Nemanja Kusturica, osoba mi mrskog lica - smrdi k'o ubica

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Nemanja Kusturica, osoba mi mrskog lica - smrdi k'o ubica

#1 Post Postao/la im_ex »

Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Nemanja Kusturica, osoba mi mrskog lica - smrdi k'o ubica

#2 Post Postao/la srebrni »

SMRAD od......nekog stvorenja....nista drugo....

kad gubi kontrolu cini to ko traktorista iz Banja luke....FUJ_kaka
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Nemanja Kusturica, osoba mi mrskog lica - smrdi k'o ubica

#3 Post Postao/la basista »

.. Ne znam ni za jedan Kusturicin film od 92.do danas..
Da mu nije bilo Bosne,nikada ne bi osvojio ni plasticnu lutku na vaseru a ,neku nagradu na festivalu..pogotovo ne bi mogao osvojiti..
Bezvrijedan je bez Bosne i kao umjetnik i kao covjek.
Najbolje bi bilo da se i ne spominje puno..
Imamo Danisa,Jasmilu i Aidu begic..
Koji ce nam klinac Kusturica? Pogrijesio je 92.godine i svjestan te greske,
cinio je sve cetnickije i cetnickije stvari..ne bi li kako,obezbjedio mjesto "medju njima".
Ali ono sto on ne zna,jeste da je postao njihova dvorska luda,bez ikakvog upliva
i znacaja u bilo kojoj sferi,drustvenog zivota Srbije..
A ko bi normalan,takvom primitivcu i dozvolio da utice na neke stvari tamo??
I to su njegove pozicije sada.. Da opstane ili bar da pokusa opstati u sopstvenim zabludama i sranjima.. Dobio je sto je i zasluzio.. a to je samo pocetak njegove kataklizme..

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Nemanja Kusturica, osoba mi mrskog lica - smrdi k'o ubica

#4 Post Postao/la kajs »

Kusturica izbacio ekipu HRT, zbog Slobe

Režiser Emir Kusturica, iznerviran pitanjima novinara Hrvatske televizije (HTV), izbacio je ekipu i zaplenio im snimljeni materijal.

Kako prenosi HTV, juče je šesteročlana ekipa te televizije predvođena urednikom emisije "Nedeljom u dva" Aleksandrom Stankovićem u Mokroj Gori razgovarala sa Kusturicom kako bi snimila ranije dogovorenu emisiju.

Prema Stankovićevim rečima, pitanja koja su iznervirala reditelja odnosila su se na Slobodana Miloševića i Kusturičin odnos s njim.

Upitan zašto je s pokojnim srpskim predsednikom pio viski tokom srpske blokade Sarajeva, Kusturica je odgovorio da nije imao izbora.

Zatim ga je Stanković podsetio da je svojevremeno izjavio da je bilo dirljivo gledati kako Milošević u haškoj sudnici šalje poljupce supruzi Miri i upitao ga hoće li i u Izraelu, u kojem snima idući film, Izraelcima reći kako je bila dirljiva pažnja kojom je Hitler obasipao Evu Braun u Vučjoj jami.

Kako prenosi HTV, Kusturica na to nije imao odgovor, već je upitao Stankovića "zašto mi ne pričamo malo o hrvatskim legionarima koji su ubijali Srbe po Hrvatskoj".

Na Stankovićevo kontrapitanje da ako tako misli, zašto je "svojevremeno opevao Antu Gotovinu, čoveka koji je optužen za ratne zločine u Hagu", Kusturica je uz psovke ustao. HTV navodi da tekst te pesme glasi "Ko ne voli Gotovinu uvalim mu osovinu!"

Tu je Kusturica potpuno izgubio živce rekavši da se ni "Džej Leno nije tako odnosio prema njemu".

"Nećeš ti meni da glumiš frajera, niti preko mojih leđa da gradiš karijeru", odbrusio je Kusturica i oduzeo sav snimljeni materijal.

Aleksandar Stanković rekao je hrvatskim medijima da se Kusturica poneo kao klasičan razbojnik. "To nije ništa drugo nego klasično razbojništvo, čisti lopovluk", rekao je Stanković za zagrebački portal net.hr.

Snimanje i razgovor Stankovića sa Kusturicom trajao je 22 minute kada je režiser naredio ekipi HTV da napusti selo i da mu preda snimljeni materijal.

Prema navodima Hrvatske televizije, vređanje i maltretiranje trajalo je oko 45 minuta, nakon kojih je ekipa popustila, predala snimljeni materijal i napustila Mokru Goru.

Stanković je najavio da će HTV od Kusturice tražiti da vrati snimljeni materijal.

