Roditelji koji sputavaju

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

#5 Post Postao/la _ramayana_ »

Najbolje se uci na vlastitim greskama,zato roditelji pustite djecu da uce sami a vi im budite samo vodici kroz zivot i naravno kad pokleknu pomozite.......a u sputavanju i zabranama ne vidim bas neko rjesenje naprotiv uvijek se dobije kontra efekat.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: RODITELJI KOJI SPUTAVAJU

#6 Post Postao/la beca »

ono sto cu napisati vjerovatno niko nece vjerovati.....imam 26 godina i izlaz do 23h!!!

Nikad mi nisu zabranili da izadjem ni kad sam imala 16 godina, ali jednostavno moji roditelji, nakako indirektno nastoje da sam u to vrijeme kuci, i oni su "mirni"...nikad u zivotu nisam napravila neki problem, niti sam se zatekla u situaciji gdje je bio...rekla bih da sam povucena prije nego slobodna....Ali, vjerovatno je to do mene, ja ne mogu misliti na to da sam ih mozda necim povrijedila....Naravno, postoje dani kad ostanem duze, kada je u pitanju nesto posebno, samo kazem do kada cu doci i to je ok...

NIKAD NISAM MINUTU ZAKASNILA KUCI!!!

RADIO SAOBRACAJ ILI NE....UVIJEK SAM DOLAZILA NA VRIJEME...

DA je sve to ipak do mene a ne do roditelja, cist je dokaz moja mladja sestra koja ima 21 godinu i dolazi kuci oko ponoci, a cesto i kasnije...ona je drugi tip...nju puno ne brine sto tata nece zaspati dok se ona ne vrati, sto kad kasni oboje hodaju od prozora do prozora.....

Ne mislim da su me sputavali u tome, ali su svakako na neki lijep nacin postigli da bude ovako kako jeste...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: RODITELJI KOJI SPUTAVAJU

#9 Post Postao/la beca »

papaya je napisao/la:Stvarno steta sto je maltene nemoguce u Bosni ( i ostalim) ici sama na stan...
To je ogromno iskustvo i veli korak u samostalnost.

Ne sumnjam da ste vas dve fino odgojene i poslusne i sve to, ali je stvarno vrijeme da idete,,,,ali sigurno bi bilo akse da ste u inostranstvu. Ne znam...ne mogu da budem pametna..
Ovde je drugaciji sistem zivotta, sasvim normalno da se selis, ja sam otisla sa 20 godina i imala 2-soban stancic, ah...to vrijeme ne mogu nikad zaboraviti
eh, neke to nazalost nikad nece dozivjeti....
ja bih prva sutra svojoj djeci rekla da idu sa 20, osamostale se i sto je prije moguce shvate sta je zivot....

svi mi shvatimo, samo neko u 20, a neko ni do 40 godine.....

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: RODITELJI KOJI SPUTAVAJU

#13 Post Postao/la nella26 »

velika greška roditelja je sputavanje. Zdrava komunikacija je čudo.Sve što hoćeš postići možeš lijepom riječju i čak više ćeš postići više.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori