Kako živjeti sa njegovim roditeljima

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Kako živjeti sa njegovim roditeljima

#92 Post Postao/la alyssa_27 »

ako se mora mora se...
prosle godine smo zajedno bili na vikendici na moru i bilo
nam je super. a i par dana cemo zivjeti sa njima dok
ne uselimo u novi stan, i mislim da ce ok biti, nista nije tesko,
volim njega volim i njegove.
ALI (ima uvjek ono ali) najbolje je sami zivjeti, jer kao sto beca rece
brak je nesto lijepo i treba tako da bude [smile.gif]
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Kako živjeti sa njegovim roditeljima

#94 Post Postao/la ra-ja »

Ko je situiran i moze sam sebi osvariti novac da kupi i ostvari snove da ima svoj sopstveni stan , ili da placa kiriju za koristenje tudjeg stana ,a zeli zivjeti samostalno...pa sto volis izvili... [icon_flower.gif]

Nikada nisam imala problema stim...meni je odgovaralo..volim zajednicko drustvo... :!:

Sve ima prednosti i mane...Kada imas svoj stan,dodju djeca i onda ih budi i vozaj ko zna kome da ih cuva dok ste na poslu....Naravno @MINJA [icon_flower.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: kako živjeti sa njegovim roditeljima

#95 Post Postao/la ra-ja »

andro je napisao/la:Jednom davno, djevojka po imenu Li –Li se udala i otišla da živi kod svog supruga i njegove majke. Za veoma kratko vrijeme Li-Li je shvatila da nikako neće uspjeti da se složi sa svojom svekrvom. Njihovo ponašanje je bilo toliko različito, da se Li-Li jako ljutila zbog mnogih svekrvinih navika, na šta je svekrva uglavnom odgovarala kritikom.
Prolazili su dani i mjeseci…

Li-Li i njena svekrva nikako nisu prestajale da se raspravljaju i svađaju. Međutim, činjenica da je Li-Li, shodno staroj kineskoj tradiciji, dužna pokoravati se svekrvi i ispunjavati njene prohtjeve, dodatno je otežavala situaciju.
Zbog svih tih svađa i nesreća u kući muž je jako patio. Na kraju Li-Li više nije imala snage da izdrži lošu narav i ponašanje svoje svekrve, pa je odlučila da što prije nešto poduzme. Otišla je kod očevog dobrog prijatelja, gospodina Huanga koji prodaje čajeve. Ispričala mu je o cijeloj situaciji i pitala da li bi on imao da joj proda neki otrov, kako bi ona mogla riješiti problem.
Gospodin Huang se malo zamislio i na kraju rekao:

“Li-Li, pomoći ću ti da riješiš svoj problem, ali moraš me dobro poslušati i ispuniti ono što ti budem rekao.”

“Da, gospodine Huang, učiniću šta god mi kažete.” Li-Li reče.

Gospodin Huang ode u stražnju sobicu i vrati se nakon par minuta sa paketom čajeva.

“Možeš koristiti otrov koji brzo djeluje da bi se oslobodila svoje svekrve, međutim, to može izazvati sumnje kod ljudi. Zbog toga sam ti dao dosta čaja koji će polako trovati njen organizam. Svakog drugog dana pripremi ukusno jelo i stavi pomalo ovih trava u njen obrok. Ipak, moraš paziti da neko ne posumnja na tebe kad ona umre, moraš biti veoma oprezna i promjeniti ponašanje prema njoj, budi ljubazna. Nemoj se svađati, poštuj ono što kaže i odnosi se prema njoj kao da je kraljica”

Li-Li je bila jako srećna. Zahvalila je gospodinu Huangu i požurila kući da što prije započne sa njenom zavjerom ubistva svekrve. Prolazile su sedmice, prolazili su mjeseci… Li-Li je svaki drugi dan servirala specijalno začinjeno jelo svojoj svekrvi. Sjećala se šta joj je gospodin Huang rekao kako da izbjegne sumnjičavost ljudi pa je kontrolisala svoju narav, bila je poslušna prema svojoj svekrvi i ophodila se prema njoj kao prema svojoj majci.

Nakon šest mjeseci cijela kućna atmosfera se promijenila.

Li-Li je naučila kako da kontroliše svoju narav toliko dobro da se čak nikad više nije ljutila ili bila nervozna. Nije imala čak ni jedan razlog za to od svoje svekrve tokom posljednjih šest mjeseci. Svekrva je djelovala puno nježnije, pa se obostrano slaganje zaista primjećivalo.

Njeno ponašanje prema Li-Li se promijenilo, počela je da voli svoju snahu kao svoju rođenu kćerku. Bez prestanka je pričala svojoj rodbini i prijateljicama kako je Li-Li najbolja snaha koju bi ikad poželjela. Li-Li i njena svekrva su se sada mnogo bolje ophodile jedna prema drugoj, baš kao majka i kćerka.

Muž joj je bio jako srećan vidjevši šta se događa u posljednje vrijeme.

Jednog dana, Li-Li je ponovo otišla kod gospodina Huanga i ponovo ga zamolila za pomoć:

„Dragi gospodine Huang, molim vas pomozite mi da spriječim otrov da ubije moju svekrvu! Ona je postala divna žena i volim je kao svoju majku. Ne želim da umre od otrova koji sam joj davala!”

Gospodin Huang se nasmješi i zavrti glavom

„Li-Li, nemoj ništa brinuti. Nikada ti nisam dao nikakav otrov. Čajevi su bili puni sastojaka namijenjenih da poboljšaju njeno zdravlje. Jedini otrov je bio otrov u tvojim mislima i ponašanju prema njoj, ali ni toga više nema, jer je tvoja ljubav prema njoj sve izmijenila.”



U Kini postoji poslovica:

Osoba koja voli druge je osoba koju drugi vole.
kako nisam prije procitala ovako lijep tekst... [mmmux2.gif]

Recimo da se zove i ova moja poznanica LILI...
imala je vec jedno starije dijete kada sam je upoznala .Taad je rodila rodila sina..I ako u bolnici razveze se prica o svemu i svacemu, pa studira svaka rodilja svoje dijete.ona rece .zene ovo moje dijete slici na moju svekrvu..Zagrakase zene ..sta ti je otkud to...ma znas sta mi bi svoje dijete ubile da lici nedaj boze na svekrvu...Lili ih u prvi mah cudom gledase ...pa ostro rece..ako vi svoju nevolite .ja sa svojom nemam ama bas nikakvih problema i ja je volim...Zahvaljujuci svojoj svekrvi za sam odlucila da rodim drugo dijete .jer mi je obecala da ce ga ona licno odhraniti...
Nekada poslije sam je srela..vidjela sam njnu lijepu bebu, tada je imao godinu dana..
Ko ti cuva dijete dok si ti na poslu ?pitala sam je iz razloga sto je u tom vremeneu majka nakon porodjaja morala ostaviti dijete od dva i pol mjeseca na cuvanje da ide na posao.Placala sam svekrvi, a znas zene starije stalno imaju obaveze.

Samo najave ljekara , pa zubara.pa krojaca..nerazumiju da nemoze izlaziti sa posla kada to nekome padne na um...Razumijem ja to sve ,zato sam obezbjedila nekog drugog da ga pazi.. :!:
Zaista je cijenila i voljela svoju svekrvu, a sada kada razmislim da li je imala razloga za to ..mislim za ljubav prema nekome ili necemu netreba razlog... [icon_flower.gif]

Avatar
akrep
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 95
Pridružen/a: 18 Jun 2010 16:09
Lokacija: cvrsto na zemlji

Re: Kako živjeti sa njegovim roditeljima

#97 Post Postao/la akrep »

svekar i svekrva, punac i punica - niposto... ne mozes kad hoces i gdje hoces sopvstenog muza pritisnut [smile.gif] ... po kuci u gacama hodat [smile.gif] ...

sto neko rece, svoja kucica, svoja slobodica...

nasa sreca je sto nismo prisiljeni zivjeti zajedno sa roditeljima... to je tesko, sukob generacija, uz to mozda jos i razliciti pogledi na zivot... mislim da tu nema nikakvih prednosti...
samo se jednom zivi...

Odgovori