Kusturica je izjavio Tanjugu da je prekinuo razgovor zbog zle namere novinara.

"Rukovodeći se načelima dobrog domaćina, ja sam primio hrvatsku ekipu i zato što sam hteo da u negativnu mitologiju, koju su stvarali godinama o meni, upišem i moje lično viđenje", rekao je Kusturica.

"Pošto je Aleksandar Stanković došao sa zlom namerom da moju bogatu biografiju suzi na jedno poglavlje iz mog života i kako je vodio taj razgovor u pravcu te zle namere, da jedan bogat ljudski život suzi na ideju skandala i politike koja čak ni meni ne odgovara, ja sam taj razgovor prekinuo", kazao je on.

Kusturica je dodao da je "tako sprečio tu zlu nameru da bude dovedena do kraja".

"To je jedan neuspeo razgovor, a sad je potreba da se to prevodi na neki drugi jezik", ukazao je on.

Kusturica je izjavio da je Stanković "u žurbi, zaboravio te kasete", a na pitanje šta će biti sa snimljenim materijalom odgovorio je: "Dobiće ga, ako ga traže".

=52760&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=2a92075f4c]Kusturica vratio kasete HTV-u


Isjecak iz intervjua
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Nemanja Kusturica, osoba mi mrskog lica - smrdi k'o ubica

#5 Post Postao/la im_ex »

slika

http://www.youtube.com/watch?v=mwmK59RQ ... r_embedded

Uobrazeni Kusturica ni sam nije svjestan kako je potonuo za ovih petnaestak godina, a ovim, s njegove strane prekinutim intervjuom nije ni svjestan da je pao na dno u ocima susjednih mu drzava. Stankovic je jedan od najboljih face to face novinara ex-yu prostora, i uziva popularnost vecu od Kusturice ali, ajd ti slijepom namigaj.
Zanimljivo kako je taj lik preko noci postao pristalica velikosrpske ideologije, osnosno, primivsi Zlatnu Palmu kleknu takoreci pred noge (da bi ih "cjelivao") Milosevica, Kostunice itd.
Njegov nagli "uspjeh" poceo je biljeziti konstantnim tonjenjem kad mu je, od Kustunice dato zeleno svjetlo za kupovinu Mokroguz- sela il kako 'no vec bjese :lol: ... konacno Emir ... ups, Nemanja, na pravoj adresi, tamo gdje i spada.
On, kog smatrasmo nekoc umjetnikom, on nije vrijedan paznje.
Ova tema za zadatak ima prosiriti vidike onima koji ga jos uvijek smatraju umjetnikom (ako ih i ima jos uopce, al, za svaki slucaj).
Taj "umjetnik" ne zna sastaviti postenu recenicu.
Taj "umjetnik" je pristao na intervju i na stankovicevo pitanje da li zna kako on vodi tu emisiju rekao je da zna te da ga raduje da mu se ukazala prilika da svoju licnost "ispegla" nakon visegodisnjeg guzvanja od strane hrvatske javnosti.
Kako ju je ispeglao, vidjeli smo za samo par minuta.

I jos
Emir Kusturica
"Sarajevo je guz*o crijevo"


izreka je velikosrbina iz Mokroguza

pfuj, ... cekao na majcinu smrt da bi se "vratio u svoje" primitivno pleme.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Nemanja Kusturica, osoba mi mrskog lica - smrdi k'o ubica

#7 Post Postao/la basista »

.. Vec sam rekao u svom prvom postu,na ovoj temi,da tip nije normalan i da ga ne treba ozbiljno shvatati.. :lol:
..

A sto se tice njegove izjave o Sarajevu,da je to bas takvo crijevo,..i to sam vec rekao.. Taj grad,proizveo je i podario Bosni i hercegovini:Danisa Tanovica,Jasmilu Zbanic,Aidu Begic i jos neke reditelje,koji su vec osvojili najprestiznija priznanja na svjetskoj filmskoj sceni..

dakle,Sarajevu,jedan Kusturica nije potreban. taj grad,zivi svojim zivotom i ide dalje..
A Kusturica ne ide dalje niti moze otici.. Osim u Izrael eto.. Vjerovatno mu placaju da snimi film o palestinskim napadima na goloruki izraelski narod.. :lol:

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Nemanja Kusturica, osoba mi mrskog lica - smrdi k'o ubica

#9 Post Postao/la basista »

.. Mogu mislit na sta ce liciti taj film..
Mada je to uzaludno trosenje para.. Kusturica vise ne moze napraviti dobar film.
Opet kazem. Bezvrijedan je i takav ce ostati.

Odgovori