Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#17 Post Postao/la ra-ja »

pasa74 je napisao/la:
Butterfly je napisao/la:cika ginekolog zna zna kako boli, ali ne haje :baa:

ja sam bio ali neznam koliko boli i dali uopste boli,jer nista nisam osjetio...
samo sam se zgrozio brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :P
Da mogu misliti kako ti je bila muka....

Znas uvijek sam se pitala ...kako neko izabere da po profesiji bude ginekolog....Kako se taj covjek ponasa u svojoj kuci...kada se tako svasta nagleda dok pregleda i poradja....itd.
Ali vjerovatno ginekolozi oguglaju na to...tako da im to izgleda normalno..

Imala sam jednu komksinicu ...koja je poslije udaje sa muzem odselila u Belgiju...Posto tamo muz mora da prisustvuje porodjaju ...njen muz se jako bojao kako ce to podnijeti...ali eto obecao je....Kada je zena krenula u bolnicu on je sa snojim bratom bio u njenoj pratnji...Dok su je tamo primali ...on je jednostavno nestao.....
Kada su doktori trazili da njen muz udje zajednoi sa njom ...njega nema ...Pa problem nece je da prime bez njega...bilo je ti natezanja...da je na kraju njegov brat rekao...daj te ljudi evo ja cu prisustvovat....daj te vec rijesite zenu bolova...... :)
Naravno porodili su je bez ikoga da prisustvuje....a sretni tata se pojavio sutradan... :D

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#18 Post Postao/la pasa74 »

Ra-Ja je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
Butterfly je napisao/la:cika ginekolog zna zna kako boli, ali ne haje :baa:

ja sam bio ali neznam koliko boli i dali uopste boli,jer nista nisam osjetio...
samo sam se zgrozio brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :P
Da mogu misliti kako ti je bila muka....

Znas uvijek sam se pitala ...kako neko izabere da po profesiji bude ginekolog....Kako se taj covjek ponasa u svojoj kuci...kada se tako svasta nagleda dok pregleda i poradja....itd.
Ali vjerovatno ginekolozi oguglaju na to...tako da im to izgleda normalno..

Imala sam jednu komksinicu ...koja je poslije udaje sa muzem odselila u Belgiju...Posto tamo muz mora da prisustvuje porodjaju ...njen muz se jako bojao kako ce to podnijeti...ali eto obecao je....Kada je zena krenula u bolnicu on je sa snojim bratom bio u njenoj pratnji...Dok su je tamo primali ...on je jednostavno nestao.....
Kada su doktori trazili da njen muz udje zajednoi sa njom ...njega nema ...Pa problem nece je da prime bez njega...bilo je ti natezanja...da je na kraju njegov brat rekao...daj te ljudi evo ja cu prisustvovat....daj te vec rijesite zenu bolova...... :)
Naravno porodili su je bez ikoga da prisustvuje....a sretni tata se pojavio sutradan... :D

grozno je to za vidjeti,u koliku se provaliju pretvori onako mala rupica,cudo jedno... :D :chuckel: :chuckel: :chuckel:
xxx...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#19 Post Postao/la sabinax »

Pa meni ni jedan muz nije bio na porodu...ne znam mislim da prvi put to nije ni bilo moguce a drugi put niko od nas nije pokazao interes za to...ne znam dali bih voljela da su bili, vjerojatno potajno i bih jer ako s nekim ko ti ja vazan mozes podjeliti lijepe trnutke, veselje i uzivanje, sto s tom osobom nebi podjelio i bol, ali i prvi trenutak primanje vlastitog djeteta u ruke, s druge strane se tjesim da je bolje da me ne vidi u takvom izdanju, mada je kod mene to islo dosta jednostavno i brzo ne s previse bolova, ali u onim kratkim trenucima bola...pogled se toliko zamagli da ne vidis nista oko sebe,...jedino sta ti upecatljivo ostane to je glas neke osobe pored tebe koja te tjesi...da izdrzis jos malo...u tom trenutku bilo bi lijepo da su te rijeci upucene od strane oca djeteta kojeg radas
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#20 Post Postao/la Bijesanpuz »

Ako je vec to zelja moje supruge.. i ako bi se osjecala bolje i sigurnije u mom prisustvu zasto onda to i ne podijeliti sa njom..
Pri bracnom zavjetu se kaze i u dobru i u zlu.. i kad je dobro ii kad boli.. A porodjaj boli.. pa zasto onda da joj ne olaksas bar malo.
Nece nju nista manje boljeti ako si tu, ali ce imati neku psiholosku pomoc, da zna da si uz nju i da ces i u zivotu biti uvijek uz nju,,

ja bih vrlo rado da budem snjom.. naravno ako ona zeli.. :wave:
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#25 Post Postao/la sabinax »

Nisu ni meni davali nista ali imala sam srece pa sve bilo gotovo u pola sata, a imas pravo GARAVA s njima samo jos vece muke...oni ponekad znaju biti vece babe od nas zena...pa da jos bude problem i da ne zna doktor kome prije priskociti meni ili njemu :lol:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#26 Post Postao/la paparaci »

kao prvo, cestitam na temi! stvarno interesantna i dobra tema!
za mene se to podrazumijeva da cu biti ako Bog da pri zeninom poradjaju, koliko god to strasno bilo! mislim da je to najmanje sto covjek moze da ucini i sto treba! bez obzira na to sto mnoge od vas navode da nisu u stanju bile ista oko sebe da zapaze, mislim da bi vam mnogo znacilo da je suprug bio uz i za vrijeme samog porodjaja.

Avatar
Dosadna
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 255
Pridružen/a: 31 Dec 2023 06:11
Lokacija: Germany

#27 Post Postao/la Dosadna »

moj je bio 2x samnom na porodjaju,prvi put sam ga istjerala a i on je bio gori od mene,vise mi je odmogo nego pomogo,ali drugi put je bilo bolje......naravno nije svejedno mu bilo ali izdrzo je........mislim iskreno ako zna napravit dijete pa nek i bude bar tu kada dijete dolazi na svijet...sto jest jest...

Odgovori