Povijest Hrvata

Pisite o istoriskim zbivanjima bitkama vladarima

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#31 Post Postao/la sabinax »

Evo kao sto sam je i ja zaobisla 8)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#33 Post Postao/la Megaskotica »

BARABA-IT je napisao/la:
MegaSkotica je napisao/la:http://www.youtube.com/watch?v=tgY_4_Dr ... re=related



i Bosnu


4 godine ratovanja mog rahmetli oca da bi Baraba-IT , imao hrabrosti da mi postavi ovakvu temu na forumu..sramota..
Tema k'o i svaka druga...
Tebi ako smeta zaobidji je i mirna Backa :)
necu je zaobici ,jer vrijedjas s ovom temom ono najsvetije u cemu zivis..

i sad si me razocarao..

vredja me sto su mnogi ostavili godine ,zdravlje i zivot radi ovakvih slicnih razmisljanja..

vredja me i nedam da vredjas moj narod jer ja sam rodjena ovdje..

nedam ti... [-X

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#34 Post Postao/la Megaskotica »

http://www.youtube.com/watch?v=WREYlbA- ... re=related


ovo je moj nacin sjecanja na borce...

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#35 Post Postao/la Baraba-it »

MegaSkotica je napisao/la:http://www.youtube.com/watch?v=WREYlbA- ... re=related


ovo je moj nacin sjecanja na borce...
Ok!!!

Ima i onih koji se sjecaju "tvog naroda" po ovome...
U toku 1992. i 1993. godine na podruèju Republike Bosne i Hercegovine pored ratnih dejstava i strahota, po svom karakteru, znaèaju i prirodi posebno se izdvaja genocidno delovanje hrvatskih i muslimanskih vojnih i civilnih vlasti prema srpskom stanovni¹tvu (civilnom, neboraèkom stanovni¹tvu, ranjenicima, bolesnicima i ratnim zarobljenicima). Upravo o takvim postupanjima koja su poprimila masovni karakter svedoèi i ovaj materijal koji sadr¾i podatke o izvr¹enom genocidu nad Srbima na podruèju Bosanske Posavine (Brèko, Ora¹je, Od¾ak i Bosanski Brod) 1992. i 1993. godine.

http://www.slobodan-milosevic.org/docum ... -POSAV.htm
slika

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#36 Post Postao/la Baraba-it »

Италијани су се згражавали над хрватским злочинима у Другом светском рату, остављајући о томе немали број докумената. Међу најпотреснија италијанска документа о хрватском геноциду над Србима спада писмо генерала Александра Лузана Мусолинију. Ево тог писма:

"Дуче! Моја безгранична оданост према Вама ми, надам се, даје за право да, у нечему, одступим од строгог војничког протокола. Зато и журим да Вам опишем један догађај којему сам, уназад три седмице, лично присуствовао.
Обилазећи среска места Столац, Чапљину и Љубиње (између 60 и 130 км северно од Дубровника) - сазнам од наших обавештајних официра да су Павелићеве усташе, претходног дана, починиле неки злочин у једном селу (Пребиловци), и да ће, кад се то прочује, околни Срби поново да се узнемире.
Недостају ми речи да опишем оно што сам тамо затекао. У великој школској учионици, затекао сам заклану учитељицу и 120 њених ученика! Ниједно дете није било старије од 12 година! Злочин је неумесна и невина реч - то је превазилазило свако лудило! Многима су одсекли главе и поређали их по ђачким клупама. Из распорених утроба усташе су извукле црева и, као новогодишње врпце, растегли их испод плафона и ексерима укуцали у зидове! Рој мува и несношљив смрад нису дозвољавали да се ту дуже задржимо. Приметио сам начети џак соли у ћошку и згрануто установио да су их клали полако, солећи им вратове! И, таман кад смо одлазили, у задњој клупи се зачуло дечје кркљање. Пошаљем двојицу војника да виде шта је. Изнели су једног ђака, још је био у животу, дисао је са напола пресеченим гркљаном! Својим колима одвезем то јадно дете у нашу војну болницу, повратимо га свести и од њега сазнамо пуну истину о трагедији.
Злочинци су најпре, на смену, силовали учитељицу Српкињу (име јој је Стана Арнаутовић) и онда је, пред децом, убили. Силовали су и девојчице од осам година. За све то време, певао је силом доведени оркестар Цигана и ударао у тамбуре!
На вечну срамоту наше, римске цркве - и један божји човек, један жупник, у свему томе је учествовао! Дечак кога смо спасили, брзо се опоравио. И чим је рана зарасла, нашом непажњом побегао је из болнице и отишао у своје село, да тражи родбину. Послали смо патролу за њим, али узалуд: нашли су га на прагу куће закланог! Од хиљаду и нешто душа, у селу више нема никога! Истога дана (то смо открили касније) кад је извршен злочин у школи, усташе су похватале још 700 становника села Пребиловци и све их бацили у јаму или на животињски начин на путу до јаме побили. Спасило се само око 300 мушкараца: једино је њима успело да пробију усташки обруч око села и да побегну у планину! Тих 300 преживелих јаче је од најелитније Павелићеве дивизије. Све што су имали да изгубе, они су изгубили! Децу, жене, мајке, сестре, куће, имовину. Чак су и страха од смрти ослобођени. Смисао њиховог живота је једино у освети, у страшној освети њих је, у неку руку, и стид што су преживели! А таквих села, као што су Пребиловци, пуна је Херцеговина, Босна, Лика, Далмација. Покољи Срба су достигли такве размере да су, у тим крајевима, загађени и многи водени извори. Из једног врела у Поповом Пољу, недалеко од јаме у коју је бачено 4.000 Срба, избијала је црвенкаста вода, лично сам се у то уверио! На савест Италије и наше културе пашће неизбрисива мрља, ако се, док је време, не дистанцирамо од усташа и не спречимо да се нама припише да подржавамо безумље!"

