Da li se za djecu treba boriti da im ostavis nasljedstvo...?

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Da li se za djecu treba boriti da im ostavis nasljedstvo...?

#1 Post Postao/la ra-ja »

Moje licno misljenje je,da djeci dok su sa roditeljima treba omoguciti da se skoluju..sve dok zele...podrzavati ih u svim njihovim idejama.kako savjetima tako i finansiski....Mislim opcenito u svemu....


Kada sam boravila i Danskoj ...U blizini centra na otoku Monu...nalazila se jedna preljepa farma krava i teladi sa jednom lijepom prizemnom prostranom prizemnom kucom..koja je u krovu imala sobu svu u staklu....Tu smo se snabdjevali sa mlijekom koje je bilo odlicnog kvaliteta...Inace je Arla..vukla to mlijeko svako jutro ....
Sprijateljila sam se sa tim mladim bracnim parom...U razgovoru sa njima saznala sam ...da djeca nenasledjuju...ono sto su roditelji imali....nego to nasljedstvo drzava uzima ....Stare smjesti u staracke domove...a farma ili kuce ...ili bilo sta od nasljedtva se prvo nudi djeci kao naslednicima da to kupe.....
Tako su taj covjek i njegov brat popola kupiti roditeljsku farmu..i nastavili tradiciju od svojih predaka.....
Inace u banci su radili, gradu Kopenhavenu... :)
Dali Vi imate kakvo iskustvo...??? Voljela bih Vas cuti...

javim se ponovo....

Opet stojim iza toga...da djeci netreba nista ostavljati iza sebe od nasljestva...Djeca trebaju sebi da stvaraju buducnost....Ako imate visak koji ce svakako iza vas ostati to treba dok ste zivi pravilno podijeliti.....


Dobro sam ja pitanje postavila :!: A u prvoj recenici odgovorila ...kako mi se cini.... :!: :!:

Ovo dole je bio samo moj navod....situacije kako u Danskoj rijesavaju ostavinsko pravne odnose...
I to sto sam napisala...posto kupila po to prodala....Nisam se interesovala bas o svim detaljima.... gdje ...kome....kuda...i koliko....???


Ovdje u starackom domu ...upoznala sam jednu divnu gospodju koja je prije dolaska tu na obali mora,imala veliku kucu sa 3 lokala....Mislim da je bio frizer,kozmeticarsku salon i parfinerija...
To je sve predala drzavi i dosla u hajam da zivi...Znam da jedina kcerka nikada nije dosla u posjetu jer se ,ljutila sto je to ucinila....
Valjda se nadala da ce to sve ostati njoj a dok je majka ziva trebala je zivjeti tu sama,u toj porodicnoj kuci.....
Neizmisljam uopste situacije..sve sto pisem desilo se u vremenu....

Javim vam se opet po ovoj temi....a Vi ...Da li ste vi culi ili dosli u kontakt sa nekom slicnom situacijom....i dajte svoje misljenje....Molim :!: :!:
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 19 Dec 2008 15:05, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Da li se za djecu treba boriti da im ostavis nasljedstvo...?

#3 Post Postao/la ra-ja »

Nisam ja tebe sada skontala...Sta tvoj otac treba da nasledi od tebe....??? :D

To ti imas nesto..??? Jadan je on ako je ovisan o djeteta...boze sacuvaj.... [eusa_think.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Da li se za djecu treba boriti da im ostavis nasljedstvo...?

#5 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:Nisam ja tebe sada skontala...Sta tvoj otac treba da nasledi od tebe....??? :D

To ti imas nesto..??? Jadan je on ako je ovisan o djeteta...boze sacuvaj.... [eusa_think.gif]
Jadna si ti, pazi sta pises
Napisala si .meni moj otac ama nista nece da nasljedi....
Sta tvoj otac od tebe treba da nasljedi...bogati @papaya.....???

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Da li se za djecu treba boriti da im ostavis nasljedstvo...?

#6 Post Postao/la paparaci »

ra-jo, legendo! ahahhaha. naslov ti sa prvim postom nema nista. ali hajd.

sto se tice tog slucaja kojeg si iznijela, sumnjam da je to tako. nezamislivo mi je da drzava ima prednosti naspram djece. stvar je u tome sto u zapadnim zemljama jednostavno nije obicaj kao kod nas da se na roditelja pazi u starosti. drugaciji mentalitet. mnogi od njih su u starosti usamljeni i bespomocni. zato prodaju svoje imanje da bi mogli stanovati u starackim domovima.

tako da bi to u prevodu za taj slucaj znacilo, da ti se pruza prilika za nasljedstvo ukoliko preuzmes odgovornost za roditelje. ako to ne zelis i/ili ne mozes, onda se imanje roditelja proda i te pare se onda koriste za njihov smjestaj u starackom domu.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li se za djecu treba boriti da im ostavis nasljedstvo...?

#11 Post Postao/la mrki62 »

Ja za sebe znam da sam se mučio dok sam dvoje djece napravio a sve ostalo je moja Krajiškinja odradila a i dan danas ona vodi glavnu riječ ,.... tako da ja tu nemam mnogo manevarskog prostora :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Da li se za djecu treba boriti da im ostavis nasljedstvo...?

#14 Post Postao/la im_ex »

ujjj naslova [baaa.gif]
Ah, Vidovita ... ne vrijedi ti pa ne vrijedi, na zalost



u vezi s temom, potpis na paparacijev i Vidovitin komentar

Nas mentalitet je naviknut da se djeci ma koliko ostavlja u nasljedstvo.
Ne vjerujem da bi se "ploca" mogla okrenuti u tolikoj mjeri da bi poslo na gore u odnosu na trenutno sto stekosmo a sto ce biti njihovo nasljedstvo.
Smatram pogresnim dodatno dirinchenje pojedinaca a da bi kao sto vise potpomogli djecu, samim tim vise im i ostavili u nasljedje. Jadni li su takvi - njihov zivot vise i nije zivot. A, kao da ga, ustvari, kao zivot i nisu imali ni u mladjim godinama.
A ima ih, na zalost ... ima ih polijepo.
Vecinom su to osobe koje iza sebe imaju gooooodine bracnog staza prozivljenog u zajednici sa roditeljima (obicno supruznikovim), gdje se rintacilo a znalo da postoji samo 1 "poglavica".
Izgleda nestvarno, jelda ... izgleda kao u filmovima snimljenim na temu iz davne proslosti ... ipak, puno toga se naslusah od osoba ciji su roditelji (il bar jedan) jos uvijek zivi, dakle ...

Ne rintacila dodatno, definitivno ... char nasljedstva jos ne osjetih i ne zalim ... neka svoje imanje uzivaju sto duze, svi cetvoro, amin.

Svako ima svoju nafaku ... kako ja svoju, tako i moja djeca svoju.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Da li se za djecu treba boriti da im ostavis nasljedstvo...?

#15 Post Postao/la badgirl »

papaya je napisao/la:Nisam bas skontala temu...no, da pokusam.

Meni moj otac ama nista nece da naslijedi :D

e ja mislim da ce i kod mene tako biti :D


a sta se nasljedstva tice , ma da su oni bogdo pametni pa da uzivaju lijepo sad dok su zivi , a ni meni netreba posle nista , do tad cu ako Bog da i ja imati svoja 4 zida i sta ce mi vise[baaa.gif]

jos kad cujem ono ....ma ja sam to sve za tebe , pa sam zato slomljen i sav nikakav... ma jes samo nezadovoljan sa svojim zivtom.
dacu im sta mogu a vise ni meni ne treba . :!:
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Odgovori