Da li smatrate.......???

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Da li smatrate.......???

#16 Post Postao/la ra-ja »

Ne samo da problemi nastaju ..kada se roditelj hoce bilo iz kog razloga ponovo zeniti /udati...

Nekada davno ...imala sam brata i sestru ..u gostima. Dosli su da provedu ljetno ferije kod nas.
Mala je imala tada oko 15god. a brat 13.god.Roditelji su trebali poslije da dodju ,ali su na nesrecu nesto kasnili...Djeca su bila nervozna zbog toga ...da im se sta nije desilo...bas lude djecije misli i kontanja.../nedaj boze da im se to desilo/
A ja da se nasalim ..rekoh pa vasa mama hoce da vam rodi jednu bebu....
Nisam svjesna bila...kakvu cu reakciju izazvati kod djevojcice,jer sam upravo mislila da ce to lprihvatiti sretno...Medjutim toliko je plakala...povukla se u sebe...dobila nervozu stomaka...
Stalno me je pitala ,da li je to zaista istina ili ne....Naravno da sam negirala,ma salila sam se..rekoh joj....
Morali smo je to vece voditi u bolnicu jer se zrazbolila..i kada je malo bila bolje...kaze ona meni: Ja bih se ubila da se moja mama porodi...Ja to nebih mogla podnijeti...
Tada sam se opekla i zapamtila tu situaciju ..i sama sebi rekla...Moja djeca se nesmiju mijesati ....Sta roditelj odluci tako ce biti...Mislim da je to ok.... :!: :!: :!:
Cuj pitati ih da li cu se poroditi...to je krajnje nekulturno..... :!:
Nikada me roditelji nisu pitali za savjet niti sam suflirala njihovim odlukama.... :!:

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Da li smatrate.......???

#18 Post Postao/la beca »

naravno da se djeca ne trebaju mijesati u brak roditelja, ono sto im oni nametnu moze biti lose, pa ce biti, zbog djeteta bla bla, drugo, koliko god se djetetu objasni situacija medju roditeljima, ono je nije dozivjelo i ne moze je potpuno shvatiti, dijete ne treba jos time optrerecivati, da se nekad u zivotu pita sta bi bilo da je rekao drukcije...

djetetu bih objasnila sve vezano za to, saslusala sta ima reci, a ne bih ga ja pitala, i uradila kako mislim da trebam...

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Da li smatrate.......???

#19 Post Postao/la JAS »

Hmmm...dobro pitanje....nekad znam tako da smaram to cudo jedno!! [cool.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Da li smatrate.......???

#20 Post Postao/la beca »

I djeci nikada ne treba previse dozvoliti, ma koliko ih voljeli, trebamo biti svjesni da prevelikim pokazivanjem ljubavi, tipa darovanja svega sto pozeli, mozemo ubiti sopstveno dijete

Odgovori