Alkohol i slavlje

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
nbeciro6
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 32
Pridružen/a: 29 Okt 2006 02:00
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Alkohol i slavlje

#1 Post Postao/la nbeciro6 »

Tema je zanimljiva i biæe mi drago da vidim ¹to drugi misle o tom spoju stvari.

mo¾e li se slaviti bez alkohola? mo¾emo li nadvladati potrebu za takvim slavljem? posebno za novu godinu.

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#2 Post Postao/la Alma_sa »

...pa naravno da se mo¾e slavit' bez alkohola, zbog èega ne bi imali dobru atmosferu, zezanje, opu¹tenost i da nema alkohola...mo¾e se u¾ivat' i u sokovima, kad je dobra raja, kad je prièa zanimljiva, a uz to i dobra muzika, i te kako se mo¾e¹ dobro provesti...dodu¹e, svi se sla¾u u tome da ti èa¹ica neèeg ¾estokog podigne raspolo¾enje, mada mo¾e¹ ti u¾ivati i bez toga, ako hoæe¹...ali treba imati u vidu, da alkohol ne gasi ¾eð, nego je sredstvo u¾itka i kao tako ga treba piti... :naughty:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#5 Post Postao/la paparaci »

ma moze se bez alkohola i te kako! nekad sam pio, sad vise ne. to je bilo ono mladost, ludost. stvarno je lijepo, smijesno i zabavno provesti se na slavlju ili onako kad se ode u izlazak s drustvom, bez alkohola. tek tad vidis kakav si sam nekad ili slican bio. platis, da pravis i napravis budalu od sebe :lol:
inace sam vesele prirode, tako da mi uopste nije potreban alkohol da bi se opustio. koliko je ljepse bez alkohola, jer nema mamuranja, glavobolje, povracanja, itd. problem je isto u tome sto su mnogi u alkoholu agresivni, uvredljivi, tako da se nerjetko desi da takvi onda upropaste cijelo slavlje ili neku zabavu 8)

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#7 Post Postao/la paparaci »

pa mnogi se pod alkoholom opuste i urade i kazu stvari koje inace nikad ne bi ili vrlo tesko. ne kaze se dzaba "sto trijezan misli, pijan govori" ;) a to sto prvo kod kuce cugnu, to je da bi se usparalo. to je sad trend kako sam vidio. ne samo na zapadu, nego i kod nas.

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#9 Post Postao/la indeks »

Naravno da se moze sjediti,slaviti,provoditi i bez alkohola,ali je cinjenica,na ovim prostorima se uvijek pilo i bancilo,nekako je neobicno zamisliti i vidjeti drustvo koje sjedi i pije sokove :D .
Ne volim ni ja biti u drustvu pijanih koji gotovo uvijek pokvare dernek svojim ispadima,ovakvim ili onakvim...... :ballbounce:
Svjedok sam,a i znam,da nekim ljudima alkohol dodje kao okidac(govorim o pozitivnim ispadima :D )naglasavam,u umjerenim i malim kolicinama,koji naprave atmosferu i iznenadim se kad vidim da se mogu opustiti i uljepsati provod sebi,a i drugima.......
Meni je dovoljno sasvim malo da popijem(ne podnosim alkohol pa me brzo `ufati` :D )pa da se i ja opustim,da se ismijem,da oslobodim iz sebe sve ono sto me sputava i sto ne bih sigurno cinila da sam trijezna(da razvezem jezik,da ustanem plesati,navala inspiracije za sale i provale,i mnogo,mnogo smijeha.......... :D )

Opet podvlacim,fino je sjediti u drustvu koje zna konzumirati alkohol,ako ga vec pije,i to nikako ne znaci da opravdavam ili favorizujem alkohol kao sredstvo opustanja(da me ne napadnu zadrti antialkoholicari :D ),ili da ne moze biti lijepo i veselo bez ijednog stepena :D ,ali govorim iz svog ugla,i onako kako jeste......mnogo ljudi pije,ali ako vec pijes,radi to pametno i umjereno :D :D

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#10 Post Postao/la danjel »

Alkohol i piæe ne idu zajedno hehe....
Ma di ima slavlje bez alkohola....Kakvi ba sokovi i bakraèi....Ali ko ne zna granicu i ko se ne zna pona¹ati u alkoholu neke pije pivo...hehe...

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#11 Post Postao/la indeks »

Danjel je napisao/la:Alkohol i piæe ne idu zajedno hehe....
Ma di ima slavlje bez alkohola....Kakvi ba sokovi i bakraèi....Ali ko ne zna granicu i ko se ne zna pona¹ati u alkoholu neke pije pivo...hehe...
One bRezalkoholne........jelde Danjel? :D :D

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#12 Post Postao/la danjel »

Ma bitno je da je pivo.....Inaèe ja ne pijem...Puno a dodu¹e ne pijem ni malo hehe....

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#13 Post Postao/la indeks »

Danjel je napisao/la:Alkohol i piæe ne idu zajedno hehe....
Ma di ima slavlje bez alkohola....Kakvi ba sokovi i bakraèi....Ali ko ne zna granicu i ko se ne zna pona¹ati u alkoholu neke pije pivo...hehe...
moze,ako su ovi bakraci neki kolaci...............stvarno,sta su bakraci? :-k :-k :D

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#14 Post Postao/la danjel »

To su ti kao neke posude za vodu ako se dobro sjeæam svog prija¹njeg ¾ivota hehe.... :baa:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#15 Post Postao/la paparaci »

kako ono: "pij u gujcu, ne u glavu" :lol:

Odgovori