Shta mislite o solarijumu ?

Savjeti kako da postenete ljepsi. Sminka.Kreme...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#76 Post Postao/la mrki62 »

mrki62 je napisao/la:
mala-plava21 je napisao/la:Smatram da je to malo preostar stav o solariju, a sunce svake godine postaje sve opasnije pogotovo za ove velike vrucine. :baa:
Ne , nije preo¹tar , ja se usuðujem reæi da je preblag !
Solarij je ¹tetan i medicina je dokazala to.
Ako zdravstveni struènjaci sa unakrsnim pitanjima novinara doka¾u a to su dermatolo¹ka podruèja - onda mi laiki samo padamo na propagandu solarisbiznismena :wave:
Sve mogu razumjeti a da se peèe¹ na umjetnom suncu ,......... to ne mogu i mislim da tamo idu samo one osobe ¹to su zaljubljene u sebe ,.......... u svoje tijelo :wave:
Samo da se ponovim - solarij ne [-X
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#78 Post Postao/la nella26 »

Nisam nikada išla u solarijum niti ću jer osim što šteti ovdje baš i ne vode računa o higijeni.Imam prirodno tamniji ten, lahko pocrnim, potreban mi je samo jedan dan na suncu.
A i glupo mi je kad se ove cure prekvarcaju u januaru kao da je došla iz Afrike [Happy.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#80 Post Postao/la nermin01 »

idem jedan put sedmicno..mogu samo pohvaliti..
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#81 Post Postao/la nnejra »

Ne kvarcam se, mislim da šteti koži. Ipak niko ne može da potvrdi da ne izaziva rak kože. Danas sam čitala da će zabraniti mlađim od 18 godina kvarcanje. A i imam priliku da dobijem boju prirodno, mada i tu pazim. Sunčam se do 11 i poslije 17 sati. Između toga držim se vode i hlada.

Avatar
Crnokosa071
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 643
Pridružen/a: 13 Jun 2009 10:37
Lokacija: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#82 Post Postao/la Crnokosa071 »

Nikada nisam bila u solarijumu i definitivno ne bih.

Imam osjetljivu i svijetlu kožu, jedva se spasim kad odem na more, a još solarijum - ma nema šanse [Happy.gif] [Happy.gif]
Neka osmijeh bude vaš kišobran!

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#83 Post Postao/la ra-ja »

Odlucila sam da za godisnji odmor isprobam neke nove stvari i pokese....

Danas je prije podne padala kisa te nisam mogla ici na kupanje..

Ali sam spontano odlucila da odem u solarijum...iako je sada ljeto i sunca ima u izobilju jos uvijek...Odlucila sam iz svoje licne razoznalosti...

...htjela sam da dam komentar na ovu temu..jer ja uvijek uopisujem t.j izrazavam svoje licne dozivljaje...

Bila sam po preporuci 8 minuta..jos sam ziva nista mi se nije desilo.... [smile.gif]

Pa i nije tako strasno kako sam mislila...Cak sta vise ugodno sam se osjecala... [smile.gif]

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#84 Post Postao/la sabinax »

Najnovija istrazivanja govore da je solarijum stetan jednako kao izlaganje najacem suncu
Sunčanje u solariju

Unatoč činjenici da se blijed ten pokušava već godinama vratiti u modu, milijuni žena, ali i muškaraca preferiraju brončano. Jer brončan ten nas, kako reklama kaže, čini «mršavijima, sretnijima i zadovoljnijima svojim izgledom».

I dok zdravstveni djelatnici upozoravaju na oprez njihov glas se konstantno ignorira radi vizualnog dojma koji se postiže tamnijom puti, te mnogi tvrde kako solarij i "nije toliko štetan".

Općenito sa zdravstvenog stajališta solariji nemaju svojih dobrih strana. Loša strana je to što je zračenje u solarijima opasnije nego zračenje sunca u podne, pa iako proizvođači tvrde kako moderni solariji sadrže zaštitu, dokazano je da su odgovorni za prerano starenje i povećan rizik razvoja raka kože.

Å tetnost solarija
Većina osoba koje koriste solarije imaju značajno povećan rizik obolijevanja od raka kože, kažu znanstvenici.

Istraživanje u koje je bilo uključeno 4.000 osoba pokazalo je kako osobe koje pođu s korištenjem solarija prije 35. godine povećavaju rizike malignih melanoma za 75%.

Postoji uobičajena, ali pogrešna pretpostavka kako je sunčanje u solariju zdrav način da dođete do tamnijeg tena, međutim intenzitet nekih UV zraka u solariju može biti ponekad i do 15 puta veći od podnevnog sunca, a i sami znate koliko je podnevno sunce opasno.

Ponavljanje izlaganja takvim UV zračenjima oštećuje DNA stanica, što povećava rizike razvoja raka kože.

Maligni melanom trenutno je najučestaliji rak u osoba između 15 i 35 godina, a često je fatalan.

Samo u Velikoj Britaniji godišnje se dijagnosticira više od 9.000 puta, a više od 1.800 osoba svake godine umire zbog ove opake bolesti.

Rebecca Russell voditeljica kampanje za istraživanje raka u Velikoj Britaniji kaže: „Štetu koju UV zrake čine ne možete vidjeti odmah. Ona se nakuplja tijekom vremena, ali svaki put kada koristite solarij škodite vašoj koži i povećavate šanse razvoja tumora“. (Izvor: BBC, Sunbed use 'puts lives at risk')

Tko ne smije koristiti solarij

Ukoliko ipak insistirate na solariju važno je da znate kako nisu svi pogodni za sunčanje u solariju. Osobe sa svijetlom puti moraju biti mnogo pažljivije od onih tamnije puti, a vrijeme koje provodite u solariju morate pažljivo prilagođavati.

Solarij nikako ne biste smjeli koristiti:
- Ako ste mlađi od 16
- Imate osjetljivu ili vrlo svijetlu kožu
- Lako izgorite na suncu
- Imate mnogo madeža na koži
- Imali ste rak kože u prošlosti
- Netko u vašoj obitelji imao je rak kože
- Koristite lijekove koji povećavaju osjetljivost na UV zrake.

Pravila korištenja solarija

Ukoliko odlučite ignorirati rizike i ipak posjećujete solarije ovo su pravila kojih se trebate pridržavati:
- Prije odlaska u solarij napravite piling kako biste odstranili mrtve stranice kože i svu nečistoću.
- Skinite svu Å¡minku.
- Uz pomoć stručne osobe procijeniti svoj tip kože i potrebno vrijeme ostajanja u solariju. Osim o stanju vaše kože duljina ostanka u solariju ovisi o kvaliteti solarija.
- Provjerite čistoću solarija.
- Stavite naočale namijenjene sunčanju u solariju.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#85 Post Postao/la ra-ja »

Sabina juce sam bila samo da probam kako djeluje ..jer ja imam jako osjetljivu kozu..inace na sunce i na mnoge druge alkoholne preparate sam alergicna...
Da li znas ..da li se stavlja krema za cuncanje sa faktorom prije upotrebe solarija. ?..
Jer zena koja mi je pokazala nije upotrebila nikakvu kremu na licu mjesto kako sam vidjela..Sav ostali tretman pripreme ciscenja, pokretanja u proces solarija mi je objasnila.....

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#86 Post Postao/la sabinax »

Ra-Ja je napisao/la:Sabina juce sam bila samo da probam kako djeluje ..jer ja imam jako osjetljivu kozu..inace na sunce i na mnoge druge alkoholne preparate sam alergicna...
Da li znas ..da li se stavlja krema za cuncanje sa faktorom prije upotrebe solarija. ?..
Jer zena koja mi je pokazala nije upotrebila nikakvu kremu na licu mjesto kako sam vidjela..Sav ostali tretman pripreme ciscenja, pokretanja u proces solarija mi je objasnila.....
Stvarno ne znam Ra-jo, dok sam postavljala ovaj clanak bas sam o tome razmisljala, pa mislim treba se zastititi ...ali kako onda pocrniti [eusa_think.gif]
zaista ne znam, ali mislim da zene ne cijene dovoljno svoju blijedu put koja je nekad bila odraz pravih dama, ja se ne suncam ni na plazi ni u solariju al pocrnim brzo...takva mi je put
ali moja preporuka je ne izlagati se previse suncu ako ne treba...
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#87 Post Postao/la ra-ja »

Znas dobila sam karticu na poklon u vrednosti od 35 eu......
Bilo mi je drago da probam i da nesto naucim od toga..Inace nisam pobornik bilo kakvog suncanja jer mi je kozu osjetljiva..kako sam vec rekla..Moj ten je bijeli sa malom kolicinom pigmenta..Kada idem na more nikada se neizlazem suncu ,jedino to kada se kupam ili hodam ..sta sunce uhvati obasjati na mom tilelu ,to je to....
Uvijek sam isla na more samo zbog setnje i izlazaka noci....

Preko puta mog stana nalazio se solarijum..pa sam imala priliku posmatrati te zene , koje izlaze poslije tretmana..Jako izoblicene face malo natecene..cudnog izgleda...a stime sam dosla do zakljucka da je to stetno.... :!:
I ti si neznalica sto se tice toga...ali hvala na trudu...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#88 Post Postao/la sabinax »

a jeli bilo masaza za 35 eura...ja bih za to uvijek prije dala nego za bilo sta drugo [Happy.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#89 Post Postao/la ra-ja »

sabinaX je napisao/la:a jeli bilo masaza za 35 eura...ja bih za to uvijek prije dala nego za bilo sta drugo [Happy.gif]
Ma ne...to ja mogu da koristim cijeli ovaj mjesec..ako zelim..Samo suncanje.... [smile.gif]

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Shta mislite o solarijumu ?

#90 Post Postao/la indeks »

Isto sto i o suncu [Happy.gif] ,koza jednako trpi,nema razlike...

Odgovori