Važnost odgoja

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#2 Post Postao/la vornevljev »

Potrebna je prije svega harmoèna porodica sa ureðenim "unutarnjim" odnosima,mada to nije presudno jer na odgoj utjeèe i okolina,pa u zavisnosti od nje dijete se razvija i oblikuje svoju liènost.Ja mislim da èak i samo dijete mo¾e utjecati na svoj odgoj ma u kakvom drustvu se kretalo,ovdje navodim lièno iskustvo jer smatram da sam opet savjestan i odgovoran sa izgradjenim liènim stavovima o poimanju zivota i svijeta,mada sam se druzio jedan duzi period sa onima koji se smatraju dnom ljudskog drustva.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#5 Post Postao/la mrki62 »

Bit æu kratak :D

Dijete sve ¹to treba, treba da dobije do svoje 10 - e godine starosti( odgoj ).
U tijeku tih deset godina dijete unosi u sebe mali milijon informacija, saznanja , znanja , vje¹tine a kasnije kroz ¾ivot se to nauèeno samo nadopunjuje.
Dakle, sve ¹to treba djetetu , treba da se desi u prvih 10 godina - kasnije je kasno :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#7 Post Postao/la sabinax »

Roditelji su najvazniji za odgoj i osnovna pravila u zivotu, u danasnje vrijeme je sve teze naci normalnu obitelj koja djetetu moze pruziti pravilan uzor obitelji, znam da i jedan roditelj moze jako lijepo odgojiti djete ali moram priznati (i sama sam iz takve obitelji) da takvoj osobi uvjek nesto u zivotu fali, pokusavamo najbolje sto znamo...ponekad i grijesimo u dobrim namjerama, a kasnije nek nam je Bog na pomoci...
Prvo obitelj za odgoj a skola i dr. ustanove samo obrazovanje
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori