Moda

Savjeti kako da postenete ljepsi. Sminka.Kreme...
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#48 Post Postao/la belly_dancer »

ja neke krpice kupim,ali vecinu sama radim..mislim da imam jednu majicu iz osnovne,ali sam je tolko puta prepravila da je i sad nosim..i pre-in je.majice sve kupujem negdje vani,najcesce kad idem kod tate..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#50 Post Postao/la Tourniquet »

Ja ne znam sto je to moda...

Nekad pogledam one fashion week ili sedmica mode.. Budu reportaze i sta ti ja znam sta..
I to kao predstavlja krik mode. tj,. posljednji trend.. i Onak gledam.. Pa ja nesto slicno nebi obukao, i jos da me ko vidi u tome.. PA ni lud... Niti bi da moj neko blizi nosi nesto slicno..

katastrofa... A kako vidim jos malo ce moda biti da hodaju goli, ili da se vratimo u neke pocetke civilizacije, kad su ljudi sa liscem pokrivali stidna mjesta.. Nesto slicno vec imamo sada..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#51 Post Postao/la ra-ja »

Modu moze da prati svako ko imalo ukusa ....
Svako ima svoj ukus...boju i dezen...I ono sto volis to je i moderno....

Za mene nije moda ako se oblacis sto golije....nego sto elegantnije...i da se u tome sto nosis dobro osjecas....

Po kuci volim nositi trenerke ..kimono ...i farmerke ponekada iako se u njima po kuci neosjecam bas najudobnije....

Elegantno oblacenje je uvijek u modi.....bilo i bice...a ovo sto dodje i prodje.....po modnim pistama...nevolim eksibicioniste......... :baa:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Moda

#52 Post Postao/la ra-ja »

Kako sam vec rekla moderno se nositi...neznaci obuci nesto sto neodgovara tvom liku i stasu......Odjeca na prvom mjestu treba da bude udobna prakticna i ne skupa...Jer se trend mjenja stalno....
Kada sam bila mladja ..bila sama svoj dizajner...Pricinjavalo mi je zadovoljstvo da sebi nesto sama iskreiram i sasijem...

Moda od /69.....
Haljine i kompleti su se krojili od prugastog materijala ili na bencice...osnovnih boja...kombinacija od dvije boje ......
podloga teget..... crvena....crna...bijela.....Isto tako krojila se odjeca od sarenog materijala pastelnih boja....Kragnice i zaboi su lijepo pristajali na haljinama.
Jako modervi bili su mantili,siveni od umjetne tanke lakane koze..ali veoma elasticne i mekane....jarkih boja..kao karmin crvena....teget....bijela....ljubicasta....tamno crvena...crna.Model... strukiran mantil sa duplim kopcanjem i dubokom rever kragnom....uz to ide i kajs sa obicnom snalom ili presvucenom istim materijalom...
Naravno odjeca se nosila u tri duzine--tj 5-10 cm iznad kolje ,mini...sanel duzina...i maksi...
Sandale su se nosile siroka visoka peta...i visoki djon od 1-2 cm....pravile su se u jednoj ili dvije boje...kombinacija....
Posto je sledeca godina jubilarna u odnosu gore navedenoj....mozda padne nekome ideja da plasira ovu modu na trziste.... :!: :)
Prvenstveno sam zeljela da se posjetimo te mode....

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Moda

#53 Post Postao/la ra-ja »

Upravo sam sada gledala na tv...da ce sledece godine biti moderne boje odjece...crna...crvena i ljubicasta.... :)

Jos da su dodali roza....bio bih pun pogodak.....nebih morala nista kupovati...ah sto cu biti moderna...hah...

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Moda

#54 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

slazem se [laugh.gif] [smile.gif]
slikaslikaslika

Odgovori