Persiranje - do kada?

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Persiranje - do kada?

#17 Post Postao/la basista »

.. Mislim da persiranje..uvijek treba da prestane,kada osoba kojoj se persira,kaze da za to nema potrebe.. ako tako kaze.. Ne susrecem bas stalno ljude koji su spremni na persiranje do besvijesti.. Mislim da bi tu trebalo zauzeti neki normalan stav.. Vjerovatno je ispravniji od nekog "po svaku cijenu" kulturnog stava.. Mada je kultura i onstatak recenice koji dodje iza "vi" .. Dakle,persiranje je samo jedna kulturna forma,proizasla iz nekih minulih "bon-ton" vremena.. Jedan obicaj,koji se i danas,kao lijep obicaj koristi u nasoj svakodnevnici.
Medjutim,sama kultura dijaloga je nesto drugo..
Koliko sam puta,na TV gledao ove nase politicare,koji se utrkuju ko ce kome cesce reci "Vi gospodine" .. ali nakon toga,u nastavku recenice,uslijedi pravi vulkan arogancije,laganja i i fanaticnog neprijateljstva prema osobi kojoj se doticni obraca.. kao da zeli nihilirati tipa,upravo tu..nasred Sarajeva,pred kamerama i sa giljotinom.
Valjda je vaznije,lijepo komunicirati sustinski nego formalno.. Iz rockerskog ugla.. pa kako god.. i sta god da bude napisano.. [cool.gif]

Odgovori