Vjerujete li u prorocansta, znate li za neko prorocanstvo

Sve o Astrologiji Horoskopu Numerologiji
Prorocanstva
Poruka
Autor/ica
Avatar
Zahara
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 Nov 2006 02:00
Lokacija: SRBIJA

#16 Post Postao/la Zahara »

Verujem Tarabicima, jer do sada sve sto su predvideli se obestinilo! :(

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#18 Post Postao/la Abu_haqq »

Uzviseni Allah u suri El-Bekareh kaze:

I povode se za onim sto su sejtani o vladavini Sulejmanovoj kazivali. A Sulejman nije bio nevjernik, - sejtani su uznevjerovali uceci ljude vradzbini i onome sto je bilo nadahnuto dvojici meleka Harutu i Marutu, u Babilonu. A njih dvojica nisu nikog ucili dok mu ne bi rekli: Mi samo iskusavamo, a ti ne budi nevjernik! I ljudi su od njih dvojice ucili kako ce muza od zene rastaviti, ali nisu mogli nikome time bez Allahove volje nauditi. Ucili su ono sto ce im nauditi i od cega nikakve koristi nece imati iako su znali da onaj koji im ovlada nece nikakve srece na onom svijetu imati. A doista je jadno ono za sto su se prodali, kad bi samo znali. (El-Bekara: 102)

Od Dzabira, radijallahu anhu, prenosi se da je rekao: Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao je: Iblis je svoj prijesto postavio na vodi a zatim razaslao svoje podanike. Ko od njih posije vecu smutnju, blizi mu je po polozaju.Tako dode neki od njih i rece: Uradio sam to i to - a na to mu Iblis odgovori: Nista ti nisi uradio. Tek kada dode jedan od njih i rece: Nisam ga napustio dok ga nisam rastavio od zene. Toga Iblis priblizi sebi i kaze: Jeste, ti.

Avatar
redzib
Pocetnik
Postovi: 15
Pridružen/a: 02 Maj 2007 02:00
Lokacija: Canada
Kontakt:

#19 Post Postao/la redzib »

da, kada je rijec o tevratu indzilu i zeburu pouzdano mogu reci da vjerujem u te nadahnute rijeci koje sadrze bozansku potvrdu.
te knige su prorekle uspon i pad slijedecih svijetskih sila;Babilon,Medo-perzija,Grcke , te Rima. skoro 200 godina unaprijed je objavila pad babilona prorekavsi cak i ime njenog osvajaca. i to se prorocanstvo ispunilo do u svaku pojedinost.prorekla je da babilon nikada vise nece biti nastanjen i postati pustinjom. u tom stanju je babilon ostao sve do danasnjeg dana. isaa je u prvom stoljecu prorekao otpad od prave vjere.citiram njegove rujeci u zadnje dane mnogi ce se ucitelji pojaviti u ovcijim krznima a unutra su vukovi grabljivi koji ce uciti po ljudskim obicajima a ne bozijim, onako kako ih usi svrbe.jer oni su vec odavno osudzeni na propast i zato i vas hoce zavesti .pazite se!
zar nije tako danas ,krscanstvo,hinduizam, budizam,konfucijanizam,sintoizam,judaizam, i plemenske religije, svaka od ovih navedenih religija zagovara svevisnjeg boga na svoj nacin ali ne onako kako to zeli nas stvoritelj.i istina ono sto je isaa reko obistinilo se..

Avatar
Zahara
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 Nov 2006 02:00
Lokacija: SRBIJA

#20 Post Postao/la Zahara »

Da vidis muslimani bas kako Bog kaze tako i rade, daj ne zasmejavaj me molim te!!! Bez veze si onoliko pisao, kad nista pametno nisi napisao!!! :baa: :biggrin:

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#21 Post Postao/la Abu_haqq »

Zahara je napisao/la:Da vidis muslimani bas kako Bog kaze tako i rade, daj ne zasmejavaj me molim te!!! Bez veze si onoliko pisao, kad nista pametno nisi napisao!!! :baa: :biggrin:
Rade u pojedinim mjestima i za to se bore. Nasa knjiga nije izkrivljena i jos uvjek imamo Boziji zakon naprotiv drugih religija. Ostale religije misle da je Boziji zakon zaostao i da je to primitivno. Eh pa cekaj te, cekamo i mi :onfire:

Avatar
redzib
Pocetnik
Postovi: 15
Pridružen/a: 02 Maj 2007 02:00
Lokacija: Canada
Kontakt:

