Osmijeh

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Osmijeh

#1 Post Postao/la andro »

Procitao sam jednu zanimljivu, slobodno se moze reci definiciju osmijeha . Navelo me je na razmisljanje koliko uistinu osmijeh u pojedinim trenucima moze covjeku da znaci i kada misli da je u potpunosti dosao do ruba ocaja. Da znam postoji osmjeh koji je do kraja dobronamjeran iskren , osmjeh ironije , sarkazma , njeznosti itd. Interesuje me sta vi mislite o tome koliko doista osmijeh moze da nam donese neku pozitivnu ili nekog suprotnog ucinka vibraciju u datom momentu .


OSMIJEH
Osmijeh (ne)stoji ništa, a djeluje čudesno. Obogaćuje onoga kome je upućen, a ne osiromašuje onoga tko ga daje. Bljesne poput munje, ali sjećanje na nj može trajati zauvijek. Nitko nije toliko bogat ni toliko siromašan da bi ga sebi mogao uskratiti i svatko njime samo dobiva. Osmijeh donosi sreću u kuću, pozdrav prijatelju, pomoć pri sklapanju posla. On je odmor umornome, putokaz izgubljenome, sunčeva zraka žalosnome i najbolji prirodni lijek protiv ljutnje. Ali ne može ga se kupiti, izmoliti, pozajmiti ili ukrasti, jer vrijedi zapravo jedino kad ga se poklanja. A nitko i ne treba osmijeh toliko kao oni kojima se i ne može pokloniti više ništa drugo...
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: OSMIJEH

#2 Post Postao/la nella26 »

Ako su oči ogledalo duše onda je osmijeh ogledalo naših osjećaja i nas samih.
Osmijeh mnogo toga govori, od onoga šta trenutno osjećamo do toga kakvi smo ustvari iznutra.
Osmijeh je bogatsvo i valja ga uvijek imati, ništa ne košta a puno znaći.
Ja sam uvijek nasmijana i mislim da je to vrlina iako me dosta puta pitaju šta mi je smiješno i ne vjeruju kad kažem da nije ništa već da sam jednostavno nasmijana.
Mislim da sam osmijeh donese puno pozitivnih i dobrih stvari pa čak iako ti nije do njega misli na to da će upravo on donijeti bolje.
Što bo rekla Severina "kad loše krene i ne ide navučem osmijeh i briga me..."
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: OSMIJEH

#3 Post Postao/la im_ex »

Zanimljivo da nikad o tome nisam aktivno razmisljala.
Za sebe ne mogu bas reci da spadam u osobe veselog duha, na cijim licima skoro konstantno lebdi osmijeh. Ne. I, ne zalim sto nisam.

Poznajem pet sestara od kojih se tri non stop cikure, ali non stop. Druge dvije su susta suprotnost ... blag osmijeh, onaj istinski, eh ... to je ono sto ima vrijednost.

Definicija osmijeha je rekla sve. Da, bas sve.
Znalo mi se desiti da idem ulicom i, ma zbog cega, imam ozbiljnu facu, odsutnu, zabrinutu - facu nezadovoljsta. Iz suprotnog pravca susrecem samu, neznanu mi osobu cije raspolozenje je susta suprotnost mom. U ocima titra onaj osmijeh zadovoljstva, srece ... okrzne me tim pogledom .. ode svojim putem ja svojim ... nikad se vise mozda necemo sresti ... i ... odjednom se prelomi nesto u meni. Kao da dobijem energiju, ojacam i, gle cuda, i sama poprimim taj izraz lica. I drzi me to ...pa vremenom popusti ... i tako u krug.

Znam samo da mi je mnogo puta receno da ne bih smjela skidati osmijeh s lica ... mora da su u pravu ... npr. na svakoj fotki na kojoj sam ozbiljna ne "ispadnem" ono bas bas jepa [Happy.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: OSMIJEH

#4 Post Postao/la basista »

Mislim da postoji puno vrsta osmijeha,tak da mi nije jasno na koji se osmijeh misli..
Ipak,moze se reci,da je osmijeh u teskim trenucima,olicenje duhovno i mentalno jake osobe.. Takav najvise cijenim.. Nakon zenskih osmijeha.. naravno..
Osmijeh se u ostalim situacijama,moze tretirati kao ogledalo necije duse.. po nacinu na koji je upucen i u odnosu na sam trenutak i samu situaciju.. Preopsirno je pa cu sacekati jos koje misljenje.. pa cu se opet ukljuciti malko.. pozz..

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: OSMIJEH

#6 Post Postao/la basista »

To jeste tako.. Kad ti neko uputi osmijeh..kazuje ti da mu je drago sto te vidi..ili nesto sto cuje od tebe.. Kazuje i to da je spreman posvetiti ti vrijeme i paznju..da zasluzujes to... i tak to..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: OSMIJEH

#7 Post Postao/la mrki62 »

Osmjeh je pokazatelj , da je osoba ispunjena pozitivnom energijom .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: OSMIJEH

#8 Post Postao/la beca »

Dokazano je da osobe koje se smiju imaju manje zdravstvenih tegoba od osoba koje to ne čine često...

A osmijeh, kao osmijeh na licu, čini svaku osobu ljepšom, vedrijom....

Osobe koje pri susretu sa nekim imaju uvijek osmijeh na licu, osobe su koje su pozitivnog karaktera...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: OSMIJEH

#11 Post Postao/la andro »

Eh i ja se cesto smijem pa na poslu imam problema zbog toga, cesto stranke misle da ih provociram :(
slika
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: OSMIJEH

#12 Post Postao/la ra-ja »

Smej se smej ..uvijek sa smej...znam da pocinje neka pjesma sjecanje iz proslisti...
Osim sto pozitivno djeluje na nas licno..i rezultat je unutrasnjeg raspolozenja...

Smije je poklon za prijatelja koji nekosta nista a mnogo znaci.. [smile.gif]

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: OSMIJEH

#13 Post Postao/la Bebana_de »

Samo za RA_JU

Smej se,smej uvek se smej,
naj vise volim osmeh tvoj
ljubavi moja zivote moj
osmehom mi dusu grejes
naj lepsa si kad se smejes

[icon_flower.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: OSMIJEH

#14 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:ja znam kad nova nevjesta dođe u porodicu, ako se često ne smiješi zahebi sve njene kvalitete, niko je od starijih ljudi neće pohvaliti. a ako je često nasmijana onda kažu eee bože moj fina ti li je, nasmijana [cool.gif]

beco imaj to na umu [cool.gif]

mislim da mi taj dio ide od ruke [laugh.gif]
posto sam tek u tim vodama, iskreno mi je drago kada gosti dođu, sa moje ili njegove strane....osmijeh je tu naravno...i crvenilo u obrazima, jer me svi "zagledaju" [laugh.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: OSMIJEH

#15 Post Postao/la ra-ja »

Nasmijan covjek je svugdje dobro dosao....osmjeh je ogledalo raspolozenja.....

Odgovori