"ПОГЛЕДИ"
slika

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#37 Post Postao/la Megaskotica »

sta ti pokusavas s ovim dokazati ,nisi naivan ,de izbaci te iste podatke nad genocidom nad Hrvatima i Muslimanima..ja sam vec pisala o tome ,tako d ami se neda ponavljati..
ne zna sta pokusavas sa ovakvim temama..niti me ne interesira
ali ne vredjaj
zna se tko je zapoceo rat..nas rat je bio oslobodilacki ,ne zaboravi !!!


Baraba-IT , akoji je to tvoj narod :-k

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#38 Post Postao/la Baraba-it »

MegaSkotica je napisao/la:sta ti pokusavas s ovim dokazati ,nisi naivan ,de izbaci te iste podatke nad genocidom nad Hrvatima i Muslimanima..ja sam vec pisala o tome ,tako d ami se neda ponavljati..
ne zna sta pokusavas sa ovakvim temama..niti me ne interesira
ali ne vredjaj
zna se tko je zapoceo rat..nas rat je bio oslobodilacki ,ne zaboravi !!!


Baraba-IT , akoji je to tvoj narod :-k
Tema je "Povijest Hrvata"...
Ovde se pricha o Hrvatima a ne o Boshnjacima i Srbima...
Ako zelis prichat o Srbima (cetnicima), otvori temu ja cu ti dat sve odgovore koji te zanimaju :)
slika

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#39 Post Postao/la Baraba-it »

Jasenovac: Ustaski zlocin nad civilima - dokumentarni film...

http://video.google.com/videoplay?docid ... &plindex=0
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#40 Post Postao/la mrki62 »

BARABA-IT je napisao/la:Upravo o takvim postupanjima koja su poprimila masovni karakter svedoèi i ovaj materijal koji sadr¾i podatke o izvr¹enom genocidu nad Srbima na podruèju Bosanske Posavine (Brèko, Ora¹je, Od¾ak i Bosanski Brod) 1992. i 1993. godine.
Ih, ma nemoj ,..... na¹ao si crkvu gdje æe¹ se bogu moliti .
Bosanska posavina je podruèje koje jako dobro poznajem :ballbounce:
Krenimo redom ; Brèko , ¹ta je tamo bilo , ko je to koga genocidirao ?
Pa u centru Brèkog se nalazi spomenik Dra¾i Mihajloviæu.
Ima ljudi koji su neSrbi a i dan danas se nemaju gdje vratiti - Brèko je distrikt , pita¹ li se za¹to ?
Ora¹je ( sa selima ; Ugljara , Donja mahala , Matiæi , Kostrè , Domaljevac , Vidovice, Kopanice ,.........), ta su podruèja u sklopu HZ HB i tamo su Hrvati apsolutna veæina a Srba je bilo veoma malo i prije nego ¹to se je zapucalo , oni su oti¹li tobo¾e malo kod roðaka u goste a susjede su zamolili da im pripaze na kuæu, jer se je oèekivalo da to dogovorno pripadne Srbima.
Meðutim , na samom ulazu iz Ora¹ja u Ugljaru se nalazi jedan Marko Maro¹eviæ , koji nije htio sa HVO da napusti polo¾aje i Tuðman je poslao specijalce po njega - da ga prisile da naredi vojnicima povlaæenje a taj isti HVO okre¾e topni¹tvo na Hrvatsku i dali su ultimat da se Marko mora pustiti , inaèe æe zapucati po ®upanji i ostalim mjestima ( ©titar , Gradi¹te , Cerna,.............. )
Jer ruku na srce ; Ora¹je djeluje kao nekakvo slijepo crijevo i nikako ne spada u Hercegovaèko podruèje - koje je bilo Herceg -Bosna.

Od¾ak, pa to je mjesto sve do Dejtona bilo oèi¹æeno od neSrba i samo Srbi su u njemu ¾ivjeli i kako se je mogao desiti zloèin na Srbe ?
Dejtonom je bilo dogovoreno da to pripada Federaciji .

