Moji roditelji

Poruka
Autor/ica
Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

Moji roditelji

#1 Post Postao/la mala-plava21 »

Zanima me kako dozivljavate svoje roditelje i kako se slazete s njima,
poznato mi je da su nam u pubertetu kao najveci neprijatelji jer nam svasta brane jer je to po njihovom najbolje za nas. Ali isto tako smatram da se nakon puberteta i nas odnos s njima mijenja pa kako bi opisali taj prijelaz vaseg odnosa s njima?

Sjecam se svog puberteta joj samo su me izlasci i decki zanimali ali roditelji ko roditelji stalno su mi nesto branili joj kako su mi na zivce isli pa su mi jos i zabranili da se druzim sa jednom prijateljicom iz dijetinstva to im nisam mogla oprostiti joj koliko je samo zabrana bilo koje su me izludjivali cak se sjecam da kada sam dosla iz skole mama mi je znala pregledati torbu da ne povijerujes koji uzas. Ali par godina kasnije postaje mi sve malo jasnije,
moja prijateljica iz dijetinstva je postala ovisna o drogama i dosegnula je do heroina na kraju su je njeni strpali u komunu izasla je prosle godine joj kako si je samo upropastila zivot mozda se moglo i meni to desit da smo se nastavile druzit jer smo si bile jako bliske do moje zabrane druzenja s njom danas saam im zahvalna na tome. Velika vecina moje generacije se drogirala to je tada masovno krenulo drogu si mogao nabaviti na svakom cosku za neku sitnu lovu i party su tada bili trend a svi znamo kako je na njima i sada shvacam pregledanje moje torbe dolaskom kuci moji su me htijeli ocuvati od toga da ne skrenem na taj put i sva sreca nisam.
Shvacam da su mi htijeli sve najbolje kao i svaki roditelji danas smo najbolji prijatelji koji si sve kazemo i to je najbolje i najiskrenije prijateljstvo i roditelji ti nikada nece okrenuti ledja. :baa:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#3 Post Postao/la mala-plava21 »

Hvala na komentaru i drago mi je sto i ti shvacas njihovu brigu za nama i da nam zele dobro ko ce ako nece oni,
ostalo imas na PP
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Beksi
Pocetnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 26 Aug 2007 02:00
Lokacija: Macedonia

#4 Post Postao/la Beksi »

u pubertetske godine tesko je da se slazete sa rodtilejima jer mislite da oni ne dopustaju ti da se zadovoljvas da se druzis i da uzivas u tvoje godine no kasnije kako prolaze godine svatite da to sve je bio da nas stite i da nas vode do najbolji put zivota a koliko su vrjedni roditleji najbolje se to osjeca kad izgubis nekog od roditelja ili oboje tad ces svatit da si pogrjesno mislio i da roditelji nikad ne ponize svoje djeca samo im zele sve najbolje u zivotu i u buducnosti...

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#5 Post Postao/la Tourniquet »

Moje odrastanje je proteklo uz samo jednog roditelja, majku. od moje 4 god su moji roditelji rastavljeni, i bez kontakta sam bio sa ocem i sada takodje...

I mene je odgojila majka.. ne znam sad ne bih da ispadne da se hvalim. ali nekako sam morao prije vremena sazriti, vecinu stvari sam propustio kao dijete, vecinu stvari koje su bile interesantne obicnim tinejdzerima i mladima, meni je bilo dosadno. Dosta nekih stvari u djetinjstvu sam preskocio, odredjeni dio, mozda taj kad smo najludji, i presao u neku zreliju fazu.. Tako da nikad nisam pravio previse problema, trudio sam se da budem dobar sin, jer shvatao sam koliko se majka bori da ostanem na pravoj strani puta i da ne skrenem na pogresno..
I nisam htio da je iznevjerim.. Tako da sam stekao povjerenje, i prije a i sada.. I majka mi sada vjeruje 100 %.. ali to je zbog toga sto sam uvijek bio dobar :blush: :blush: :blush: :blush: :blush:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#8 Post Postao/la mala-plava21 »

slatkica_19 je napisao/la:Ma moji su roditelji dobri,moze se sa njima razgovarati samo jos uvijek imam nekih zabrana i tako to valjda zato sto sam najstarija ali dobro i to ce proci sve u svemu znam da se brinu za mene,da se bore da rade i naravno nadam se da cu im uspjeti vratiti sve sto su ucinili za mene brata i sestru.Vise volim i te neke zabrane nego da se uopce ne brinu a ima i takvih roditelja koji djeci sve pustaju pa kad se uvale u probleme tada spasa nema. :)

Slazem se svi koje ja poznajem a da su krenuli krivim putem bio je slucaj da su roditelji bili nemarni prema brizi prema njima a oni bi nas zapravo trebali izvesti na pravi put sto hvala Bogu velika vecina dobro obavlja :baa:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#10 Post Postao/la ra-ja »

Roditelje nemam.....znaci moje najbolje i najvece prijatelje sam izgubila.
Dok su bili zivi imala sam potpunu podrsku i savjet od njih.
Vrlo cesto ih se sjetim.. iako sam postala samostalna.....posebno kada imam neki problem.
Dok su roditelji zivi ...treba ih voljeti i postovati....jer kada jednom napuste ovaj zemaljski svijet ...nikada se vise nece vratiti... :chuckel: .
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 26 Aug 2007 18:27, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#11 Post Postao/la mala-plava21 »

Stvarno nisam imala pojma da vas je toliko odraslo bez roditelja i drago mi je sto ste svi "ispali" tako divne osobe bez obzira na to i vjerujem da cete bas radi toga biti prekrasni roditelji :wave:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
italianboy15
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 109
Pridružen/a: 18 Aug 2007 02:00
Lokacija: Italy

#12 Post Postao/la italianboy15 »

Wow nisam ni ja bogami znao da vas je tolko sto ste odrasli bez roditelja..zao mi je...uppravu je mala plava jer ste svi stvarno veoma divne osobe...cmok srculenculence

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#14 Post Postao/la Alyssa_ »

neznam gdje da pocnem, neda mi se puno pisati jer sam umorna, he he...bilo je toga kad sam bila mladja, da sam dobijala sve shto sam pozeljela a kad mi neshto zabrane, naljutim se i bezbroj puta sam se svadjala sa njima...pa sam odrasla i svatila sam neke stvari, nije nishta u zivotu lako a niti djaba...sve svojim trudom i voljom morash da postignesh..cim sam dobila svoj posao, pocela sam da placam stanarinu, iako su oni moji roditelji i ja njihovo dijete, opet sam placala, jer sam sama to htjela....pa sam se odselila i shvatila tek tada shta je ustvari zivot i kako je teshko opstati..i dalje pokushavam da krenem pravim putem, i hvala njima za sve..danas se vishe poshtujemo i slazemo i moj najbolji prijatelj je moja mama, njoj sve mogu reci ama bash sve i znam da to kod nje ostaje, ne ide dalje, pa shta god da je. :)

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#15 Post Postao/la mala-plava21 »

Hvala na komentarima i drago mi je sto se svi lijepo slazete sa roditeljima
i shvacate da nam samo najbolje zele :wave:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Odgovori