#22 Post Postao/la redzib »

slusaj zahara, nisam ja tebi kriv sto nisi dobro razumjela tekst, i sama biblija potvrdzuje kur'an isto tako kur'an se potpuno slaze sa biblijom nigdje u bibliji se ne spominje tri boga , a kur'an isto tako uci,objasni mi odakle krscanstvu doktorina ili nauka o trojstvu kada je biblija nikada ne spominje. i sam isus je rekao. slijedece; ja sam dosao da ispunim volju onoga koji me je poslao odgovor je jasan znaci postoji samo jedan bog a ne tri, da je tako kao sto tvrdi krscanstvo da postoji trojsvo,vjerovatno bih isus ovako rekao ja sam dosao da ispunim volju onih kojih su me poslali.usprkos isusovom upozorenju otpadnicki krscani drugog stoljeca udaljili su se od svojih cistih bibliskih korijena i umjesto toga zaodijenili se u pogansku rimsku odoru i titule te postali zadojeni grckom filizofijim.procitaj sta pise psalam. poglavlje 83-18-19 ??
pitanje je zahara ko je uistinu smijesniji ja ili ti. :baa: :biggrin: :biggrin: RR

johnny
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 122
Pridružen/a: 06 Aug 2006 02:00
Lokacija: Yugoslavia

#23 Post Postao/la johnny »

opet i opet i opet se na skoro svakoj temi dogaða isto... lepo se poène i zavr¹i raspravom o tome ko je stariji koka ili jaje... da li Vas ne mrzi vi¹e da se ponavljate... ko ovde kome brani da veruje u ono ¹to veruje... niko... apsurdno je upadati u rasprave tog tipa... sve religije sveta su povezane jednom mi¹lju... ljubav i pra¹tanje... a ne mr¾njom i podsticanjem iste... ja sam hri¹æanin-pravoslavac, zato ¹to sam roðen u tom podneblju gde je zastupljena ta vera, da sam kojim sluèajem indijac verovatno bi bio budista i sl... svi mi ustvari po¹tujemo jednog i jedinog boga, a kako ga zovemo zavisi od geografske ¹irine i du¾ine... "Èudni su putevi Gospodnji i mi ih prelazimo æutke i u miru..." -Johnny B.
"Ako se nekad osetiš malen, zapostavljen i depresivan... Uvek se seti da si nekad bio najbrži spermatozoid u svojoj grupi!"

Avatar
leptirica-de
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 661
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Deutschland

#24 Post Postao/la leptirica-de »

Zahara je napisao/la:Da vidis muslimani bas kako Bog kaze tako i rade, daj ne zasmejavaj me molim te!!! Bez veze si onoliko pisao, kad nista pametno nisi napisao!!! :baa: :biggrin:
jooooooooooojjj nemate uopste pojma kako mi je ova zahara dosadila sa njenim komentarima ! ](*,) svi komentari su ti glupost ziva :boxing:

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#26 Post Postao/la danjel »

Johnny je napisao/la:opet i opet i opet se na skoro svakoj temi dogaða isto... lepo se poène i zavr¹i raspravom o tome ko je stariji koka ili jaje... da li Vas ne mrzi vi¹e da se ponavljate... ko ovde kome brani da veruje u ono ¹to veruje... niko... apsurdno je upadati u rasprave tog tipa... sve religije sveta su povezane jednom mi¹lju... ljubav i pra¹tanje... a ne mr¾njom i podsticanjem iste... ja sam hri¹æanin-pravoslavac, zato ¹to sam roðen u tom podneblju gde je zastupljena ta vera, da sam kojim sluèajem indijac verovatno bi bio budista i sl... svi mi ustvari po¹tujemo jednog i jedinog boga, a kako ga zovemo zavisi od geografske ¹irine i du¾ine... "Èudni su putevi Gospodnji i mi ih prelazimo æutke i u miru..." -Johnny B.
Èestitam,sam mala ispravka a evo i vidi¹ da ih ne prelazimo æutke i u miru...Inaèe svaka èast..Pozz..

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#27 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »


Nekoliko strofa proocanstva od Nostradamusa


VELIKO CARSTVO ENGLESKO IMA

DA BUDE SVEMOÆNO TRISTA I VI©E LETA:

VOJSKE ÆE GAZITI VODOM I TLIMA,

SVE LUZITANCE TO ÆE DA SMETA

(Britanska dominacija svijetom) 1x/100



U noæi æe doæi u ¹umu sa kraljicom

kaluðer crni u sivom, u Varen

I to æe biti povod bura,

Ognju, krvi i sjeèenju glava.

(Sudbina Luja XVI, bjeg u Varenu i sjeèenju glava)



Roðen æe biti kod Italske hridi

i ko¹tat æe mnogo on veliko carstvo,

ko su mu drugovi kada se uvidi

biæe manje kralj no kasapsko bratstvo.

(O Napoleonu) I/60



Potom æe se vojnik vinuti do cara,

U pla¹t æe uskoèit iz kratkog haljetka ,

Oru¾ju vje¹t, a lo¹ kraj oltara

Gori po popa od crnoga ðavla .

(O Napoleonu) VIII/57





Iz vodenog trojstva biæe roðen jedan

Koji æe èetvrtak uèinit svojim praznikom,

Njegova slava, hvala, vlast i moæ æe rasti

Kopnom i morem zgromiæe istok

(Aludura na Ameriku) I/50



A bijeli ugljen istisnuti crni

(Benzin æe zamijeniti ugljen) IV/85



FILOZOFSKA ©KOLA NOVOGA STILA

PREZIRAÆE BOGASTVA.

