Da li biste novog mamu ili tatu?

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Da li biste novog mamu ili tatu?

#1 Post Postao/la sabinax »

Evo da nakon dugo vremena postavim novu temu...
Radi se o jednoj tuznoj stvari...ali pretpostavimo, da vam umre jedan od roditelja (ne daj boze) ili se desi bilo sta i da taj jedan koji ostane...ostane sam
dali biste voljeli da vam se taj roditelj...koji bi vjerojatno bio vec u poodmaklim godinama...ali nije nuzno, da se ponovo ozeni ili uda?
Vidjela sam slicnu temu na drugom sajtu gdje se vecina njih zgrazala na to, govoreci...sramota, ostali bi bez imovine, ne zelim novog mamu ili tatu....
ja se s tim ne slazem, prvenstveno mama ili tata su mi uvijek oni koji su mi bioloski roditelji ili su me odgojili, tako da nema sanse da tu osobu zovem mama ili tata
a opet mislim da starija osoba bez obzira na broj godina koje ima najbolji jezik nade sa svojim vrsnjacima, pa ako se zaljube (ljubav nije ogranicena godinama) sto da se ne uda ili ozeni...ili jednostavno zivi s osobom s kojom moze kratiti vrijeme ili se zabavljati
mislim da mladi i stari mogu biti zajedno ali da ne zadovoljavaju sve potrebe koje postoje u zivotu...sta vi mislite o tome?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Dali biste novog mamu ili tatu?

#3 Post Postao/la paparaci »

pa ako se prilicno rano ostane bez partnera, zasto da ne. vrijeme ucini svoje, a i ostaje praznina koju valja ispuniti. svakom od nas je potrebna ljubav, paznja, a i ne moze se protiv jednog od osnovnih ljudskih nagona tj. osnovne ljudske potrebe (keks). bitno je da se djeca ukoliko su jos maloljetna nezapostavljaju ili ugrozavaju zbog toga. potrebno je uspostaviti neku ravnotezu.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Dali biste novog mamu ili tatu?

#4 Post Postao/la sabinax »

ma naravno, ja cak mislim i ako su puno stariji ljudi...nije sve ni u keksu, ipak oni imaju svoje teme koje mi mladi mozda ne razumijemo...lakse se sporazumijevaju medusobno,
recimo djeca se puno zabrinu misleci da se ta nova osoba zeli domoci imetka (ma nije ni to iskljuceno...) ali ja nekako mislim da im je druzenje ipak najvaznije
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Dali biste novog mamu ili tatu?

#6 Post Postao/la sabinax »

moja mama se nakon razvoda nije udavala...i mogu reci da mi fali model muskarca u obitelji :(
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Dali biste novog mamu ili tatu?

#7 Post Postao/la _ramayana_ »

Zasto da ne,apsolutno nisam protiv toga,tuzno je ostati bez partnera na bilo koji nacin to stoji,ali ako se to vec desi ne mozes protiv toga,ali je isto glupo poslije toga ostati sam. Ako se pruzi prilika biti ponovo sretan i zadovoljan zasto je ne iskoristiti.
Moji su se razveli,hvala Bogu niko me se nije desilo nista ruzno,ali su se razveli i imaju svoje zivote i ponovu su sretni i imaju obitelji,tako da je to sad jedna velika obitelj,imam mamu-macehu,oca-oćuha,sestru po mami i sestru i brata po ocu....big family:D

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Dali biste novog mamu ili tatu?

#8 Post Postao/la sabinax »

i ja imam meni dragu od tate drugu zenu (ona uvjek kaze da mi je rezervna mama :mrgreen: ) volim ju jako i polubrata obozavam....ma svi smo mi jedna velika obitelj
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Dali biste novog mamu ili tatu?

#10 Post Postao/la Bijesanpuz »

Ja nebih.. I sreca pa ga nemam... JEr tesko je da se potrefi da ocuh ili maceha budu dobri prema djeci.. Ima slucajeva ali rijetko..

Ja sam evo 22 godine bez oca.. Otisao zaboravio na nas... I davno vec navikao zivjeti bez njega..
sad mi cak nimalo ne fali.. i mislim da je i bolje ovako...
Mama nije htjela vise drugog, vjerovatno nije zeljela 2 put da bude povredjena...a i zbog nas djece... I sama kaze.. kad vas nevoli rodjeni otac kako ce vas voljeti neki stranac.. .
I ima istine u tome..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Dali biste novog mamu ili tatu?

#12 Post Postao/la paparaci »

BijesanPuz je napisao/la: Mama nije htjela vise drugog, vjerovatno nije zeljela 2 put da bude povredjena...a i zbog nas djece...
mislim da je vise zbog vas djece, a mozda i zbog okoline.
I sama kaze.. kad vas nevoli rodjeni otac kako ce vas voljeti neki stranac.. .
I ima istine u tome..
jeste. ali, ne mora on da vas voli, niti vi njega. bitno je da se postujete i da to ne utjece na odnose izmedju vas i mame. mislim da je u tvom slucaju lakse, jer si vec odrastao. ne znam da li su i ostala braca i sestre.

teska je to stvar, svakako.

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Dali biste novog mamu ili tatu?

#13 Post Postao/la Bijesanpuz »

Ali hajde ti paparaci znaj hoce li postovati ili ne ?? to je teska odluka..

Imam ja slucaj kod mene.. gdje je tako jedan htio da ozeni jednu zenu. ali ona imala dijete.. i on normalno imao svoju djecu.
I obecavao je sve da ce biti ok i da ce uzdrzavati dijete i sve..
ali kad se udala dosli problemi... Uvijek prituzbe na tog njenog sina .. on ovo on ono.. dok na kraju nisu rekli da krade i izbacili ga iz kuce.. A zena naravno zao joj sina i ona pokupila se i otisla..
I ovako se napravi samo gore...

A naravno da je super kad bi nasao novog druga za zivot sa kojim bi se odlicno slagali i koji bi se slagao sa djecom.. ALi tesko je to naci...

I vec rekoh.. ja nebih drugog oca.. A vise mi nije potreban ni moj rodjeni otac.. ODrastao.. nezavisim vise ni od koga ..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Odgovori