise po kaficima, ulicama i sl, da se od malena uci postivati opca dobra i druge ljude te opcenito toleranciji, da politicari vode drzavu u opce interese a ne svoje vlastite

a sad ako mislis "mi" kao osobe...pa mislim da mi mozemo djelovati samo lokalno u svojoj okolini djelovati pozitivno prema svojoj obitelji i prema djeci, brinuti se o njima i usmjeravati ih kao sto bi drzava trebala na cjelokupno drustvo tako bi mi trebali iznutra na svoj podmladak, raditi na toleranciji i brizi za susjede i sugrađane.

Mi smo drustvena bica i vrlo je vazno kako se odnosimo jedni prema drugima jer je i to dio ljudske srece ako znamo da je nekog briga za nas
Izvinjavam se moj lapsus al mislio sam na individue jer sve pocinje od pojedinca pa porodica pa drustvo.drustvo nije izmislilo struju vec pojedinac itd.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Mladost svijeta

#10 Post Postao/la beba80 »

vidovita znas sto ja mislim da u pravu si za gore iznete teze al imamo jedan problem koji je globalan .Vecina ljudi odnosno roditelja uce djecu da je novac sve uz to kazu da ima nesto i bez novca al ne objasne im jer il neznaju il ne dovrse recenicu jer ih nesto prekine pa zaborave.Djete sa takvom izjavom pocne skolu zavrsi nadje posao i ako tu ima canak prepun onda pocnu uzimati kao daje njihovo ne vodeci racuna da ce ugrozit nekog.Takvi su danas vecina samo ga postavi gdje su pare odmah nakon nekog vremena pocne zasto zato sto nije ponio skromnost od kuce.Tako da i oni nevladini ako vide da neko nesto nije dobro odmah ga napadnu a on ponudi im novac uzmu ga i sve usuti a narod trpi.

Odgovori