Produkt sam ovog ili ovakvog društva!!?

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Produkt sam ovog ili ovakvog društva!!?

#2 Post Postao/la nella26 »

kažu s kim si takav si, mada u principu i to ne mora da znaći, svak od nas ima svoj sistem vrijednosti i zna šta je po njegovom mišljenju dobro ili loše, pa ne mora se slagati u svakom pogledu sa onim ko ga okružuje.
Za prijatelje sam imala ljude različitih profila, jednako sam ih gledala, znala njihova mišljenja o određenim stvarima, stavove prema određenim situacijama, ali isto tako znam sebe i imam svoje mišljenje i svoje stavove neovisne od te okoline.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Produkt sam ovog ili ovakvog društva!!?

#6 Post Postao/la beca »

ne znam da li odudaram od drštva, i iskreno i ne zanima me...nekad jeste, ali više ne...ako mislimo na istu društvenu zajednicu, i ne želim se u pojednim segmentima poistovjećivati sa njom, i da se poistovjećujem bilo bi me stramota...naravno da kao individua pripadam istoj, ali me ista ne sprječava da idem svojim putem i da mislim šta želim, spječavaju me oni koji indirektno upravljaju njome...u tome da normalno živim, kako sam navikla, i da svojim trudom i radom stvorim sebi i svojoj porodici idealne uslove za život

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Produkt sam ovog ili ovakvog društva!!?

#7 Post Postao/la im_ex »

tvoj_drug je napisao/la: Kakvo god drustvo bilo, mogu li se ja razlikovati puno ?
Puno ... hmm, sirok je pojam.
Mogu li ja odskakati od prosjeka i je li to dobro ?
Mogu. A da li je dobro, licno, smatram da jeste, sto prosjek nece reci.
Kakvu poruku ja primam od drustva koje me okruzuje, sta meni to drustvo porucuje kao covjeku ?

Snalazi se sam, ne uzdajuci se ni u ciju pomoc.
Sta ja ocekujem od drustva ,a sta ono od mene ?

Ocekujem respekt, a ono od mene da se povijam kako vjetar duva, da se povinujem njegovom stavu, da ne odstupam od prosjeka ...
Slazem li se ja sa stavovima drustva, kakvi su to stavovi, kakve vrijednosti zagovara drustvo ?

Ne, ne slazem se.
Ti stavovi su kontexta: igraj kako ja sviram.
A vrijednosti ... sazeto - bljak turbo-folk
Ko su nam uzori u drustvu, kako se oni ponasaju ?
Uzor ne trazim u drustvu; uzor mi lezi u karakternoj osobini iskrenost, uz koju neizostavno ide ona dobra: ne cini drugome sto ne zelis tebi da se cini.
Mogu li se ja identifikovati sa drustvom koje me okruzuje ??????
Ne mogu se identifikovati sa drustvom koje me okruzuje.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Produkt sam ovog ili ovakvog društva!!?

#8 Post Postao/la basista »

.. Na mene nikakvo drustvo ne moze uticati.. Eventualno bi to moglo neko voljeno bice.. za drustvo zalibo me taki.. kakvo je i sta jeste a sta nije prosjek Zivim svojim zivotom i nikada ne krsim zakone.. pa prema tome.. [cool.gif]

Odgovori