Ko bira djeci odjecu i obucu......???

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Ko bira djeci odjecu i obucu......???

#1 Post Postao/la ra-ja »

Dok su djeca mala mislim roditelji da biraju odjecu...to je perio dok se nepocnu buniti...I sama sam bila takva....
Ali kada odrastu...to treba prepustiti mladima ...bez sufliranja...molim.....
Jer smatram da se i u generaciji razlikuju ukusi a kamoli ...izmedju roditelja i djeteta...

Moja prijateljica je imala majku izvrsnu krojacicu...Ali imala je jedan svoj ukus koji je nametala kcerki .To nije cinila samo sto se tice odjevanja...nego svega...cak i nakita....
Znam da mi je kolegica jednom rekla...Da mi je kupiti sebi suknju u gloknu...a da nepovredim mamu...jer ona smatra da meni ta suknja niukom slucaju neodgovara...
Mama je za nju stvarala...ona je sve imala ...ali je zeljela uvijek nesto drugo.... :( :idea:

Sta mislite Vi.....???

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Ko bira djeci odjecu i obucu......???

#3 Post Postao/la badgirl »

papaya je napisao/la:Dok god pruzaju svoje noge ispod mog stola ima da bude kako ja kazem!!!!


Salim se.
No, naravno, ja sam birala od rodjenja pa do sada. Imamo isti ukus ja i moje princeze, tako da se nikad i ne bune kad im kupim novu garderobu, uvjek se obraduju.
Meni je vrlo bitno, ma ko god da izabere, da su uredne i da im je cista garderoba, a dal ce nositi sve crno ili karirano ili na "karnere"...sasvim svejedno.

neznam papaya , mozda mislis da bi ti bilo svejedno jer tvoje cure nose sta im kupis ...
joj moja nije uvjek takva ...ja joj kupim super stvari i marka i moderno i lijepo ...mnogi bi joj zavidjeli na tome a ona ....majko mila samo neke krpe nosi...kad navali na neku star nezna skinuti ...samo to i nista drugo .

njoj je sad 8 i po godina i nekad ju povedem u kupovinu ali tad se dobro pripremim jer uvjek rat na kraju ispane . ona oce jedno a meni to ...jooooj ubi boze , nemogu je pogledati , em joj ruzno stoji em je bezveze skroz. a nije samo kod mene tako ...slusavala sam isto i od drugih majki .
no sta cu moram nekad i popustit , da nekad i ona probije svoje , ja mislim da je samo to u pitanju ...majko mila kao da zna sa cim ce mi zivce izvuci i izabere bas ono naj naj najgore sta ima :!: :!:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ko bira djeci odjecu i obucu......???

#7 Post Postao/la sabinax »

Pa mladu kcer jos uvjek objacim ja tj. ono sto se nađe, ne buni se ona puno osim ako ima veze s udobnoscu a starija vec odavno bira sama sebi
Znam tocno o cemu govoris, ja sam uvjek imala pomaknuto oblacenje a mama mi je uvjek nametala svoje i kriomice mi unistavala odjecu koju sam obozavala (npr. razderane traperice, siroke maje i sl.njoj se nije sviđalo pa bi mi skrivala)...to mi je uvjek islo na zivce, starijoj ne branim puno jedino sto mi smeta kad izlazi razgolicena vani to mi bas nije drago, ali ni na to vise ne mogu utjecati
molim boga da sto duze mlada kcer ne pocne zahtjevati
Zanimljivo je to kad se sam oblacis opusteno djeca vole ustogljeno i obrnuto, bas kao neki inat (mozda podsvjeno) svojim roditeljim
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Ko bira djeci odjecu i obucu......???

#8 Post Postao/la ra-ja »

Evo upravo danas sam kupila majicu mom bratu; Veoma mi se dopala ..a on je samo pogledao ..i bacio tamo medju ostalu robu..kaze , hajde moze za treninga....

Zato najbolje da djeca kupuju sta vole...pa neka je i za nase oci grozno....ba

Avatar
odysseus
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1970
Pridružen/a: 20 Nov 2008 21:29
Lokacija: Medju javom i med snom

Re: Ko bira djeci odjecu i obucu......???

#10 Post Postao/la odysseus »

Posto su moje dvije kcerkice male(3 i 6g.),nemamo problema oko kupovine odjece(Jer ih kao to i ne interesuje),ali vec sad' prave probleme oko toga sta obuci!Kada negdje treba da idemo moramo da ih pocnemo spremati sat vremena ranije,...onda se u medjuvremenu(prije nego sto uopste i krenemo) mala jos i isprlja,pa mijenjanje,...i onda nosenje rezervne garderobe...BOZE budi mi na pomoci,sta ce s'mene tek da bude kad porastu!? [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]
Svijet moje maste! I igra moga duha!

Covjece,gospodar si svojih rijeci dok ih ne izgovoris,a kad ih izgovoris postajes njihov rob!

Kakva bi samo tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju!

Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Ko bira djeci odjecu i obucu......???

#11 Post Postao/la alyssa_27 »

vidjechemo kad akobogda to vrijeme dodje [icon_chuckel.gif]
slika

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Ko bira djeci odjecu i obucu......???

#14 Post Postao/la zivinicannn »

djeca biraju sebi sta zele a sta nezele obuci ili kupiti od odjece...

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Ko bira djeci odjecu i obucu......???

#15 Post Postao/la maida_20 »

odysseus je napisao/la:Posto su moje dvije kcerkice male(3 i 6g.),nemamo problema oko kupovine odjece(Jer ih kao to i ne interesuje),ali vec sad' prave probleme oko toga sta obuci!Kada negdje treba da idemo moramo da ih pocnemo spremati sat vremena ranije,...onda se u medjuvremenu(prije nego sto uopste i krenemo) mala jos i isprlja,pa mijenjanje,...i onda nosenje rezervne garderobe...BOZE budi mi na pomoci,sta ce s'mene tek da bude kad porastu!? [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]

ma bit će lakše kad porastu...onda će znati brinuti same o sebi [Happy.gif]

Nećete morati vi roditelji čak ni da im kupujete odjeću već ce one same uživati u šopingu :wink:


Ne znam inače mogu i jedno i drugo da kupuju dječici odjeću ali mislim da to majke ipak radije rade...očevima je nekada mrsko i samim sebi naći garderobu :lol:

Odgovori