Jedno fakultetlija, drugo zanatlija i razlika u pedigreu

Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: jedno fakultetlija, drugo zanatlija i razlika u pedigreu

#4 Post Postao/la paparaci »

iako mi je begovsko prezime, ne gledam na to [Happy.gif] [laugh.gif]
malo sale [wink.gif]

meni licno uopste nikakvu ulogu ne igra prezime i skola toliko. kao sto rekoste vas dvije, bitno je da je partner izazov i da je pametan/na. ima ih dosta koji su sposobni za vise, ali ne zele tj nemaju volje. isto tako imas ih i sa titulama dipl. ing. mr, fr, itd. a glupi do bola! tako da to nije neko mjerilo.
meni je vazno da ona meni odgovara kao osoba i zadovoljava neke meni vazne karakterisike, a ostalo je nebitno.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: jedno fakultetlija, drugo zanatlija i razlika u pedigreu

#5 Post Postao/la nella26 »

Pa ljudima kompleksašima svašta smeta pa i to ako nema diplomu.
Lijepo je ako je već ima ali je ne mora imati.Ima ljudi koji su jako inteligentni i pametni a nisu fakultetski obrazovani a sa druge strane obrazovanih a glupih i ograničenih.
Već sam na jednoj temi rekla da "padam" na pametne muškarce.
A umalo ne zaboravih te begovske porodice pa više mi je bitno šta je osoba za sebe kao ličnost uradila i napravila ama apsolutno me ne interesuje kako se preziva , može i da nema prezime [smile.gif]

A moj prvi komšija je iz begovske porodice i on nikada ne propušta priliku da to kaže i očekuje da mu se svi dive i sa oduševljenjem klimaju glavom , a glup kao noć , osoba koja se nićim drugim ne može pohvaliti.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: jedno fakultetlija, drugo zanatlija i razlika u pedigreu

#6 Post Postao/la maida_20 »

meni lično te razlike ne smetaju...

Ali sam čula par puta u tuđim kućama da su te razlike nekada uzrok pojedinim svađama!
Glupačom nazvati svoju ženu ili muža samo zato što nema fakultet za mene je abnormalno!

Aliii u svakom slučaju sam za to da svaka žena završi studij(nemoguće,ali eto)...ne da bi mogla parirati mužu nego prosto sama zbog sebe...

Drugačije je kada možeš zaraditi svoj dinar...i nemože ti niko reći da si cio život parazit!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: jedno fakultetlija, drugo zanatlija i razlika u pedigreu

#7 Post Postao/la mrki62 »

Kriza je ,... recesija i prije dva dana sam sa predsjednikom sindikata bio razgovoru kod direktora firme u vezi odpuštanja radnika ( višak ) .
Direktor , osoba univezitetska naobrazba al to ništa nije važno ako nema ljudskosti u sebi ( a on ima , i te kako ima - iznenadio me je ).
Predsjednik sindikata i ja smo bili kod njega, jer se nismo slagali sa izborom ljudi , koji bi trebali dobiti odkaz .
Ima jedan radnik , koji je lijen i nesnalažljiv i kao takav po našem nije dobar i po našoj ocjeni on bi trebao biti na spisku za otkaz .
Čak je bio i na liječenju od alkoholizma a neki vredniji su na spisku za otkaz ,........... što mi pojedini to nismo prihvatili .
To smo jasno i direktoru objasnili a on je staloženo odgovorio , kako nije jednostavno nekoga kao tog lijenog i bivšeg alkoholičara "izbaciti" iz firme , jer kako nam je objasnio ; postoji mogućnost da se ne snađe , da se ponovo vrati alkoholu , da možda i samoubojstvo učini ,............... jednostavno ne želi imati bilo koga na savjesti .
A sa onim ljudima , što su na spisku za otkaz , je sa svakim imao razgovor i oni koji imaju mogućnost da riješe svoju egzistenciju - njima će dati otkaz / višak ,....... a ostali će ostati do daljnjeg .
Direktor je uprkos svojim diplomama ostao čovjek od razuma i suosjećajnosti i s moje strane svaka mu čast .

Danas ako čovjek / žena , nemaju razumijevanja - džaba im sve diplome , džabe im titule ako nemaju ZNANJA i razumijevanja .

