Kako živjeti sa njegovim roditeljima

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#7 Post Postao/la im_ex »

Ratu je za zahvaliti da spoznah drugu stranu medalje.
Te nepune tri godine zajednistva su prosirile moje zivotne vidike ... zajednica - ne, nikada vise [-X

Iako se o tim davnim, nemilim situacijama vise uopce ne prica, ostalo je tu negdje, u meni ... ostalo je i nece nestati. Ne mogu reci da to u meni blijedi vremenom, ne, ali, i ne boli me kao sto je tad, nekad davno.

Ovako, lijep je osjecaj znati da se raduju kad im se najavimo ... lijep je osjecaj znati da im tesko pada kad im se ne javimo svako par dana ... lijep je osjecaj da im se radujemo kad nam se najave ... ali, zaista, radujemo se jedni drugima.

Znam ja da jos uvijek ima te zajednice ... kako gdje ... nije da je neizdrzljivo po svaku cijenu, ali, svoja kucica - svoja slobodica je zakon.
:)

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#9 Post Postao/la sabinax »

E pa ja sam zivjela sa svekrvom i ¹ogoricom....pa i svekrom i sada ¾ivimo sami...razna iskustva
Sa svekrvom je u poèetku bilo jako tesko. Tesko joj je bilo prihvatiti da dijeli ljubav svog sina (koji je bio prava mamina maza) s jos nekim... ali s vremenom ona me je zavoljela i cijenila moje misljenje i uvijek bila sigurna u mene i davala mi za pravo...hehhehehehe do trenutka dok nisam ostavila njenog sina
Zivjela sam i sa svekrom i njegovom drugom zenom...u svom stanu ali u istoj kuæi...i mogu reci i da su me oni voljeli....govorili su da sam postena i od rijeèi...hehhehehe valjda im se najvise svidjelo sto sam nase raèune plaèala na vrijeme i toèno
A sada nemam ni svekra ni svekrvu...umrli su prije nego sto sam se udala za njihovog sina...i vjerujem da bi me svekrva voljela zato jer smo bile dobre prijateljice i uvijek je govorila: "Eh da moj Goran nade takvu kao sto si ti...mogla bih mirno umrijeti" Na zalost umrla je :( i nije ni znala da joj se zelja obistinila. Zao mi je sto moja mlada kcer nije upoznala svoju nonu i noniæa s oceve strane...jer mislim da ipak djedovi i bake imaju jednu posebnu ulogu u nasim zivotima i da imaju vremena i mogu na nas prenjeti mnoga lijepa iskustva.
Ali ipak sam za to da se zivi odvojno!
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#11 Post Postao/la ra-ja »

Ako nema drugog rijesenja onda se mora uskladiti ...nemislim da se stariji i mladji razlikuju u misljenju....kako ko...

Ovdje gdje zivim druzim se samo sa mladim osobama i nalazim zajednicki jezik ..kao i sa starijim....


A ako se moze sobzirom na finansije zivjeti odvojeno i to itekako podrzavam......

Ustvari treba sve probati... :baa:

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#13 Post Postao/la belly_dancer »

dobro pitanje.
ja sam za odvajanje od pocetka! :baa:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#14 Post Postao/la im_ex »

vidovita_dzemila je napisao/la:

... a ima zaista fascinantnih sluèajeva kad su snaha i svekrva kao majka i kæi (a zajedno ¾ive).
Kod mene to tako tece vec godinama i jos bolje, cak, zamisli :) al', bez tog u zagradi :D


mmm ... Svoja kucica-svoja slobodica; Bolje tanju pit', a rahat bit'

Kako su samo ti nasi stari znali dobre izreke smisliti ... sve vise im uvidjam vrijednost :mir:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#15 Post Postao/la ra-ja »

Mislim da tu na krajeva treba da bude stvar,,to dvoje koji stupaju u bracnu zajednicu..... :) Njih dvoje mogu jedino znati dokle kada kako... :)

Razni ljudi razne cudi.....tako da ima i razno naravnih svekrva..... kao i razno naravnih snaha.... :baa:

Odgovori