Da li ste bili ili da li bi ste isli sa zenom na porodjaj?

Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#31 Post Postao/la Bijesanpuz »

rece meni moja... normalno da ces biti... I jos rece da ja moram presjeci pupkovinu... :D

etoo ... izgleda da cu prisustvovati ako Bog da..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
thelastsamurai
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1824
Pridružen/a: 21 Jan 2007 02:00
Lokacija: Macedonia
Kontakt:

#33 Post Postao/la thelastsamurai »

ja cu prisustvovati.... ne mogu da propustim to ;)

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#36 Post Postao/la bosanka100 »

ja bi htjela da moj mu¾ bude samnom na poroðaju, ako daju u rodili¹tu, a i ako ne daju :D
Uzmite mi sve, sve vam poklanjam samo Bosnu za sebe ostavljam uzmite i pjesmu, ona mi je sve uzmite i zivot, sta ce mi bez nje

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#37 Post Postao/la sabinax »

zlatni_ljiljan je napisao/la: naravno ako je otac pribran i priseban da ne uspanici vec smiruje i da oboje se ne plase ishoda.
Upravo to treba.... a za one slabija zeluca...bolje ne....u svakom slucaju lijepo je imati podrsku...od drage osobe koja je jednako zasluzna za stanje u kojem se zena nalazi u tom trenutku :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#38 Post Postao/la ra-ja »

zlatni_ljiljan je napisao/la:Mislim da je prisustvo muskarca, muza na porodjaju jako bitno za zenu, naravno ako je otac pribran i priseban da ne uspanici vec smiruje i da oboje se ne plase ishoda. Zeni na porodjaju,prisustvo muskarca mnogo znaci,bar tako ja mislim.
Dali si ti ginekolog....???

Ako jesi onda je sasvim normalno da tako kazes....ili neznas sta te ceka....

Nisam nikada gledala kako se zena poradja..jedino jednom na Tv...meni je bilo jako lose...I upravo sam vidjela da je i tom covjeku pored nje bilo muka.....
Licno moje muisljenje je ...da bih muzu dozvolila da bude uz mene ako bih on licno insistirao....pod drugim uvjetima ne...
Mislim isto da ideja i zelja zena da muz ucestvuje...je samo jedno preseravanje..izvinite na izrazu...
Kao sto i druge stvari koje pojedine zene zele i traze...
Tako je moja radna kolegica koja se porodila i prilikom porodjaja je pucala...tj zadobila ozlede..Te ranice trebalo je mazati nekom kremom...i ona to nije htjela da radi sama...nego je rekla muzu da joj to maze 2xna dan....kao ginekolog.jer ona to nezna i nemoze sama..bas mi se to smucilo kada je pricala.... :-k
Koliko zena se porodilo bez tih beneficija...pa su sretne i zadovoljne....
-------------------------------------------------------------------------------------
Nemojte misliti da ja nekoga mrzim...ja volim sve vas..a samo mali broj prema kojim sam indiferentna.....

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#41 Post Postao/la ra-ja »

vidovita_dzemila je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:Tako je moja radna kolegica koja se porodila i prilikom porodjaja je pucala...tj zadobila ozlede..Te ranice trebalo je mazati nekom kremom...i ona to nije htjela da radi sama...nego je rekla muzu da joj to maze 2xna dan....kao ginekolog.jer ona to nezna i nemoze sama..bas mi se to smucilo kada je pricala.... :-k


a ¹to ti se smuèilo ako ¾ena nije mogla sama? ko æe joj pomoæi ako neæe on. moja rodica je imala te¾ak porod, èak se mu¾ u bolnici morao izjasniti koga da spase nju ili dijete ali sreæom oboje su ¾ivi ostali. poslije toga joj je mu¾ mijenjao ulo¹ke i tu me stvarno pozitivno iznenadio. dodu¹e na poèetku je rekao ¾eni da joj njegova majka i njena svekrva to radi ali ¾eni je bilo neugodno tako da je on to preuzeo na sebe.
Neznam u zivotu nisam cula za tako teske slucajeve prilikom porodjaja...jedino kada je carski rez bio u pitanju....
Nema tezih bolova, mnogi kazu ,nego sto su porodjajni bolovi...ali nema lakse zaboravljenih bolova od porodjajnih ..... :-k

Nisam bez razloga spomenula samo taj jedan slucaj preseravanja..zena u tim situacijama...
Zena o kojoj sam pisala ...juce je muz mazao ...pa ce i taj dan kada se vrati sa posla....jer ona nezna to mazati.....A tada je bila u posjeti nama u kancelariji...Moze setati anemoze sebi ranicu namazati.... :huh:
DAJ BA @Djemila...malo razmisli...njihova stvar...kako ko gleda na to...
Nisam bas za takve akrobacije...ako to nije potrebno...
To je moje licno misljenje.....
Ovo je samo jedan primjer .... :-k

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#43 Post Postao/la ra-ja »

:D :D :D M O Z D A !!!!!!!!! :D :D :D

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#45 Post Postao/la ra-ja »

Riznica djemila....Siroko drugarstvo.....Ja procitam knjigu i zapamtim...
Desi mi se nesto ...nikada nezaboravim...Naucim nesto...uvijek znam....
Kupim nesto ...znam da ga imama ili imala sam...itd i tako blize...Ipak moja riznica je velika....

Sve sto sam zeljela znati ...vidjela sam u svojoj okolini...i sto mi je odgovaralo tj sto je normalno prihvatala sam.... :)


Ma nemoj da se ljutis..... :baa: sta ti je ljudi smo mozemo razgovarati bar........ :D :D

Odgovori