Toliko od mene .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: jedno fakultetlija, drugo zanatlija i razlika u pedigreu

#8 Post Postao/la beca »

mrki62 je napisao/la:Danas ako čovjek / žena , nemaju razumijevanja - džaba im sve diplome , džabe im titule ako nemaju ZNANJA i razumijevanja .
svaka casat, ja se slazem....ali mislim da je dzemila htjela pitati nesto drugo, sta kada stupe u brak osobe razlicitog stipnja obrazovanja, socijalnog statusa, drustvenog nivoa.....po mm skromnom misljenju, malo takvih brakova moze opstati, osim u slucaju da su oboje ljudi u pravom smislu te rijeci i da gledaju i istom smjeru na sve strane....cim se jedno pocne eksponirati na ustrb drugog, od te veze nema nista, bila ona bracna ili neka druga, svejedno je....

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: jedno fakultetlija, drugo zanatlija i razlika u pedigreu

#9 Post Postao/la sabinax »

pa ja osobno nemam predrasuda prema ljudima bez fakulteta tj. cak znam da mogu biti sposobniji, pametniji i snalazljiviji oni bez nego neki sa fakultetom
istina je da ponekad obitelj ima zamjerki...ali ako se dobro slazemo i imamo slicne interese ni to ne bi trebala biti prepreka (tko sljivi obitelj)
jedino sto je mozda u pitanju da takve osobe mogu imati razlicite interese pa se tu ne potrefiti .... ali ni to nije uvjet

prmjeri iz zivota su razliciti mogu se slagati i oni sa fakultetom i razlicitih statusa i kad oboje nisu previse obrazovani....sve je stvar karaktera a ne stupnja obrazovanja ili statusa u drustvu
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: jedno fakultetlija, drugo zanatlija i razlika u pedigreu

#10 Post Postao/la mrki62 »

beca_jovi je napisao/la:
svaka casat, ja se slazem....ali mislim da je dzemila htjela pitati nesto drugo, sta kada stupe u brak osobe razlicitog stipnja obrazovanja, socijalnog statusa, drustvenog nivoa.....po mm skromnom misljenju, malo takvih brakova moze opstati, osim u slucaju da su oboje ljudi u pravom smislu te rijeci i da gledaju i istom smjeru na sve strane....cim se jedno pocne eksponirati na ustrb drugog, od te veze nema nista, bila ona bracna ili neka druga, svejedno je....
Ja sam dao primjer , koji je jako nov ( star dva dana ) i taj primjer je jako dobar ,............... možeš misliti kakav je taj direktor u stvarnom životu - ako je u firmi takav .
Ljudi ako nemaju u svakodnevnici razumijevanja , onda neće biti ni u partnerstvu / braku .
Jedni su puni sebe zbog titule / diplome i kao takvi su narcisoidni - nedostupni .
A svakako se slažem i s tim što si sama napisala .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: jedno fakultetlija, drugo zanatlija i razlika u pedigreu

#11 Post Postao/la sabinax »

Ja znam da moj tata (obican bravar) i njegova zena (s dva fakulteta)....odlicno se slazu....
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: jedno fakultetlija, drugo zanatlija i razlika u pedigreu

#12 Post Postao/la mrki62 »

sabinaX je napisao/la:Ja znam da moj tata (obican bravar) i njegova zena (s dva fakulteta)....odlicno se slazu....
Ja elektiriča , žena šnajderica i ja joj često kaže, : haj mala lezi , da se složomo [mmmux2.gif] haj lezi da se priklopim na tvoju inteligenciju :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: jedno fakultetlija, drugo zanatlija i razlika u pedigreu

#14 Post Postao/la beca »

Samo je problem sto te danas svi gledaju sa visine i sto su ljudi postali nenormalni i glupi, kontaju imaju fakultet, oni su neko i nesto, ne daju pricati sa sobom, to su iskompleksirani ljudi, njih moze poklopiti i nepismena osoba koja ima vise iskustva u zivotu od njih......dakle, ono sto nosimo u srcu i u glavi je bitno, he=bes strucnu spremu, ona nas ne cini ljudima, mozes ti imati ispred imena titulu koju hoces, a ako ti nisi dobar covjek i po tim titulama gledas s kim ces se pozdraviti ili neces, neces ti dugo....ni u jednoj normalnoj i zdravoj drustvenoj zajednici....

Odgovori