Maska za lice

Savjeti kako da postenete ljepsi. Sminka.Kreme...
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#31 Post Postao/la ra-ja »

ZA LJEPSI IZGLED.............. :D

Sokovi ili napravljeni sastojci od voca i povrca ...jednako se upotrebljavaju u kozmetici.U aputekama se mogu kupiti gotovi proizvodi
ali mozemo ih i sami praviti...

SMOKVA...Od nje nije lako napraviti sok..ali mlijeko svjeze smokve sadrzi mnostvo vitamina i minerala ...koje povoljno djeluje na vasu kozu....Sameljite svezu smokvu ...malo izmjesajte pa nanesite na vlaznu kozu....Moze i suha smokva samo je predhodno drzite malo u mlakoj vodi..i po istom postupku radite...

GREJP....Napravite snijeg od bjelanca,,,i dodajte nekoliko kapi soka grejfa..Kistom izmjesajte masu i nanosite na lice,ostavite 15 minuta da djeluje na vasu kozu ...potom se umite mlakom vodom....

LIMUN....Sok napravite od 1 limuna ,pomijesajte sa 2.5dcl vode ....i to zamrznite u kockice...Lagano masirajte kozu na zeljenom mijestu i postace cvrsta....

MANDARINA...Pripremite sebi opustajucu kupku od etericnih ulja mandarine, ruze, jasmina...Mandarina je dragocijen sastojak i u stikovima kod njege usana.... :)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#32 Post Postao/la belly_dancer »

brate mili,ja se ovog bojim..jedva da ista o tog jedem a kamol da na lice metim! :stupid:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#34 Post Postao/la belly_dancer »

hahahahaha..cuj to!ma koja?da nije seka?
imam dojam da joj treba piling i to hitno :P
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#35 Post Postao/la becanka »

PERSUN UKLANJA MITISERE

Sitno nasjeckan persun utrljajte na mjesta gdje vam se nalaze mitiseri.
Nakon toga naparite lice nad posudom vrele vode da bi persunov sok mogao sto bolje da prodre u kozu.
Tada mozete mitisere lagano komadicem vate odstraniti.

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

#41 Post Postao/la _ramayana_ »

Ne znam nekako sam uvijek bila vise pobornik bar sto se tice krema i kremica narodnim nekim pripravcima,jer sva ta tzv.hemija koju stavljamo na lice i tijelo ima rezultata ali donosi i toliko rizika koje mi laici ne poznajemo.Sigurno nismo uvijek u prilici da se puno koristimo narodnom medicinom pa posezemo za vec gotovim proizvodima,al evo imam jedan interesantan recept za osjetljivu i nadrazenu kozu.

Osusene cvjetove crvenog sljeza prelijemo kipucom destiliranom vodom(moze i obicna voda)i pokriveno ostavimo 30 min. Kasnije to procjedimo i dodamo snijeg od bjelanjka, te kao masku nanesemo na lice.Nakon 20min.lice ispremo toplom vodom.

Crveni sljez je jedna od rjetkih biljaka koja ima ublazavajuce djelovanje na kozu,pa se ova maska moze koristiti kod osjetljive,crvene i upaljene koze lica.

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

#43 Post Postao/la _ramayana_ »

Dzemka bice da je do koze ipak, ali ako ti je vec suha koza onda saamo uzmi obloge od crvenog sljeza u tim situacijama,jer koliko znam bjelanjak i nije bas preporucljiv za suhu kozu-dodatno je isusuje.

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Maska za lice

#44 Post Postao/la _ramayana_ »

GEL ZA PODRUCJE OKO OCIJU

U casu prokuhane vode stavimo kecicu metvice (kesica caja od metvice)zatim dodamo malu zlicu zelatina i mjesamo da smjesu homogeniziramo i na kraju stavljamo jednu zlicu bademovog ulja. Ovaj gel je pogodan kod umornih i otecenih ociju (podocnjaci).Smjesu nanositi prije spavanja.

OBLOGE ZA OCI

1.U prokuhanu vodu staviti 3 zlice isitnjenog anisa,zatim smjesu procjediti i stavljati obloge od iste tekucine.
2.1/2 krompira i 1/2 komoraca izrendamo i tu smjesu stavimo izmedju dvije gaze i stavljamo kao obloge za oci,smjesu drzimo na licu 10_15 min. zatim lice isperemo toplom vodom.

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Maska za lice

#45 Post Postao/la Bebana_de »

uff,,koliko informacija i podataka,,,bas bi mogla da isprobam,,,al me nesto strah da ne dobijem,,,na kozu neku,,alergiju,,,

ja nista posebno ne stavljam osim med,,u zadnje vrijeme
,,i cajom od kamilice isperem lice,,,

i ne zalim se ,,,cisto mi lice,,
sveta voda i sapun eto .......
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Odgovori