Pubertet

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#2 Post Postao/la sabinax »

Ne znam za decke....ali Papaya draga, za cure i to prije 20-te, objesi macku o rep...osim ako imas kakav kucni pritvor, ajde sretno ti bilo :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#7 Post Postao/la im_ex »

ojjj, ovo iznad me bas nasmija :lol:

@ papaya

Nemoguce je to sve rijecima opisati ... da je moguce da ti kako liferujem ovog svog pubertetliju (gazi cetrnaestu) bar na jednu nedelju, sve bi ti bilo jasno :D
Ti bi dobila pravi odgovor, a ja malo mira :lol:

Da, tom se MORA kupiti markirana obuca, ponesto od garderobe koja nije markirana jos i prodje, al, dokle li, pitam se.
Ovo MORA znaci da ako patike nisu markirane, kao da sam bacila novac - nece ih obuci ... i ono mi zna za neki princip, ccc :lol:
A sto se taj mali pravi vazan, auuuuuu .. ko je ko on, a nemas ga sta vidjeti :lol:
Kosica - pusta duzu, kao ... vazda pred ogledalom i isteze ono sto bi trebalo da se nazove repovi (raste, raste :D ).
Taj je vec prije dvije godine bio postao ovisnik gela za kosu.
Kad prije, samo ugledam da mi je gel pri kraju ... ma da poludis.
Eh, kako li sam uspjela da ga odviknem od gela ... majkooooooo, ne znam kojom sam ga to strefila ... znam samo da smo mu k'o papagaji ponavljali da ce ubrzo ocelaviti, nastavi li tako ... vadio se on kao, ne znamo mi nista, eh ... kad, poce jedno vrijeme da kvasi kosu pa tako na vlazne pramicke da stavlja gel - kao, frizer mu "odao tajnu" ... ahah :lol:
A muzika ... hajd, to vec mozes pogoditi - reperi mu idoli - kaze:
"'vako cu i ja, mama. Necu ja raditi poslove koje vi radite - vidjeces to".
Gledam ga, ono .. hmm, ma znas vec kako blijedo (najpodesniji smajlic bi bio - :baa: ), al, taj ne zna prestati ... ne bi se taj prizemljio, nema sanse tako da moja faca iz blijede zna pocesto prerasti i u ovakvu, otprilike - :mad:

MAH, kazem ti, mukeeeeeeee ... vidjeces - hranis, eto, hvala Bogu.
Daj Boze da budes postedjena stresova, ama, mali ti je sincic jos, a vidis kako se vremena mijenjaju :D
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#8 Post Postao/la becanka »

Sto kaze moja Nana, prije nije bilo "Tuberteta" i djeca su bila pametna, a sad Boze sacuvaj kako se "Tubertet" pojavio. :lol: :lol:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#9 Post Postao/la sabinax »

BeCaNkA je napisao/la:Sto kaze moja Nana, prije nije bilo "Tuberteta" i djeca su bila pametna, a sad Boze sacuvaj kako se "Tubertet" pojavio. :lol: :lol:
U pravu je nana....veli meni isto tako jedna starija zena, kaze zene prije nisu imale menopauzu, i bilo je puno bolje (tj.tko je obracao paznju na simptome, radile su, radale su...niko se nije na nista zalio) :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#10 Post Postao/la Bijesanpuz »

Sve je to onako kako ga odmalena odgojis... I kako ga ispocetka naviknes tako ce biti i dalje.. i jos gore naravno..

Ako ga odmalena razmazis.. uvijek ce biti razmazit... ako ga odma malo pritegnes.. navici ces ga da kad kazes ne.. da to i ostaje ne...


Ne treba nikad popustati... :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pubertet

#11 Post Postao/la nella26 »

Opet odgoj u tome igra veliku ulogu.
Istina da djeca u toj dobi imaju svoje bubice, da je malo više modernizacija društva promijenila neke principe ali ako od samog početka ukazuješ djetetu na dobro i loše, razgovaraš sa njima o onome šta ih čeka, lakše se sve to prebrodi.
Za sebe mogu reći i tvrditi da sam pubertet prošla bez bubica jer sam se morala brinuti o puno važnijih stvari pa mi nije padalo na pamet je li mi obuća markirana, svaka dlaka na svom mjestu i sl.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori