Grčka

Pisite o istoriskim zbivanjima bitkama vladarima

Poruka
Autor/ica
irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#4 Post Postao/la irma26 »

Alex je bio peder lonley :yell: :yell: :yell:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#9 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Anticki grcima ljubavno-sexualni zivot je bio dio svakodnevncie
sobzirom da nije bilo TV Interneta i slicno..
Grci su svoje bogove zamisljali kao hiperaktivne ljubavne igre i bozanstvenog sexa.
Da bi se priblizili zeljenim, bogovima su padale na pamet nevjerovatne ideje, na primer:
Zeus bi se pretvorio u labuda da bi se udvarao Ledi
Ljudi su oponasali bogove.
Zna se da su se Atinjanke, kao i danasnje zene, sminkale, mirisale, frizirale...
Trudile su se da izazovnim izgledom skrenu paznju muskaraca i da osvoje njihovu naklonost.
Istovremeno, udata zena nije imala slobodu muskarca.
To je bilo privilegija kurtizana.
Medjutim, u Sparti je postojao drugi model - tamo su zene prilicno slicne mladicima.
Imale su kratke tunike i otkrivene noge.
Takva garderoba olaksavala je kretanje, ali je istovremeno i provocirala.
Ali u Sparti je samo brak bio cilj - porodica kao esencija svakog drustvenog razvoja.

Naravno u Anticka Grcka nije bila operisana od najstrijeg zanata
Prostitucija je bila siroko rasprostranjena.
Hetere su zivjele od novca koji su dobijale od muskaraca i nisu se udavale.
Pri tom su to mahom bile vrlo obrazovane, inteligentne i kulturne zene.
Supruge su sluzile za radjanje djece, a hetere su pruzale tjelesni u duhovni uzitak ondasnjim muskarcima.

Naravno muska i zenska homoseksualnost takodje su bile cest model ponasanja u antickoj Grckoj.
Grci su to objasnjavali kao sijedinjenje dva duha, a o tome je dosta pisala i verovatno najpoznatija lezbijska pjesnikinja starog vijeka -
Sapfo, koja je javno pokazivalai da ispolji svoj lezbijski stav.
Sapfo je oko sebe okupila sirok krug mladih i lijepih djevojaka; organizovala je nesto slicno olimpijskim igrama

iz knijge zivotna sfera Anticke Grcke

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

#11 Post Postao/la JAS »

Opet interesantna tema....daklem ovako, Egejska Makedonija je teritorija nekadasnje Makedonije koja je posle rata 1913 god t.j. po podpisivanjem Bukureskog ugovora, oduzeta kao teritorija Makedonije i prisvojena ka Grcku. Postoi i Vardarska Makedonija i Pirinska ...znacu to su tri dela nekadasnje Makedonije koje je bila podelena na 4 strane(ona zadnja je danasnja teritorija danasnje drzave Makedonije).Ostali delovi su dati Bugarskoj i mali deo Srbii.
Daklem, U Grcku ne postoi pokraina koja se zove Makedonije, vec je oni tako nazivaju jer kao sto sama istorija kaze to je i nekad bila Makedonije(ovo sto sad pricam nisam ja izmislila vec slobodno mozete proveriti po netu i videcete da su ti podatci tacni mislim to oko podelbe Makedonije u to doba ratova http://www.makedonija.com/dcforum/DCForumID21/711.html#)
Problem sa Grcima je da ne kazem strasan, oni se nazalost plase da ako priznaju da postoi "ta"Makedonija koju mi imamo(a imamo je) prase se da ce mo mi mozda traziti da nam se taj deo vrati jer ako drzava Makedonija (ovo pise u ugovoru) zadrzi svoje teritorije 100 god. po potpisivanja ugovora, teritorija joj se moze vratiti kao sto su napravili Englezi i Kinezi(ili su bili Japanci ajd sad da se ne zeznem hahahah)
Tako da Dragi moi, nazalost to je uzasna politika koju razara nas drzava susede, a da postoe aspiracije za takvo nesto sto sam vec bila napisla, mislim da je previse smesno.

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#12 Post Postao/la kajs »

Znaci i grcak je nasa, mislim makedonska. Mada ovi su meni bugari bili uvjek sumnjivi, oni malo malo pa noz u ledja.

Ovo sam ovako skoro saznao da stvari stoje, interesantno jeste ono sva ta desavanja imala su neki cilj. Nazalos smo hteli ili ne uvuceni u globalna politicka desavanja koja naravno najvise posasti ostave po slabijima.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

#13 Post Postao/la JAS »

Jest kajs....i oni su sumnjivi, al cekaju da zavrsimo prvo sa grcima pa onda da se"pogodimo" i sa njima :P

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

#15 Post Postao/la JAS »

Mic....a ti, kako se ti osecas? :D

Odgovori