Samohrane majke/ili tate

Poruka
Autor/ica
Avatar
Denidemeni
Pocetnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 20 Jun 2008 02:00
Lokacija: USA

#31 Post Postao/la Denidemeni »

Istina Bosancice, muz ode na drugi svijet i nazalost tu se nista ne moze promijeniti osim boriti se za taj odgoj djeteta sam/sama, a i solucija da se zena ponovo uda nije iskljucena, samo evo sada se oslanjam na dzemilin komentar , jer danas je jako tesko naci pravog muskarca ili pravu zenu,, vecina ih se oslanja na zapadni sistem zivota, drugim rijecima na slobodan sistem zivota (sloboda rijeci, sloboda kretanja, sloboda uzivanja i slicno) i to je razlog zasto je i tesko naci pravu osobu jer prave osobe koje traze pravu osobu jos uvijek zive po onom nasem sistemu, familija je broj jedan..pa makar po cijenu "slobode"

Avatar
Denidemeni
Pocetnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 20 Jun 2008 02:00
Lokacija: USA

#32 Post Postao/la Denidemeni »

Hej dzmila, i kako da sklonim ovo pocetnik:) ne osjecam se da sam pocetnik vise, heh

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#35 Post Postao/la sabinax »

DeniDemeni je napisao/la:Uglavnom zelio sam da komentarisem na to i mislim da svako dijete sazluzuje da ima dva roditelja,..... i kada dodje do razvoda eto ta Djeca nazalost pate
Potpuno sam svjesna ovoga o cemu pises, jer sam sama djete razvedenih roditelja, i kao dijetetu mi je uvijek bila zelja da mi roditelji ponovo budu zajedno. Kada sam bila mala uvijek sam pitala, sto ste se vi razveli, a tata mi je govorio, shvatit ces kada odrastes....
I shvatila sam...jednom i drugom bi im zivot bio pakao da su i dalje ostali u braku jer su sasvim razlicite osobe...otac se ponovo ozenio i mislim da je sretan, a mama je ostala sama i ona je isto tako sretna
:) zivot je cudan i ironican...zivimo ga kako znamo i umijemo najbolje sto znamo, ponekad ide ponekad ne...ali to je tako, nebi bilo zanimljivo da je sve idilicno
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Samohrane majke/ili tate

#37 Post Postao/la nella26 »

Divim se prvo svojoj mami koja je bila samohrana majka a onda svakoj drugoj.
Tim ženam stvarno treba dati poseban tretman u ovom društvu.
Samohranih očeva nema puno a i njima naravno svaka čast.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Samohrane majke/ili tate

#38 Post Postao/la nnejra »

Mislim da su samohrane majke izuzetno hrabre žene. Odgojiti dijete i pomoći mu da postane čovjek prije svega je jako težak posao, a ako to radiš sama, bez podrške drugog roditelja, onda je to još i puno teže. Ipak je teško biti istovremeno i otac i majka, bez obzira na snagu koju imate. Zato za sve samohrane majke ili očeve ja jednostavno " skidam kapu " .

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Samohrane majke/ili tate

#40 Post Postao/la beca »

papaya je napisao/la:i ja sama sebi skidam kapuT


zato sto sam konacno naucila da trazim pomoc...nikad mi prije nije bilo palo na pamet da bilo koga zamolim za nesto. Sve ja mogu sama. I sve sam uspjela sama.
Samo dokle?

[smile.gif]

izdržala si najgori period, kada djeca odrastaju i učinila sve sa svoje strane da ih vaspitaš najbolje kako si mogla, zašto bi nekog molila za pomoć da ti sutra uskraćuje da budeš jedina ponosna na njih jer si jedina to i zaslužila....zašto sa nekim, ko to nije zaslužio da dijeliš tu nagradu...

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: Samohrane majke/ili tate

#41 Post Postao/la lattemma »

Kako se organizujes tako ce ti bit,necekam pomoc u sustini uspijevam sama i ponosim se tim da sam vise sve uspjela nego u braku..
Moj sin ima vise i mirniji je odkako smo sami tj.bez njegovog tate!
Bitno mi je da imam poso pa onda i neprimjetim nekad da sam samohrana majka,ipak je tu i moja mama koja uvjek pogne i moj momak koji se brine o nama..
Nezelim ostat sama i volila bih da moj sin ima jos brace i setara...
Thank´s god i´m a women

Odgovori