Kosa

Savjeti kako da postenete ljepsi. Sminka.Kreme...
Poruka
Autor/ica
Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#24 Post Postao/la grga »

Ka¾u da je dobro maslinovo ulje sa par kapi limuna i nanjeti na kosu kao kad se farba¹,al postoji puno tih narodnih recepata.Ima ne¹to u nijma,al ne poma¾e svima..Sla¾em se sa Sabinom,najbolje u ljekarnu pogotovo ako bi znala ljekarnika preporuèit æe ti najbolje u suprotnom postoji velika moguænost da ti uvali nekaj najskuplje..AL JA BI TRA®IO TE AMPULE na dosta mjesta proèitah da su dobra stvar :wave:

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

#25 Post Postao/la _ramayana_ »

Sigurno da ni prirodni recepti ne pomazu uvijek,ali su nekako bar po meni bolje rjesenje od bilo kojeg reklamiranog proizvoda u kojem ti sve dobro naplate pa i onu skupocjenu ambalazu...sve je to svijet marketinga malo tu ipak ima kvalitete.Naravno svaka negativna promjena na ljudskom organizmu ima vise faktora pa tako i kosa.
Evo jeedan prirodni recept koji vecina Vas i poznaje ali nije lose ponoviti: 2 zumanjka i 1-2 kasike meda,tekuci ili lagano zagrijani med pomjesati sa zumanjcem,masu nanijeti na kosu,ostaviti da djeluje 10 min.te kosu isprati vodom.Ovaj recepet ukljucuje sve tipove kose pa bujrum isprobajte ko zna mozda pomogne. :)

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#26 Post Postao/la dare__71 »

AH da umalo zaboravih,moj prijatelj je u braku sa zenom koja je imala problem sa gubitkom kose mada se mozda i ponavljam ali on je kako rece uspio da joj povrati gustinu sa smjesom od zumanjceta i meda kako je navela Ramayana ali glavna stvar je brezov sok(za perioda na pocetku listanja breze odsjece granu velicine prsta tek da je nacne te natakne plasticnu flasu na nju i pricvrsti zicom,to je period kada drvece pusta svoj sok i za nekih 4-5 dana zna se napuniti flasa)

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

#28 Post Postao/la _ramayana_ »

Ja sam cula istu stvar samo je u pitanju grozdje ovdje,ono taj sok pomaze isto kod opadanja i ispucale kose i da ima odlicne rezultate :)

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#29 Post Postao/la dare__71 »

tequila je napisao/la:dare poslusat cu i tebe da probam ako mi pomogne svaka ti cast
da ali moras sacekati period pupanja i listanja u proljece ali probaj a za detaljnije se jos raspitam dotle

Odgovori