Samohrane majke/ili tate

Poruka
Autor/ica
Avatar
studenac
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 42
Pridružen/a: 30 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

samohrani otac

#18 Post Postao/la studenac »

Evo citam ove komentare,vidim da se samo zene javise kao samohrane,pa rekoh bas bi bilo zgodno da se i ja ubacim u taj klub ali kao muskarac.Imam sina kojem je 10ta,i on mi je satisfakcija za sve sto radim izbog cega se borim,prelijepo mi je ovako kao sto neko gore rece,ali ispocetka mi je bilo katastrofalno i nisam se snalazio,jednostavno sam se morao adaptirati na nove rezime,i organizovati se da bih mogao da stizem sve,sad mi to upste ne predstavlja problem stizem sve s lakocom.Jedino sto covjek mora imati ogromnu volju i ljubav naravno,poslije postaje sve djecija igra cak mi predstavlja zadovoljstvo.Uz sve ovo sam naucio da bolje cjenim zenu i zenski posao,a sam sam naucio sve ostalo kao kuhanje u cemu sam jos i nasao zadovoljstvo,potom pranje ,ciscenje i jednostavno mi nije to tesko i pored toga sto nam moram plus toga zaraditi za zivot i racune.SAda kroz zivot koracam jos jaci i jos hrabriji sto mogu uz sve da zahvalim i mom sinu.
Toliko od mene i zelim srecu svima u klubu samohranih,i poruka je:samo ustrajnosti,volje i zelje za sve sto podrazumijeva podizanje djece sam. :wave: :wave: 8) :inlove:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: samohrani otac

#21 Post Postao/la vornevljev »

studenac je napisao/la:Evo citam ove komentare,vidim da se samo zene javise kao samohrane,pa rekoh bas bi bilo zgodno da se i ja ubacim u taj klub ali kao muskarac.Imam sina kojem je 10ta,i on mi je satisfakcija za sve sto radim izbog cega se borim,prelijepo mi je ovako kao sto neko gore rece,ali ispocetka mi je bilo katastrofalno i nisam se snalazio,jednostavno sam se morao adaptirati na nove rezime,i organizovati se da bih mogao da stizem sve,sad mi to upste ne predstavlja problem stizem sve s lakocom.Jedino sto covjek mora imati ogromnu volju i ljubav naravno,poslije postaje sve djecija igra cak mi predstavlja zadovoljstvo.Uz sve ovo sam naucio da bolje cjenim zenu i zenski posao,a sam sam naucio sve ostalo kao kuhanje u cemu sam jos i nasao zadovoljstvo,potom pranje ,ciscenje i jednostavno mi nije to tesko i pored toga sto nam moram plus toga zaraditi za zivot i racune.SAda kroz zivot koracam jos jaci i jos hrabriji sto mogu uz sve da zahvalim i mom sinu.
Toliko od mene i zelim srecu svima u klubu samohranih,i poruka je:samo ustrajnosti,volje i zelje za sve sto podrazumijeva podizanje djece sam. :wave: :wave: 8) :inlove:

Svaka èast majstore!Ovo se cijeni.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: samohrani otac

#22 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

studenac je napisao/la:Evo citam ove komentare,vidim da se samo zene javise kao samohrane,pa rekoh bas bi bilo zgodno da se i ja ubacim u taj klub ali kao muskarac.Imam sina kojem je 10ta,i on mi je satisfakcija za sve sto radim izbog cega se borim,prelijepo mi je ovako kao sto neko gore rece,ali ispocetka mi je bilo katastrofalno i nisam se snalazio,jednostavno sam se morao adaptirati na nove rezime,i organizovati se da bih mogao da stizem sve,sad mi to upste ne predstavlja problem stizem sve s lakocom.Jedino sto covjek mora imati ogromnu volju i ljubav naravno,poslije postaje sve djecija igra cak mi predstavlja zadovoljstvo.Uz sve ovo sam naucio da bolje cjenim zenu i zenski posao,a sam sam naucio sve ostalo kao kuhanje u cemu sam jos i nasao zadovoljstvo,potom pranje ,ciscenje i jednostavno mi nije to tesko i pored toga sto nam moram plus toga zaraditi za zivot i racune.SAda kroz zivot koracam jos jaci i jos hrabriji sto mogu uz sve da zahvalim i mom sinu.
Toliko od mene i zelim srecu svima u klubu samohranih,i poruka je:samo ustrajnosti,volje i zelje za sve sto podrazumijeva podizanje djece sam. :wave: :wave: 8) :inlove:
ReSPEKT =D>

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#25 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

vidovita_dzemila je napisao/la:e ja sam vas preduhitrila i stavila ga na najbolji postovi. jedva sam na¹la onu temu
pa to ti je i duznost

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#27 Post Postao/la sabinax »

drago mi je da se javio i jedan samohrani otac,...ne zelim ga dizati vise od ostalih samohranih roditelja, ali njegova me prica podsjetila na film "Kramer protiv Kramera" i to kako su ocevi puno manje ukljuceni u brigu o djetetu ali kada se desi nesto da sami moraju preuzeti brigu o svemu, kada su kako ja kazem "baceni u vatru" ispostavi seda su jako dobri borci i brizni roditelji.....
Svaka cast na hrabrosti svim samohranim roditeljima =D>
@studenac :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Denidemeni
Pocetnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 20 Jun 2008 02:00
Lokacija: USA

#28 Post Postao/la Denidemeni »

Pozdrav Svima koliko vas ima:)
Po pitanju samohrane majke/oca, nisam jako mnogo upucen u to ali sam upoznat s drugovima koji su prolazili kroz tako nesto, kada kazem prolazili ne mislim na nestonegativno, mislim samo zivjeli s majkom/ocem.
Ja mislim da je za zdrav i prav odgoj djeteta potrebno dvoje, kao i za ljubav sto je potrebno dvoje.
Ako majka ili otac kazu da je ok, da su sretni i da su djeca sretna mislim da tu ima malo neistine jer djetetu je potrebna blizina roditelja, ne samo ljubav, potrebno je da su oboje prisutni da u svakom trenutku kada nastane neki problem mogu skupa da ga rijesavaju s djetetom, mislim ako je dijete bez oca, da mu nedostaje ta muska ruka, muska rijec, ipak dijete treba da se ogleda na tog oca, i mislim da kroz odrastanje bez oca dijeca nadju oca u nekom od prijatelja, nekog od rodbine ili cak nekog na TVu, mislim neki uzor, sto je sve shvatljivo jer to dijete nema oca, ali i nezdravo jer to dijete nece znati kako da se postavi svom djetetu kad ga dobije, mislim isto ide s majcine strane stoje vise rijetkost naravno.
Uglavnom zelio sam da komentarisem na to i mislim da svako dijete sazluzuje da ima dva roditelja, naravno desavaju se nesrece, ljudi umiru ali razvod, razvod je nazalost jako jako cest u danasnje vrijeme i ljudi se razvode radi sitnih stvari sto mislim da nije u redu, i radi sitnih stvari ta ista dijeca pate. Neznam sta se desilo s vremenima prije 20tak, 30tak godina kada je procenat razvoda u nasoj zemlji bio 3% , za razliku od sada koji je po svoj vjerovatnoci 44%, ali nisam ja taj da osudjujem, samo sam razocaran da se ljudi uzimaju bez razmisljanja, zaslijepljeni su nekim pravilima o zenidbi, udaji , i kada dodje do razvoda eto ta Djeca nazalost pate

Hvala

Deni

Odgovori