Svako je nevin dok se ne dokaže suprotno?

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Svako je nevin dok se ne dokaže suprotno?

#2 Post Postao/la andro »

Obicno u praksi vecina se pocne opirati ne bi li prilikom hapsenja zaradili koju povredu a potom zavape . Ja sam kriv sve priznajem :!: E to im je ustaljena praksa da bi na eventualnom saslusanju kod tuzioca to iskoristili odnosno advokat istih kao argument da je njihov klijent bio prisiljen na priznanje i pored toga sto se to pocetno priznanje ne priznaje ni u praksi kao validno. Meni je tesko pisati na ovu temu iz razloga jer obavljam takav posao i vjerovatno ne bih imao objektivno misljenje o eventualnoj krivnji jer sve to posmatram drukcijim ocima i kroz praksu sam dozivio raznih situacija i prica okrivljenih da sam u mnogo slucajeva dolazio u sumnju o eventualnoj krivnji ali opet kazem ljudi su izverzirani po tom pitanju pa se ispostavi nesto sasvim drugo. Opet s druge strane kada je u pitanju moj stav o zauzimanju i branjenju neke osobe i tu treba biti veoma oprezan i uvjek cu stati u zastitu nekoga samo ako je u pitanju fizicki obracun mislim na nemocnijeg a za verbalne optuzbe i optuzivanje mislim da je suzdrzanost nabolja solucija . A sto se tice stavljanja inicijala vezano za osobe obicno se stavljaju kada su u pitanju maloljetne osobe ili eventualno ako bi bilo kakvo objavljivanje imena moglo dovesti do prikrivanja nekih bitnih dokaza osoba koje su umijesane a nisu privedene a u uskoj su vezi sa tim osobama.
Zadnja izmjena: andro, dana/u 08 Sep 2009 11:10, ukupno mijenjano 1 put.
slika
slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Svako je nevin dok se ne dokaže suprotno?

#4 Post Postao/la beca »

mene okolina često zbuni, ono....ljudi iznose svoja mišljenja, i ti pod određenim okolnostima, često "ogriješiš dušu"...to se dešava u situacijama kada nisi dovoljno upućen, a okolina ti nameće svoje mišljenje, a, znate, njima je samo, daj da bude šro više dramatičnije....

kad sam, imalo, u toku, često znam stati na stranu negativca, ili osobe koja je sama na svojoj strani naspram nekolicine osoba koji su spremni na okršaj...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Svako je nevin dok se ne dokaže suprotno?

#5 Post Postao/la ra-ja »

Sagledam stvar...stavim se u obe situacije....pa tek onda dam svoj sud o toj osobi...

Zivot me naucio kako pravilno suditi ljudima.... :!:
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 08 Sep 2009 11:07, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Svako je nevin dok se ne dokaže suprotno?

#6 Post Postao/la Bebana_de »

Ko nije prosao kroz sito i reseto,,ne zna ni da sudi ni da procenjuje,,sve je to trla baba dlan da joj prode dan,,
kad dozivis ,,prezivis ,,,,,,,,strahote,bol,mucenje,samocu,hladne zidove i da ne nabrajam dalje ne znas usustini da cenis i procenis sta je onaj ispred tebe prezivio i sta ti mozes da sudis o nekome,,nista nisi bio na licu mjesta a reko kazao je za mene objesi macku o rep...
samo on moze da kaze da li je nevin ili nije
sudovi,advokati i ljudi koji osuduju presuduju su za mene ...ccccccccc ah odoK samo se nerviram za nista,,,
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Svako je nevin dok se ne dokaže suprotno?

#7 Post Postao/la im_ex »

Sjecam se, prije 4 godine sjedim s kumom. Bio je to nas prvi susret nakon sto je ubio svoju suprugu.
Kafa poslije ponoci. Za mene to jako teska tema. Za njega jos teza.Prica mi detalje. Volim triller-e, i to me asociralo na jedan od boljih, ali, boli me, glavne uloge su moji kumovi: ubica kum, zrtva kuma .. ajjjj, kako naporan "triller".
Slusam pazljivo. Ponekad uletim s kakvim potpitanjem a on to voli. Vazda sam mu bila jedan od drazih sagovornika.
Nekad, kad je zavrsio, ocutala sam. Ne sto nisam imala sta reci. Imala sam, ali ... cutanje, pogled u prazno.
Nje vise nema medju zivima. Mrtva usta ne govore. A, do istine doci, potrebno je obje strane saslusati.
I, kako te noci, istog sam misljenja i dan danas. Kako god moze biti da je istina to sto je naveo za razlog, po meni, ubistva s predumisljajem, moze biti da je tek puka umisljenost, gdje se, kad ce nesreca, svaka slucajnost uklapa i dobija na smislu. Opet, ako i uzmem sve to kao realnost, nju, zrtvu,jos i mogu razumjeti.

Nekad, kao zavrsnicu tek izrekoh:" Da nisi,bogdo; nebitno biste li ostali skupa ili ne".
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Svako je nevin dok se ne dokaže suprotno?

#9 Post Postao/la im_ex »

Pogresno si procitala, kristalina
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Svako je nevin dok se ne dokaže suprotno?

#11 Post Postao/la nella26 »

Nastojim i praktikujem ne biti ni na jednoj strani ni krivca ni okrivljenog, jednostavno ono što se mene ne tiče ne želim ni da znam.
A ne volim nikoga optuživati za bilo šta ili potvrđivati u krivnji jer čovjek ne zna šta mu nosi novi dan.
U svakom slučaju ne treba ni vjerovati uvijek "žrtvi" jer baš ti tihi i mirni znaju čovjeka ujesti za srce, dakle "tiha voda bregove valja", a i ako je zaista "žrtva" ne volim suditi krivcu Bog ima za svakoga!
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori