Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

Poruka
Autor/ica
Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#46 Post Postao/la becanka »

:-k ne znam...
vidjet cu taj dan kad dodze, hoceli biti samnom i dali cu traziti da bude samnom, i dali ce on biti dovoljno jak da bude samnom... :D :D

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#47 Post Postao/la ra-ja »

ma za svaku sigurnost ...ti njega u djep...pa sasobom.....Sto je sigurno sigurno.....
Da zapamti dan kada je bebu pravio..i kada se rodila..... :D

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#48 Post Postao/la sabinax »

Ra-Ja je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:Mislim da je prisustvo muskarca, muza na porodjaju jako bitno za zenu, naravno ako je otac pribran i priseban da ne uspanici vec smiruje i da oboje se ne plase ishoda. Zeni na porodjaju,prisustvo muskarca mnogo znaci,bar tako ja mislim.
Dali si ti ginekolog....???

Ako jesi onda je sasvim normalno da tako kazes....ili neznas sta te ceka....

Nisam nikada gledala kako se zena poradja..jedino jednom na Tv...meni je bilo jako lose...I upravo sam vidjela da je i tom covjeku pored nje bilo muka.....
Licno moje muisljenje je ...da bih muzu dozvolila da bude uz mene ako bih on licno insistirao....pod drugim uvjetima ne...
Mislim isto da ideja i zelja zena da muz ucestvuje...je samo jedno preseravanje..izvinite na izrazu...
Kao sto i druge stvari koje pojedine zene zele i traze...
Tako je moja radna kolegica koja se porodila i prilikom porodjaja je pucala...tj zadobila ozlede..Te ranice trebalo je mazati nekom kremom...i ona to nije htjela da radi sama...nego je rekla muzu da joj to maze 2xna dan....kao ginekolog.jer ona to nezna i nemoze sama..bas mi se to smucilo kada je pricala.... :-k Koliko zena se porodilo bez tih beneficija...pa su sretne i zadovoljne....
-------------------------------------------------------------------------------------
Nemojte misliti da ja nekoga mrzim...ja volim sve vas..a samo mali broj prema kojim sam indiferentna.....
Ovo me jako ljuti...sta je Ra-ja napisala, ne znam za druge zene, ali znam za sebe da nikada ne trazim nesto sto ne mogu sama, ali ako se dvoje ljudi vole....ako ona podnosi tu trudnocu i porodaj, pa sto on nebi uskocio...zasto ti se zgadilo....muz i zena rade i puno intimnije stvari od tog mazanja pukotine
A ti Ra-jo mozes zaista govoriti samo iz tudeg iskustva...a kada bi to prosla na svojoj kozi vidjela bi kako je....uz trudnocu ide puno, puno stvari...kao sto su strije, hemeroidi, upaljenje dojki, pucanje pri porodu, carski rez, razno razne komplikacije, infekcije, jutarnje mucnine, kojesta...mislim da je u redu da je netko uz tebe, znam da zene mogu puno toga podnjeti i same....ali dokaz muzevljeve ljubavi joj sve to olaksava i dokazuje joj da je voljena....vjerujem da se takva ljubav i vraca, ako je prava te da i on moze od nje ocekivati slicne benificije
Toliko od mene....nadam se ra-jo da ces biti ziva i zdrava i proci sve ovo sta sam ti pricala, a ne samo prozivljavati kroz TV i svoje kolegice, mozda onda promjenis misljenje
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#49 Post Postao/la becanka »

Ra-Ja je napisao/la:ma za svaku sigurnost ...ti njega u djep...pa sasobom.....Sto je sigurno sigurno.....
Da zapamti dan kada je bebu pravio..i kada se rodila..... :D
Nevjerujem da iko zna i pamti kad je bebu pravio... :D :D Sto me nasmija...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#50 Post Postao/la ra-ja »

BeCaNkA je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:ma za svaku sigurnost ...ti njega u djep...pa sasobom.....Sto je sigurno sigurno.....
Da zapamti dan kada je bebu pravio..i kada se rodila..... :D
Nevjerujem da iko zna i pamti kad je bebu pravio... :D :D Sto me nasmija...
Od muka i krvi i svega .....ima da mu sve padne na pamet.....i sto zna i sto nezna... :lol: :lol:

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#51 Post Postao/la becanka »

Ra-Ja je napisao/la:
BeCaNkA je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:ma za svaku sigurnost ...ti njega u djep...pa sasobom.....Sto je sigurno sigurno.....
Da zapamti dan kada je bebu pravio..i kada se rodila..... :D
Nevjerujem da iko zna i pamti kad je bebu pravio... :D :D Sto me nasmija...
Od muka i krvi i svega .....ima da mu sve padne na pamet.....i sto zna i sto nezna... :lol: :lol:
Nece se on poradzati, a ni zeni nepada sve na pamet kad je u toj situaciji, nego gleda kako ce se poroditi.

Kod moje snahe je prijateljica bila kad se poradzala, i malom je pupce osjekla i zavezala, njoj je to tako drago bilo da uvijek zaplace kada pomisli na to. Ja mislim da su to trenuci radosti i ljubavi, a ne muke i bola, i ako je zeni tesko i sve to, jer kad ima svoju bebu u rukama, sav se bol zaboravi.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#52 Post Postao/la sabinax »

u onom trenutku...kada ti stave malog andela na prsa....sve se zaboravi i nista ne bude tesko :) ....sreca je kada to mozes podjeliti s nekim s kim si stvorio to malo bice
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#53 Post Postao/la ra-ja »

sabinaX je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:Mislim da je prisustvo muskarca, muza na porodjaju jako bitno za zenu, naravno ako je otac pribran i priseban da ne uspanici vec smiruje i da oboje se ne plase ishoda. Zeni na porodjaju,prisustvo muskarca mnogo znaci,bar tako ja mislim.
Dali si ti ginekolog....???

Ako jesi onda je sasvim normalno da tako kazes....ili neznas sta te ceka....

Nisam nikada gledala kako se zena poradja..jedino jednom na Tv...meni je bilo jako lose...I upravo sam vidjela da je i tom covjeku pored nje bilo muka.....
Licno moje muisljenje je ...da bih muzu dozvolila da bude uz mene ako bih on licno insistirao....pod drugim uvjetima ne...
Mislim isto da ideja i zelja zena da muz ucestvuje...je samo jedno preseravanje..izvinite na izrazu...
Kao sto i druge stvari koje pojedine zene zele i traze...
Tako je moja radna kolegica koja se porodila i prilikom porodjaja je pucala...tj zadobila ozlede..Te ranice trebalo je mazati nekom kremom...i ona to nije htjela da radi sama...nego je rekla muzu da joj to maze 2xna dan....kao ginekolog.jer ona to nezna i nemoze sama..bas mi se to smucilo kada je pricala.... :-k Koliko zena se porodilo bez tih beneficija...pa su sretne i zadovoljne....
-------------------------------------------------------------------------------------
Nemojte misliti da ja nekoga mrzim...ja volim sve vas..a samo mali broj prema kojim sam indiferentna.....
Ovo me jako ljuti...sta je Ra-ja napisala, ne znam za druge zene, ali znam za sebe da nikada ne trazim nesto sto ne mogu sama, ali ako se dvoje ljudi vole....ako ona podnosi tu trudnocu i porodaj, pa sto on nebi uskocio...zasto ti se zgadilo....muz i zena rade i puno intimnije stvari od tog mazanja pukotine
A ti Ra-jo mozes zaista govoriti samo iz tudeg iskustva...a kada bi to prosla na svojoj kozi vidjela bi kako je....uz trudnocu ide puno, puno stvari...kao sto su strije, hemeroidi, upaljenje dojki, pucanje pri porodu, carski rez, razno razne komplikacije, infekcije, jutarnje mucnine, kojesta...mislim da je u redu da je netko uz tebe, znam da zene mogu puno toga podnjeti i same....ali dokaz muzevljeve ljubavi joj sve to olaksava i dokazuje joj da je voljena....vjerujem da se takva ljubav i vraca, ako je prava te da i on moze od nje ocekivati slicne benificije
Toliko od mene....nadam se ra-jo da ces biti ziva i zdrava i proci sve ovo sta sam ti pricala, a ne samo prozivljavati kroz TV i svoje kolegice, mozda onda promjenis misljenje
Jest u pravu si sve je to tako strasno...ali se brzo zaboravi.....
Pitam se sta da radi zena koja nema muza iz bilo kojih razloga a nalazi se u istoj situaciji....
Kome ce ona reci ...da joj neko pomogne.....nikome....uzda se use i u svoje kljuse...uradi sve bez problema....
Pa sta su nase majke...imale ..od koga pomoc da je maze.... lize...pazi mazi..pa i poradjale se same...Pa bile sretne i znale da je to tako.... :D

Samo vi mene kvarite,,,ja cu poostati gora od vas.... 8) :lol: :lol:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#54 Post Postao/la sabinax »

Znam...Ra-jo....sve sam to prosla sama...dvaput, zato i govorim, da pomalo zavidim zenama koje pored sebe imaju osobu koja ih ne voli samo rijecima....vec i djelima
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#55 Post Postao/la ra-ja »

Znas ima mnogo situaija gdje covjek dokazuje svoju ljubav djelima...nije samo taj porodjaj..vazan kao dokaz jedne ljubavi,,,,
Ali mozda si u pravu ...mozda ne...sve je diskutabilno jer nije isprobano..
da treba muz da bude sa zenom prilikom porodjaja....

Ako se budem poradjala nekada ....povesti cu muza da vidim kako izgleda i to...
Kazem vam da ja nevolm taj cin gledati.... Te samim tim nezavidim zenama koje imaju takvu paznju...... :D

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#56 Post Postao/la becanka »

Ra-Ja je napisao/la:Samo vi mene kvarite,,,ja cu poostati gora od vas.... 8) :lol: :lol:
Sta ti to znaci? Postat ces gora od nas? Hahahaha...
Boze sa cuvaj...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#57 Post Postao/la sabinax »

hehhhehe ra-jo to ti ni ne mozes viditi....osim ako te netko ne snima (hehhhe ne bih hvala)
Znam da nije to jedina ljubav...jer ako on ne podnosi bolje da ni ne bude, to sam vec prije napisala...ali jedan od dokaza ljubavi svakako jeste.....
Sretno ra-jo da i ti udes u klub...porodenih zena...onda ces nam pricati, dozivljaje :wave:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#58 Post Postao/la becanka »

sabinaX je napisao/la:u onom trenutku...kada ti stave malog andela na prsa....sve se zaboravi i nista ne bude tesko :) ....sreca je kada to mozes podjeliti s nekim s kim si stvorio to malo bice
Jeste, to je sigurno predivno... :chuckel: :inlove:

Moj brat nije bio ni kod kcerkice, ni kod sincica,
jer je previse osjetljiv, on dok malo vidi krv, odmah sav pozuti i pada...
Cak i kad se samo malo posjece po prstu on je gotov,
to je normalno, kad nemoze, nemoze ga niko natjerati...

Nebih znali onda doktori gdje ce prvo, njemu ili zeni... :lol:
Ali snaha je hvala Bogu imala lahak i brz porodzaj, i jednim i drugim...

Kao sto ima ona jedna reklama, covjek bio sa zenom na porodzaju, i pao u nesvijest, i kad se probudi lezi na krevetu i drzi bebu, i satim se opet izgubi, hahahaha...

Odgovori