Aleksandar Makedonski

Pisite o istoriskim zbivanjima bitkama vladarima

Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

#3 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Posto nam je vec cijenjena dzemka vec pisala o makedonsskom htio sam samo dodati sledece
Potrditi iskaz @Irme 26
lonely je napisao/la:
IrMa26 je napisao/la:Alex je bio peder lonley :yell: :yell: :yell:
ti bona puno gledash filmove :bomb:
Da je istina da je imao homoseksualnih sklonosti te bio u ljubavnoj vezi sa svojim prijateljem Hefestom,
a bio je i u vezi s perzijskim sucem Bagoasom.
Danas ga zbog toga neki dozivljavaju kao gay junaka.
Podaci o navodnim Aleksandrovim homoseksualnim vezama mogu se naci u knjizi Robin Lane Fox Alexander the Great,
enciklopediji The Random House Encyclopedia i knjizi Mary Renault The Nature of Alexander.
A vezano za lonley
Carstvo Aleksandra Velikog nije bio vrt pun cvijeca u kojem su svi bili sretni.
Njegovi su vojnici na najbrutalnije nacine pokoravali osvojene zemlje.
Posebice kod osvajanja Indije kada su maskarirali stare i bolesne.
U danasnjem Iranu poznat je i kao zli kralj, kao samo olicenje zla, koji je ucinio sve kako bi unistio staru perzijsku kulturu i religiju

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#6 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

lonely je napisao/la:ljudi shta vam je pisali smo za danashnju grcku a ne za aleskandar makedonskog jel bio peder jel pratite vi naslov komentara vi bi bolje preselit u ameriku poshto ona komanduje i ovaj zadnji film da je A makedonski bio peder uzas nemam reci .
ma hajde nema veze bio ili ne bio :)
ovde je naslov teme alexandar makedonski ja pratim pratis li ti.. :biggrin:

Avatar
Dzevad79
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 157
Pridružen/a: 10 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

poruka

#9 Post Postao/la Dzevad79 »

:wave:

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

!!!

#14 Post Postao/la JAS »

Da Vas prvo pozdravim i da kazem da je tema odlicna!
Drugo, jel su oni ostali procitali sta je Dzemila na pocetku napisala ili nisu?
Na kraju krajeva nije ni imala potrebe to da pise jer mozete slobodno pronaci isto to na bilo kom pretrazivacu online. Izlisni su komentari tipa da je Aleksandar Grk....jel ste uopste procitali taj tekst, jel ste Vi uopste ucili istoriju, On je okupirao i porobio Grke u to vreme, oni su bili podcinjeni, a kasnije postali deo Aleksandrovog kralstva koje je postojalo i pre tog osvajanja a njegov kralj je bio Filip, Aleksandrov otac. Daklem, jesmo mi Makedonci slavomakedonci ili grci....necete nam Vi to reci, niti pa imate prava to da komentarisete, mi se bar nestidimo da se deklariramo kao Makedonci, stide se one koje se prikrivaju one kao vas.
Mic_sokoli.....da ja tebe pitam, sta je bezobrazno po tebi sto se mi Makedonci prizivamo na nasu istoriju i ko ti daje pravo da se tim tonom obracas nekome?Ne li mislis da je tvoj nacin postavljivanja tog pitanja bezobraznii!!?Za tvoju informaciju posto vidim nisi dobro informiran , aerodrom se zove Aleksandar Veliki a ne Makedonski i Makedonci se nisu doselili 1000 godina nakon negove smrti u tim delovima nego su ziveli tamo jos mnogo odavno (Makedonija kao zemlja i kao teritorija se pominje i u Biblii pa mozes i procitati).
Eto toliko od mene i jos jednom hvala autoru ove teme!!

Odgovori