Zasto je u Bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#46 Post Postao/la srebrni »

paparaci je napisao/la:grijesis atifas. ti danima vrijedjas BiH i sve njene gradjane! drugo je skrenuti paznju na neke nedostatke, a drugo je nekog omalozavati i potcjenjivati! svjesni smo mi naseg stanja i situacije! nisi upucena u desavanja i stanje BiH. najzad, ne mozes ti zbog par negativnih i ruznih slucajeva dati globalan zakljucak!

nego, ne odgovori ti meni - otkud si? iz kojeg mjesta iz BiH?!

sapnula je meni da je iz Livadica nadomak Opancica........mudro izbjegava pitanja i cesto sama sebe porice....ako se prati njeno pisanje
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#47 Post Postao/la sabinax »

atifas je napisao/la:Nemj me shvatiti pogresno ali pored tih sviju ruzni stvari sto mi se dole desile nezelim da me neko to pita jer se neosjecam da sam dio neceg sto tako zlobno moze da bude.pozdrav
e pa cim si ovdje ipak si dio toga necega "zlobnog" [oha.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#48 Post Postao/la nella26 »

Žao mi je zaista Atifas što ti se desilo nešto tako loše u zemlji gdje si se rodila, ali ti to nije razlog da danima blatiš Bosnu i Bošnjake, iz dana u dan otvaraš teme na kojima bi mogla to raditi, tim nečeš izliječiti svoje rane i ne možeš globalizirati i reči kako su svi isti kao taj ko ti je zlo nanio i da je kriva Bosna što ti se nešto ružno desilo.
Ako ne možeš to prevazići sama idi doktoru, bar eto živiš u "Evropi" gdje je sasvim normalno potražiti stručnu pomoć kad se ne osjećaš mentalno dobro.Ne možeš to ovdje liječiti pa onda kažeš da te svi napadamo i praviš sebe nekom žrtvom, ipak je tebi 42 godine nisi balavica.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#49 Post Postao/la Bebana_de »

Jebes zemlju koja Bosne nema,,,
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#51 Post Postao/la Bebana_de »

Ja se ne slazem sa tim @atifas
sto kazes da na zapadu i ostalim stranama sveta nema vise toga ,,
omalovazavanja ispadnih reci,,po kafanama,birtijama,restoranima,,
imala sam X puta priliku da vidim sobstvenim ocima kako dozivaju ovde takozvanu sto ti kazes Konobaricu ,,ej Ti plava droljo donesi kriglu piva"
ili da je capi za straznjicu,,
To je uvek bilo i uvek ce biti ne samo u nasoj Zemlji nego svugde,,,
Tako mogu samo da kazem na tu temu :::::
Kako se postavis prema gostu tako se on ponasa prema tebi!
Nije vazno sto postoji ona rec Gost je KRALJ naprotiv ,,,postuj ga kao kralja pa ce te postovati kao princezu pa te nece ponizavati ,,vacariti i ostalo,,,
Pozdrav H.Fehmarn [icon_flower.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#53 Post Postao/la nella26 »

atifas je napisao/la:Nella nije tebi zao s tim rijecima hoces samo da opravdasbosance.Meni nije potrebaan doktor ja sam to davno obradila samo mi je krivo kad cujem da je to jos uvjek svakodnevnica dole.Neboli me vise ta rana vise me boli sto su me tad zene tamo optuzivale da sam ja to htjela. Zato nevolim te zene iz bosne ili bolje receno vecinu.e sad tim zenama mogu da porucim Jja sam svoju muku pretrpjele ali vasa muka tek dolazi .ja imam pravo da to kazem.

Naravno das mi je žao svakoga ko je išta slično doživio i ne pravdam nikoga ko može zlo pomisliti a ne raditi ali ti ne smiješ biti ogorčena na sve zbog pojedinaca.
Tebe mi je duplo žao, neizmjerno jer sam žena i mogu samo pretpostaviti kako se osjećaš a onda mi te žao kao osobe koja je jako labilna.
I ne dajem ti zapravo da su svi isti niti mogu biti i da je Evropa bolja po tom pitanju, čak šta više gora je i ti to odlično znaš, sve što se ovdje loše dešava nam je donio upravo Zapad
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#55 Post Postao/la nella26 »

vidovita_dzemila je napisao/la:ima ovdje stvari koje nisu ok, ne treba da nas patriotizam zasljepljuje ali nije tako crno ko što atifas misli. ma ne bih ja našu familijarnost i srdačnost nikad mijenjala za njihovu hladnoću i profesionalnost.
[eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#57 Post Postao/la nella26 »

nema mi NISTA GORE ALI nista...nego kad se neko zaklinje i sto je NAJGORE..u svoju djecu

Ah da, radila sam kao konobarica u diskoteci i apsolutno nisam imala nikakvim problema zato sto je gazda bio jako fer. Sve zavisi od gazde, ne od gostiju[/quote]
[thumbup.gif]
I naravno od toga kako se ti sama postaviš, kao i to da li radiš u normalnom objektu ili birtiji.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#58 Post Postao/la beba80 »

Ja nevolim ljudi americke konobarice ne mogu da dodjem do njih.Hvala vam moje drage dame sto stitite nas Bosance i Hercegovce nedaj te niposto da neko kaze ono sto nije a Nela tebi posebno hvala za onaj tvoj p. gore.Samo je stvar kako nela kaze gdje rade jel u birtiji il nekom boljem objektu jel gazda fer il nije i jel to negdje zabaceno da je neko moze prisilit na nesto.A koliko znam svugdje ima svasta.

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: zasto je u bosni nemoralno ako radis kao konobarica???

#59 Post Postao/la nnejra »

Mislim da postavljena teza nije istinita. U Bosni i Hercegovini se posao konobarice ne smatra nemoralnim.Naravno ako pri tome mislimo zaista samo na posao konobarice. Masa djevojaka sasvim normalno zarađuje svoj hljeb radeći po slastičarnama, kafićima , restoranima . I pri tome ih niko ne smatra manje vrijednim ili nemoralnim. Barem je takvo moje iskustvo, u mom gradu, ali i i prigradskim naseljima. To je danas posao kao i svaki drugi.

Odgovori