"7 bosanskohercegovačkih čuda"

Pisite o istoriskim zbivanjima bitkama vladarima

Poruka
Autor/ica
Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#16 Post Postao/la becanka »

:)

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#21 Post Postao/la Tourniquet »

Bosanska piramida

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#22 Post Postao/la Tourniquet »

tunelll piramide

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#23 Post Postao/la Tourniquet »

i jos jednom piramida sunca

Avatar
Mrkonja
Pocetnik
Postovi: 21
Pridružen/a: 19 Mar 2016 12:19
Lokacija: Germany

CEVAHENGE

#25 Post Postao/la Mrkonja »

...tvorevina napravljena, barem se sluti, prije 99.000 god. ...sto je veliko "cudo" posto niko do sada nije tu tvorevinu kao cevape sa lepinom smatro, niti je ko otkino i jedan komadic od one i danas dan friske lepine...isto to vazi i za cevapa. naucnici razbijaju sebi glave tim pitanjem kako da cevapi i lepina ostanu tolike godine friski a da niko nije, ko sto vec rekoh, ni komadic otkino niti gricno.

samo jedna naucna cinjenica je za sad manje vise sigurna...da cevapi moraju da poticu sa ovih nasi krajeva.

stanovnici atmacica su tu tvorevinu koristili kao glavnu autobusku stanicu...ali do neki dan nikome to nije na um palo da bi to mogla da bude 15-ka al bez luka. naucnici sumnjaju da se to nije prepoznalo zbog nama neobicne konstelacije cevapa i lepine.

autobuska je odstranjena...barem za vrijeme naucni ispitivanja...sta ce ta ispitivanja da pokazu....vidjet ce se. uglavnom da je u atmacicima nastala vec sad velika diskusija sta ce biti sa tom 15-kom, sada posle tog senzacionalnog otkrica. jedni hoce da se autobuska vrati na doticno mjesto, ko blizu im kuce.... drugi opet hoce da je pojedu, ko voli svjet da jede cevapa.

istrazivanje je toku.

Avatar
Mrkonja
Pocetnik
Postovi: 21
Pridružen/a: 19 Mar 2016 12:19
Lokacija: Germany

#27 Post Postao/la Mrkonja »

evo dzemilo i za tebe nesto ozbiljno. i za sve ostale, odrasle na forumu!

u gornjem srebreniku kod srebrenika (ova je sada ozbiljna) nalazi se nasa bosanska u okolini samo zvana "gradina". neznam vala kada je tacno napravljena, nisam mogo na netu kakvih tacni podataka na brzinu naci. ja kako znam to je bilo sjediste kotromanjica i slicnim njemu. znaci da "gradina" dotira iz 12-og, 11-og vjeka mozda i prije. i znam da se "hasanaginica" tamo snimala...onaj nas film, ko se sjeca.

ko vise o gradini zna nek napise. mozda naleti ko iz srebrenika.

Odgovori