Bogumili???

Pisite o istoriskim zbivanjima bitkama vladarima

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#31 Post Postao/la ra-ja »

Dadooo21!!!
OOOO Kako sam kulturna ; samo da znas ,prava Becka skola :baa:
Ja mislila balavac ono ti veliki ,a kako ce taj veliki sutra da vaspitava svoju djecu :baa:
Ja procitala tvoju poslovicu i prokontala sta znaci.Ti si taj koji treba da procitas i duboko razmislis, pa ti se stvorile halcunacije,daj pitaj baku sta znaci poslovica.
citiram;
DA SI HRVAT.... IMA JEDNA ISTINA U MOM KRAJU...KADA HRVAT ZENI ILI UDAJE RADJE ODOBRAVA BRAK SA DJECOM IZ MUSLIMANSKIH PORODICA...,NEGO IZ SRPSKI!
Da si malo DUBLJE RAZMISLIO dok si citao svatio bih sta je pisac htio reci.
hahaha-ti si stvarno ccccc

A Zaharu ja nisam izkljucila a nemogu je ni ukljuciti.........moj savjet.....
uhvati je za ruku i vodi svojoj kuci. Mozda ste po porujeklu istonacionalni
Vidim da se super razumijete.Obadvoje ste pretjerali :baa:

Istoriju muslimana ostavi nama da biscemo po knjigama ,jer smo mi itekako pismeni, te znamo pronaci ono sto nam treba. :baa:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#32 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

dadooo_21 je napisao/la:1. ovo nije kopirano ni izmisljeno,ovo su POVIJESNE CINJENICE. to je tako bilo. a istina vas boli. sta bi?

2. mogao sam pogrijesiti neki datum,jer nisam uzeo knjigu i listao je dok sam ovo pisao. ja sam procitao knjiga i knjiga o povijesti,a pisao sam iz glave tako da mi se moglo desiti da pogrijesim neki datum,ali to nije sad bitno,godina gore dole. bitno je sta se dogadalo.

3. ja se nemam radi cega pokriti,ja sam ponosan na svoje korijene. a vi pogledajte vase. jadi jadni. uvijek ste bili DVOLICNI,uvijek se privijali jacem. zato vas nitko i ne cijeni. musliman jedno govori,drugo misli,a trece cini. i ima jedna poslovica unasem narodu: musliman u vreci,i musliman na slobodi isto ti misli. a ima i ona: vrijeme promjenjljivo kao turcin. nisu te poslovice daba u narodu. vidi se iz prilozenog. srbi su agresivan narod,ali ja srbe izuzetno cijenim jer su direktni i reci ce ti sto misli. za razliku od vas
1. Kakva istina boli
Bolje je ne imati istoriju nego imati takvu kao vi koji ste bili toliki demokrati pa jednom legitimnom narodu niste dozvoljavali izjasnjenje

2.Cuj gore dole haha Ma ne samo da ste pogresili datum vec ste pogresili temu forum sve ste pogresili cak ste i vi pogresni

3.Te poslovice su ipak doprle da vasih usiju bas mi je drago da ste ih culi jer dobro se zna kroz povjest-istoriju pa cak i ovu naj svjeziju ko je kakav bio.
3b.I te kako pokriti i ne samo to vec i stidjeti ali sobzirom da nemate obraza nemozete se ni crveniti
zahvaljujem se jos jedanput na onoj kako ste rekli povjesnoj cinjenici
o legitimnosti jednog naroda koji je postojao ali se je silom morao da izjasnjava drugacije
Cast pravim hrvatima hrvatske
Zivio TITO!!!


A sad povrat na temu

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#35 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

A kakvo izjasnjavanje Ustase ili sta?
Eto sad hvala bogu mozete Jako ponosno nema sta
Pa bolje istina koja boli nego ne istina koju ti vjerujes
Upozorenje vratite se na temu

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#36 Post Postao/la ra-ja »

Tema je Bogumili;

Posto ni ti ni Zahara niste BOGUMILI.........pa stime tj razgovoru o vama skrecemo sa teme i necemo dalje diskutovati.

Nego postanite BOGU MILI ili kako se kaze na hrvatskom srpskom ili ili .
Pa kada postanete dodjite da se zdravo druzimo na bolchatu, jer mi zelimo da se druzimo u zdravoj sredini.

ALLAHIMANET......zdravo.......bog stari..........Dadanooo 21

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#37 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Bogumili ili Patareni su bili pripadnici Bosanske crkve.
Jedna od naj jacih odlika Bogumila solidarnost medjusobom pa cak i kod kraljeva prema narodu se ispoljava ta dobronamjernost
Da bi izbjegli sve brojnije krstaske ratove Ugara protiv Bosne - oni su se proglasavali 'katolicima'.
Od sredine XIV vijeka (tacnije od 1340.) ti isti drzavni poglavari pruzaju punu potporu djelovanju franjevackih vjerovjesnika,
koji i sami u jednom momentu istorije su progonjeni od strane katolicke crkve.
Par puta je Papa slao vojsku na Bosnu da je pokori zbog toga
Dolaskom Osmanlija skoro svi prelaze na Islam.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#38 Post Postao/la ra-ja »

koliko cu ti puta kazati da si GENIJE covjece........dodlji izadji cekam te vani.da se pozdravimo, odavno mi nisi poslao poruku. da m,i zazelis bar dobar dan! TO MI TREBA!
Izadji iz caure pogledaj zivot oko sebe zna biti jako lijep, uzivaj neka ti svaki dan bude kao bajram :
Znas ono ; sve ce to narod pozlatiti, ako ne narod onda cemo MI:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#39 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ja reko nazad na temu
Nemojte me tjerati da brisem postove
Ostali koji klik klik na odredjenu temu ocekuju i kometare vezane za to
PS.Dobar dan @Ra-Ja

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#40 Post Postao/la ra-ja »

dobar dan danasnja temo :D

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#42 Post Postao/la ra-ja »

Dadanooooo21!!! :-k

Netreba nam niko da suflira koga izbaciti a koga ne. Tu smo mi da o tome vodimo racuna ,kao i o nasoj istoriji.
Ti tako upadas isto kao kad gost dodje u moju kucu i kaze , nevalja ti ovo cvijece ,ili ovaj lezaj prebaci tamo nesvidja mi se.......ili .......ili...... ma znas sta najradje bih ga izbacila kroz prozoz.
Ovo je nasa kuca i nikad to nezaboravi :baa:
Ponasaj se kao gost raskomoti se i uzivaj a nemoj potpucavati dalje.
svatio ili da ti crtamo.
Vidis kako ti znas da ovaj musliman preti a nikada nije ni kokos zaklao,
u pravu si , to je jos jedan dokaz da ga neizbacimo, jer ionako ni on ni ostali nisu opasniza za tebe.
Toliko od mene za tebe :baa:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#43 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Tema Tema Tema Tema Tema

o vidi one jos mu tepa :biggrin: cccc

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#45 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

dadooo_21 je napisao/la:
LAFF je napisao/la:Tema Tema Tema Tema Tema

o vidi one jos mu tepa :biggrin: cccc
a ti laffe,SABERI SE PA SE ODUZMI!
i vi isto tako dobili ste opomenu posle mog upozorenja vise puta cak i brisanja posta
Jedva cekam da napravite sledecu da vas banujem :ballbounce:

Odgovori