Cega bi ste se odrekli

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Cega bi ste se odrekli

#1 Post Postao/la sabinax »

Aktualna tema vezana uz recesiju u svijetu, politicari nam stalno govore da treba stedjeti, sa svih strana se "kreše" proračun. I ljudima se prporuca da ne ulaze u velike investicije a takoder i da štede. Na cemu biste vi prvo mogli ustedjeti, cega sta biste se najbezbolnije mogli odreci, znam da je sve tesko, pogotovo sto smo navikli na neki standard zivota...ali pricamo hipotetski a mozda nekom od nas i da ideju da se bez nekih stvari moze zivjeti.
Sad kad ja pocnem hehehehe:
ovako prvo bih se ja osobno pokusala odreci pusenja ali posto ne pusim to ne vazi, zatim odjece...stvarno i inace malo trosim na odjecu tako da mi se ni to ne pika. Grickalce, vocni jogurti, gazirana pica, slatkisi...sve je to nepotrebno i nezdravo pa mislim da se toga lako odreci...ali ni na to ne trosim puno, struja...vezano uz to, ponovo smo se vratili na rucno pranje suđa s tim da ipak povremeno ukljucim perilicu, telefone smanjiti i to mogu.
Znam da bi se moglo smanjiti i internet i benzin...ali za to jos za sada nemam hrabrosti [cool.gif]
da cujem vas, cega se mozete odreci a cega ne biste nikada?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Cega bi ste se odrekli

#2 Post Postao/la mrki62 »

sabinaX je napisao/la:Aktualna tema vezana uz recesiju u svijetu, politicari nam stalno govore da treba stedjeti, sa svih strana se "kreše" proračun.
To je samo dokaz da političari pojma nemaju , jer se miješaju u nepoznati teren .
sabinaX je napisao/la: I ljudima se preporuca da ne ulaze u velike investicije a takoder i da Å¡tede. Na cemu biste vi prvo mogli ustedjeti, cega sta biste se najbezbolnije mogli odreci,
Te preporuke nemaju osnove , kako teoretski , tako ni u praksi .
Evo i zašto : ako ćemo štedjeti , ako neće biti nikakvih investicija,............. to znači da roba stoji u trgovinama, niko je ne kupuje , posledično u trgovinu ne dolazi nova roba a ako ne dolazi nova roba , onda znači da fabrike ne prave te artikle ( koji se ne prodaju ) a da se prodaju , onda bi proizvodnja stekla.
Proizvodi se proizvode samo pod jednim uslovom da se prodaju a ako nema prodaje , onda je recesija.
Sama recesija ima značenje , da je palo gospodarstvo , opala proizvodnja a sve zbog toga što je opala prodaja .
Ne može se gospodarstvo popraviti sa štednjom , jer ako svi štedimo , onda proizvodnja po fabrikama stoji - logično , zar ne [mmmux2.gif]
sabinaX je napisao/la: znam da je sve tesko, pogotovo sto smo navikli na neki standard zivota...ali pricamo hipotetski a mozda nekom od nas i da ideju da se bez nekih stvari moze zivjeti.
Veoma lako se da živjeti - bez odricanja, samo treba pravilno novac raspodijeliti : minimalna plata 850 € , maksimalna 2.500 € i to je to ,............ i tako po čitavom svijetu , svi bi imali dosta i recesije ne bi bilo .
sabinaX je napisao/la: Sad kad ja pocnem hehehehe:
Eto ,.... ja neću početi , jer čitav život živim skromno [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Cega bi ste se odrekli

#3 Post Postao/la sabinax »

ma i ja zivim skromno...ali nije ova tema bilo samo radi recesije (to je bio primjer)...
ja znam, bar u Hrvatskoj, vecini nam je racun u crvenom...pa da pricamo o tome kako se iz toga izvuci i cega se mozemo odreci a cega ne, nadam se da ste me shvatili?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Cega bi ste se odrekli

#4 Post Postao/la mrki62 »

sabinaX je napisao/la:ma i ja zivim skromno...ali nije ova tema bilo samo radi recesije (to je bio primjer)...
ja znam, bar u Hrvatskoj, vecini nam je racun u crvenom...pa da pricamo o tome kako se iz toga izvuci i cega se mozemo odreci a cega ne, nadam se da ste me shvatili?
Shvatio sam te , pa da se ponovim : Veoma lako se da živjeti - bez odricanja, samo treba pravilno novac raspodijeliti : minimalna plata 850 € , maksimalna 2.500 € i to je to ,............ i tako po čitavom svijetu , svi bi imali dosta i recesije ne bi bilo .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Cega bi ste se odrekli

#6 Post Postao/la nnejra »

Pa bila sam odlučila na početku sezone da ću malo smanjiti kupovinu krpica. I tako ja jedan mjesec, ali onda silna sniženja mi ne dadoše mira i kada sam se neki dan osvrnula shvatila sam da sam kupila možda više ljetnje garderobe nego inače. Tako da od moje štednje ništa za sada.

Odgovori