Tajne iz djetinjstva

Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Tajne iz djetinjstva

#1 Post Postao/la beca »

Sjecate li se nekih svojih malih tajni ili nekih zanimljivosti iz djetinjstva, da li vam je to danas simpaticno, smijesno ili...

mastala sam o tome kako cu kad porastem biti uciteljica i lijepo se druziti sa svojim ucenicima...

sanjala sam o tome kako cu imati momka, koji ce biti izrazito visok i imati dugu kosu [laugh.gif] :oops:

kad sam bila bas ono mala mislila sam da ako se popnem na brdo, mogu dohvatiti nebo...

zivjela sam do seste godine u mahali, u Pofalicima, gdje je neki covjek kednom sedmicno dolazio i prodavao jabuke, sjecam se da sam jednom kupila vrecu kada mojih nije bilo, znala gdje stoji novac a cika Ademu [laugh.gif] rekla da su moji rekli da kupim...

najveca uzivancija mi je bila kad muskarce iz mahale, bila sam jedina djevojcica u raji, opeljusim slicica, sjecam se da sam ih krila u jedan ormaric na hodniku da mi ih mama ne nadje....

i jos puno, puno toga...bice prilike da napisem, imate li vi slicnih nestasluka, tajni.... :D

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Tajne iz djetinjstva

#2 Post Postao/la nella26 »

sjećam se , bila sam prvi razred i mama je bila na poslu a ja druga smjena u školi i otišla vani da se igram zaboravila na školu kad sam se sjetila već je bilo kasno.
Nazovem mamu na posao i kažem joj da sam bolesna i da nisam otišla u školu a jadna od muke i straha da će me mama istući fakat dobijem temperaturu
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Tajne iz djetinjstva

#3 Post Postao/la paparaci »

kad sam djecak bio o zeni sam snio da joj kosa ima zlatni sjaj
da je volim volim volim da me voli voli voli [inlove.gif]

znam da sam pitao majku i didu rahmetli sta bi voljeli da budem kad narastem [laugh.gif] majka je rekla doktor sine, koliko se sjecam.

kad sam bio ljut - imao sam obicaj sjesti u fotelju i sve snage udarati ledjima o fotelju. tako po nekoliko minuta [Happy.gif]

zimi sam se znao zorom (oko 7 sati) iskrasti iz kuce da se idem grudvati i sankati, a nigdje zive duse. pa sam onda obicno otisao kod komsinice :lol:
dodjem kuci, pozvonim da udjem. mati kad me ugleda iznenadi se "otkud ja" - zar ne spavam [laugh.gif] sutradan kad sam opet htio izaci tako rano, nisam mogao vise nije bilo kljuca u vratima. sakrili ga. a ja ne budi len, sjetim se prozorica u kupatilu. uzmem cizme, popnem se preko vodokotlica na prozor, bacim cizme na snijeg da na njih skocim i tako "zdimim" (pobjegnem) [Happy.gif]

bilo je lijepo i nezaboravno [icon_chuckel.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Tajne iz djetinjstva

#4 Post Postao/la beca »

jao ja se sjecam kad sam se jednom svojima sakrila, meni bilo smijesno, a oni izludili od brige, trazili me svukuda, ja bila pod stolom, od stoljnjaka se nisam vidjela, i sad se sjecam da sam drhtala od nekog uzbudjenja, oni mene traze, ja njih vidim oni mene ne [Happy.gif] ....


i jednom sam upala u ves lonac sa vodom, a bila u skafanderu [Happy.gif] [laugh.gif] , bila sam pravi sejtan [laugh.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Tajne iz djetinjstva

#6 Post Postao/la beca »

paparaci je napisao/la:kad sam bio ljut - imao sam obicaj sjesti u fotelju i sve snage udarati ledjima o fotelju. tako po nekoliko minuta [Happy.gif]

to radi moj mali rodjak i cupkajuci zaspi [laugh.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Tajne iz djetinjstva

#7 Post Postao/la beca »

ja sam voljela brenu kad sam bila mala, sve govorila tati da mama ide iz kuce, da dovede brenu da mi bude mama

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Tajne iz djetinjstva

#9 Post Postao/la beca »

ja sam u prvom osnovne ustala sa pola casa, posla kuci, mislila to se moze tako....usput sam oborila saksiju sa scijecem u ucionici, dobro se sjecam da je uciteljica rekla mami sta ce biti kad se udam [eusa_wall.gif] , a ja prvi osnovne...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Tajne iz djetinjstva

#10 Post Postao/la Bebana_de »

ja sam bila nestasna kao mala,,,tj,nisam ni sad nista bolja

merak mi je bilo napravit stete,,,razbit ,,,pocepat,,ili bilo sta unistit,,,

a kad bi me pitalo ko je to uradio? prstom bi pokazala na brata i podlo mu se smejala iza maminih leda,,, :lol:
joj jest me mlati ok vola u kupusu,,,, [huh.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Tajne iz djetinjstva

#11 Post Postao/la paparaci »

beca_jovi je napisao/la:ja sam voljela brenu kad sam bila mala, sve govorila tati da mama ide iz kuce, da dovede brenu da mi bude mama
vidovita_dzemila je napisao/la:ja sam jednom otišla u školu bez tašne. primjetila sam tek kad sam otišla u prodavnicu da kupim sendvić. pošla da ga stavim u ruksak kad prazna leđa

[To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif] [To funny.gif]


sestra mi je imala obicaj reci dok je bila skroz mala : "kad sam ja bila velka" :lol: pa onda nastavi pricati bas u tom smislu kao da je vec bila velika. a ja joj uvijek govorio "ma budalo kakva ti i velka bila" :lol:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Tajne iz djetinjstva

#13 Post Postao/la paparaci »

mene i sestru je majka(nane) plasila da u dimnjaku ima baka(ca) i ako ne budemo slusali, da ce je pustiti da izadje [Happy.gif]

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Tajne iz djetinjstva

#14 Post Postao/la maida_20 »

Ovakooo...

Rodica i ja sakupljale opuške i igrale se "pušačica" :lol: to je trajalo sigurno jedno pola godine dok nas roditelji nisu vidjeli šta radimo i dobro nas izdraufali! [Happy.gif]



Onda opet...stariji rođak me nagovori dok smo bili u jednoj turskoj radnji u njem. da uzmem žvaku iz trgovine,kao dijeli se đžaba...nasamarili me i ja bila uzela :lol: kada sam izašla iz trgovini,rekao rođak mami šta sam uradila...bila bjena tada kao nikada :lol:

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Tajne iz djetinjstva

#15 Post Postao/la beca »

pričala mi je neki dan odrasla osoba, kako nije smio dopustiti, kada je bio mali da se vatra ugasi, a izašao sa djecom vani da se igra....došao kući, vatre nema....mokra drva, neće da se zapale, a on u špricu nasuo BENZINA.....prošao je bez povreda, srećom [laugh.gif]

Odgovori