NEÆE NAÆI DOM SRED GERMANSKOG KRILA.

SLEDIÆE NJU MNOGOBROJNA BRATSTVA.

(Pojava marksizma)





Kad bigovih dana dvadeset mine,

u godini ribe, pun æe teatar potresom biti sru¹en,

drhtaæe zemlja, tlo i visine,

i stradaæe onaj koji nije skru¹en.

(Svibanj 1905 potresi u San Francisku)



GROZAN SE RAT NA ZAPADU SPREMA

KUGA ÆE DOÆI SA SLJEDEÆIM LJETOM,

TOLIK STRA©NA DA SPASA NEMA,

JUPITER, MARS I MERKUR NAD FRANCUSKIM SVIJETOM.

(1914. godina poèetak 1. sv. rata) IX/55


RATOM ÆE SLAVENSKA NACIJA BITNA,

UZDIÆI DO ZAVIDNIH VISINA,

ZAMJENIT ÆE KRALJA ZA ÈOVJEKA SITNA,

I VOJSKA ÆE MOREM DOÆI DO PLANINA.

(Rusija i Lenjin) XXVI



MUNJA ÆE SREBRO I ZLATO SLITI.

ROB ÆE ZA JELO ROBA DA NAÐE.

PRO©IREN GRAD NAVI©E ÆE BITI

KADA POD VODOM ZAPLOVE LAÐE.

(Podmornice i visoke zgrade)


POSLIJE VELIKOG SUKOBA JO© SE VEÆI SPREMA

I VELIKI MOTOR OBNAVLJAT ÆE VJEKOVE

KI©A OD PROJEKTILA, KRV, GLAD, VATRA I UNI©TENJE

A PREKO NEBA JURIÆE OGANJ SIPAJUÆI VARNICE.

(drugi sv. rat)



Sijuæi pomor oganj æe ¾ivi

sa ptica stra¹nih plamtjeti grozno.

(Moderno oru¾je)(I/9)



KROZ PROZOR ÆE ORLA ©TO KRSTARI ZRAKOM

VIDJETI FRANCUZI MNOGO PRIJE MEGDANA:

A TO MO®E© SMATRAT I DOBRIM I LO©IM ZNAKOM,

A DOBRIM GA SMATRA ONA SLABA STRANA.

(Poèetak rata u Francuskoj 2.sv.rat) XXXIV





U ZEMLJU IZLAZEÆEG SUNCA BIÆE VELIKA VATRA,

BUKA I SVJETLOST NA SJEVER UZ HUKU:

U KRUGU SMRT SVE ®IVO SATRA.

GLAD, JAUCI, I KRICI UZ OGNJENU BUKU.

(Hiro¹ima i Nagasaki) II/91



POLA I POLA BIÆE DVA D®INA,

BIÆE IM MOÆ SVE VEÆA I VEÆA:

NOVI ÆE SVIJET BITI VELIÈINA,

CRVENOG ÆE BROJNOST BITI SREÆA-

(Podjela svijeta nakon II. sv. rata) II/89





PO©TOVATI BOGA CRVENI NEÆE,

I SEDAM SE GLAVA KA BIZANTU SMJERA

U TRABZONU TRISTA NA KR©ÆANE KREÆE,

DVA ÆE ZAKONA PASTI, A POTOM I VJERA.

VII/36



Na mjesec sjajni ubrzo æe stiæi ,

U nepoznat kraj, neobièno pasti,

A zeleno voæe galamu æe diæi,

Na sramotu jednoj, a drugoj na èasti.

(Osvajanje mjeseca i odnos izmeðu sila)(IX/65)





SA ®ENEVSKOG JEZERA ZBOR ÆE GLASNI

POJEDINE DANE SVESTI NA REDNE,

MJESEC, LJETA-NA KRAJU JASNO:

VLAST ÆE ODBACITI ZAKONE BIJEDNE





I JO© ÆE LJUDI LJUBITI BOGA,

A IZDAJOM VJERE NEKI SE SLAVE.

I SVAKO VUÈE DO GRADA SVOGA,

POGNUTE BIÆE PONOSNE GLAVE.

XXVII



VLADAR ÆE SE BELGIJSKI SILNO RASRDITI

KAD BARBAR NA SE BIJES MU SVRATI,

VELIKI PROGON LIBIJSKI ÆE USLIJEDITI,

I OD PANONA DO HERAKLA ÆE IH PROGNATI.

XIII



NA TRGU GDJE JE RAJ LOPOVU SVAKOM

KADA TUDA NE IDE DELIJA,

NAPA©ÆE ONE KONJICOM LAKOM

ALBANCI, MARS, LAV, SATURN I DRUG VODOLIJA.

XCI



POGODBE SE NITKO DR®ATI NEÆE,

LA®IMA I SPLETKAMA BIÆE SVI SKLONI.

MIR ÆE ZAHTIJEVATI I MIROVNO VIJEÆE

LJUDI OD RADA U BARCELONI.

Odgovori