B. Brod, pa to mjesto da nije bilo dogovora - nikad ne bi palo u Srpske ruke a dogovor je pao da se svi sele iz njega i Srbi ga dobivaju sa lakoæom , tako da meni nije jasno o kojim stradalnicima je rijeè - jer ako je ko u Posavini stradao je to zasigurno neSrpsko puèanstvo .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#41 Post Postao/la Baraba-it »

Osmog maja 1992. u Boderi¹tu je zarobljeno 13 vojnika VRS. Samo jedan je usmræen snajperom, ostalih dvanaest su bili ¾ivi. U dokumentu Spisak nestalih Prve posavske brigade stoje imena: Ilija (Mitra) Bajiæ (1956), Stojan (Ratka) Tomiæ (1972), Ranko (Pere) Jovièiæ (1945), Miroslav (Nikole) Pudiæ(1959), Stojan (Ðoke) Pudiæ (1953), radan (Krste) Pudiæ (1974), Perica (Ranka) Jovièiæ (1972), Petar (Lazara) Tadiæ (1943), Nikola (Sime) Tomiæ (1941), Mirko (Ilije) Pekiæ (1938), Sini¹a (Jovana) Pudiæ (1974), Drago (Ratka) Tomiæ (1974), Gojko (Du¹ana) Vujièiæ (1959). Rukom je dopisano: "Tijela su preuzeta 12.03.1993. god. na punktu s. Dubravice u 12.00. Napomena: Za Pudiæ (Ðoke) Stojana i Jovièiæ (Ranka) Pericu do sada nema nikakvih podataka (Brèko 12.03.1993. god)". Ispod toga je podvuèeno: "Tijela Pudiæ (Ðoke) Stojana i Jovièiæ (Ranka) Perice preuzeta su 07.05.1993. god. na punktu u s. Dubravice u 13.30."

U zapisnicima komisije od 12.03. i 07.05.1993. stoji da su tijela masakrirana, da su vidljivi udarci tupim predmetom u predjelu glave, ubodi no¾em, te odsijecanje pojedinih dijelova tijela. U drugom zapisniku konstatuje i da su glave odsjeèene i zamijenjene, a da su na tijelima vidljivi i lomovi kostiju, tragovi uboda no¾em, udarci tupim predmetima. U zapisniku dr Zorana Stankoviæa se, izmeðu ostalog, navodi Mirko Pekiæ (1938) – na donjoj vilici razderana rana i vi¹estruki prelom kosti sa odlomljenim alveolama i zubima, prelomljena gornjovilièna kost kao posljedica dejstva zamahnutog i tupog oruða, rane i dijelovi projektila na lijevoj podlaktici, polomljene obje kosti podlaktice, u predjelu desne jagodice rana sa nesagorelim barutnim èesticama u usnoj ¹upljini ulazna rana i razorene kosti baze i krova lubanje, ¹iljkom mehanièkog oruða nanijete rane u predjelu butne i kubiène kosti. Slièni opisi muèenja i rana karakteristièni su i za ostale razmijenjene, s tim ¹to za Nikolu Tomiæa (1941) konstatuje i da je u potiljaènom predjelu uoèljiva rana oblika kruga, koja je nanijeta udarcem sjekirom ili sliènim zamahnutim predmetom.
slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#42 Post Postao/la sabinax »

kako vam se da pisati ovakve teme u subotu uvecer :baa: ...ma ikada :huh:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
fikra
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 101
Pridružen/a: 08 Mar 2008 02:00
Lokacija: Austria

Re: Povijest Hrvata

#44 Post Postao/la fikra »

Ups hop hm coban, jeli to ono bolan (coban tjera ovcice lakoj lane diri diri dane) hahaha :lol: :-k ma nisam ti ja za to kvalificirana, a nije mi boga mi ni babo, ni dido, ni pradido, oni su vise bili za magaze i Seher banje. A COBAN to je ganz einfach, sjednes na vrh brda i usmjeris ovcice kako ti volja, coban frulom a ovcice za njim. To zanimanje je tamo za neke psihijatre na okolnim brdima iznad Sarajeva i Banjaluke, za mene je to nepoznanica. Ali moram priznati i meni se svidjaju brda zbog ljubavi prema prirodi i relaksaciji. Pozz

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Povijest Hrvata

#45 Post Postao/la basista »

Mislim da su ipak Marko Vego i Nada Klaic,nesto malo kompetentniji oko povijesti Hrvatske od ovog barabe.. Ali zao mi je sto je banovan.. Cijim cu se postovima sad smijati?? A da ne zaboravim,,, I srpski historicar,Sima Cirkovic,moze doci u obzir kao relevantan historicar.. Kad je pisao svoje knjige,cinio je to kao pripadnik SANu i cijela SANU je stojala iza toga i potpisivala njegov rad.. Pa neupucenim poput Barabe,preporucijem eto..nek citaju njehove knjige kad vec nece knjige "lazljiih historicara drugih naroda" .. Jer hitorijske istine,toliko su velike u pisanim izvorima,da ih nicija mitomanija ne moze sakriti a Sima je to i znao..

Odgovori