Tajna templara

Pisite o istoriskim zbivanjima bitkama vladarima

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#5 Post Postao/la vornevljev »

Meni ovo sve malo izgleda kao teorija zavjere,ali eto.Da vam kazem,da sam ja gledao na emisiji koja se emituje na prvom programu hrvatske televizije i koja je po meni najbolja emisija takvog tipa na prostoru bivse Jugoslavije-"Na rubu znanosti",kako postoji jedna jedina ekonomska sila,ajde da ka¾emo "firma" koja se naziva "Vird¾inija" i koja je pod patronatom Britanske krune tj. da se njome rukovodi iz Bakingemske palaèe,ta "firma" dr¾i od 18-tog stoljeæa SAD,a znamo da je SAD najveæa ekonomska sila.Ne znam sad ko je ovu teoriju iznio i ne mogu da se sjetim kako se zove knjiga u kojoj je ovo detaljno opisano.

A ovo za Ded¾ala da ka¾em da ja ne vjerujem uopæe da je on èovjek,sve mi se u zadnje vrijeme po glavi muti neka misao da bi Ded¾al ustvari mogao biti NOVAC.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#7 Post Postao/la vornevljev »

baustelac-de je napisao/la:Ma jeste on covjek o tome ima nepobitnih dokaza u kuranu i sunetu!Ja licno imam tu knjigu,i to sto taj covjek pise nisu nikakve bajke nego sve strogo povjerlivi dokumenti,sad odkud to njemu to je druga prica,ali oni koji su upuceneni u ovu temu cvrsto su uvjereni da je taj covjek i sam spadao medzu 33 vodza masonskog pokreta,jer je samo tako moguce da doze do tih dokumenata,njegovo pravo ime niko nezna,a ime koje danas nosi MUHAMED ISA DAVUD,pa to su tri poslanika kojima su date posljednje bozje knjige kuran ,indzil i zebur!!
samo da ne misli¹ da ne znam nista o islamu da ti ka¾em da æe ti d'awa ovdje te¹ko proæi,ja ne pi¹em mnogo na religiji zato ¹to nema smisla,ali potrudi se barem da ne ispadne svaða i vrijeðanje na temama poput ove.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#9 Post Postao/la vornevljev »

baustelac-de je napisao/la:ma kakva svadza bolan samo kazem da ima dota dokaza za to,mislim da se ta kjniga modze naci i online,pokusacu je naci,i nije ovo dawa nego tema,kome se svidza nek diskutuje kome ne nemora ha ja
ok, uredu
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Tajna templara

#11 Post Postao/la basista »

Bez obzira na to ko je i kada osnovao te Templare,jedno je sasvim sigurno.. Slobodno zidarstvo,seze duboko-duboko u proslost.. Mozda cak i do proslosti prije potopa.. jedino je pitanje,da li se ideja prenosila sa koljena na koljeno ili je izumirala pa se ponovo radjala u nekim drugim podnebljima i krugovima.. misljenja sam da je ona prva varijanta,nesto realnija.. Templari su ujedno i dokaz te varijante.. Dosli su u Jerusalem kao zitelji ranosrednjovijekovne Evrope..sto ce reci,nisu ni znali bilo sta o bilo cemu.. Bili su glupi kao i ostali evropljani tog doba. I to glupi ko tockovi.. I cim su doisli u jerusalem,odmah su postali neka posebna sekta. Slucajnost??? ne vjerujem! Bice i da ni tadasnji papa nije bas bio nesto promucuran tip pa kad su mu prezentirali ideju o izgradnji drustva mimo uobicajene prakse a koju bi pokretale neke sekte iz sjenke,dopalo mu e to pa ih je i podrzavao.. Razlog je jednostavan.. Ipak su se evropski vladari,neredovno odazivali papi sa svojim vojskama na njegove pozive na krstaske i ostale pohode u reziji vatikana.. Sjetimo se samo Koliko puta su kojekakve pape pozivale madjarsku da salje krstase u Bosnu pa ipak se moze reci da se ta Madjarska cesce nije nego sto jeste odazivala. Dakle,Templari su tamo zatekli ljude sa tom idejom i jednostavno su je odnijeli u Evropu kao novu ideju jer je do tada,nikada u proslosti naseg kontinenta,nije ni bilo..izuzev Grcke i Rimskog carstva.. Medjutim,rimsko carstvo je sruseno a od njega,ostali evropljeni su preuzeli samo krscanstvo koje je vec tada,u znatnoj mjeri,odstupalo od kristobog ucenja pa nije ni cudo sto se desio taj takozvani mracni srednji vijek.. Bilo bi cudo da je bilo obrnuto! Sve u svemu,ideja se mogla tretirati kao nova jer i ako je i bila nekada u antickom periodu prisutna na tlu Evrope,izumrla je u medjuvremenu.. Ne vjerujem u pricu o pronalazenju svetog grala od strane templara i mislim da je to cista glupost koju su naknadno smislili neki iz reda protestantskih krscana a u zelji da dodatno optuze Vatikan zbog iskorijenjivanja "uzoritih krscana". Savez izmedju Vatikana i Templara,bio je cisto vojne i finansijske prirode.. Templarska vojska bila je potrebna Vatikanu jer nisu imali pouzdaniju a templari su sa druge strane,dobivali od vatikana "svetu verifikaciju" za sve sto su cinili.. Medjutim,nakon sto su templari na tlu evrope ucvrstili i razvili bankarstvo do te mjere da ga je razumio i svakli krelac,odjednom su prestali biti potrebni.. Kao dokaz,navodim i to da je vatikan od prvog momenta u razvoju bankarstva,imao aktivnu ulogu a sa namjerom da "pokupe" taj biznis.. Pri vatikanu,imali su i visoku skou za edukaciju bankara..
Templari su ujedno postali i previse mocni pa ih je valjalo iskorijeniti.. To su u potpunosti slozno,odradili vatikan i vladari svih zemalja,u kojima su Templari bili prisutni. Novac je novac i tu nema sale.. Prvi bankari su morali nestati..
nema tu nikakve vjerske misterije. Samo je novac u pitanju.. Kao i obicno.. Pojma nemam zasto bi sad neko bio iznenadjen zbog toga..

Odgovori