Da li je batina iz raja izasla?

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Da li je batina iz raja izasla?

#1 Post Postao/la sabinax »

Sad nesto citam komentar o pubertetu pa opet na TV-u neka kampanja, ne tucite djecu, djete vas moze prijaviti ako dignete ruku na njega, pa opet nekako razmisljam, djeca su u danasnje vrijeme doista razmazena (bar neka) dopusta im se sve.
Odmah napominjem da nisam za fizicko kaznjavanje djece, ali lagala bih kad bih rekla da nikad nisam djete udarila pa makar po guzi...
Sta mislite dali se treba koji put udariti djete (ne izlupati ga stapom ili kajisom) vec barem da vidi sta smije a sta ne smije?
Smatrate li da se dijete moze nauciti samo razgovorom?
Znam da treba s djecom pricati i objasnjavati, ali sta ucinite kada i nakon svih razgovora ne poslusa ono sta mu se kaze?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#3 Post Postao/la Bijesanpuz »

Batinom ne postizes nista... Cak se dobije kontra efekat..Kada dijete vec nauci na batine onda mu svejedno.. zna da ce dobiti i opet radi po svome..
Najbitnije je razgovor i gradit svjest djeteta da zna odlucit sta je dobro sta nije...

Naravno to nekad po guzi i slicno... pogotovo kad su manja i tesko razumiju sto se od nji trazi.. Ali nikad maltretiranje i slicno..


Ja mogu nabrojat na prste jedne ruke koliko sam puta dobio batine... A evo me sad.. Ovakav kakav sam...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
otmjen
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 632
Pridružen/a: 10 Aug 2005 02:00

#7 Post Postao/la otmjen »

mislim da batina nije vise ni za stoku tjerati ispred sebe a kamoli kao sredstvo odgoja ljudskog a pogotovo malog njeznog bica ( djeteta)...

kao sto rece neko od forumasa....samo prica....djeca su danas skolovanija nego mi sami

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#8 Post Postao/la sabinax »

Ma djeca su razlicita...ja evo imam dvije kceri
Prva tvrdoglava ko mazga, ma nikako je uvjeriti u nesto
A ova druga...ma ja ne pamtim kad sam na nju digla ruku, zavicem, ali ne tucem...ne znam kako nekoj djeci mozes nesto objasniti a nekoj ne, jednako objasnjavam i uvijek pocnem na fino, pa obrazlazem zasto, pa jos jednom zamolim, a onda viknem.....i sta onda
Uh i ja bih da su razumni i da poslusaju iz prve, ali nazalost ne ide uvijek tako :huh:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#14 Post Postao/la mrki62 »

Imam batinu - stvorena je za raj :P
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori