Vrijeme je za bebe!

Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Vrijeme je za bebe!

#16 Post Postao/la andro »

Bugarska: Rodila blizanke u 62. godini života

Bugarka u 62-oj godini rodila blizance
U poznim godinama rodila dvije zdrave djevojčice

Šezdesetdvogodišnja Bugarka rodila je blizance - djevojčice Meri i Žaklin teške 500 i 900 grama.
Krasimira Dimitrova, koja je po profesiji psihijatar, iz grada Ruse, zatrudnila je u drugom pokušaju metodom in vitro oplodnje, zahvaljujući poklonjenim jajnim ćelijama.
Ova metoda ne podliježe starosnom ograničenju, za razliku od vještačke oplodnje koja je u Bugarskoj ograničena do 43 godine starosti žene.
Dimitrova je tako ušla u klub najstarijih žena na svijetu koje su postale majke.
Djevojčice, rođene 5. svibnja, na svijet su došle prerano, no dobrog su zdravstvenog stanja i normalno se razvijaju.

Nakon što su joj rekli da kako je prestara da bi posvojila dijete, Kasimira se odlučila na umjetnu oplodnju.

- Bila sam jako frustrirana odlukom centra za posvajanje jer sam zaista željela obitelj. Tada sam shvatila da ću djecu jedino imati ako ih sama rodim - ispričala je Kasimira koja je isprva nosila trojke, no zbog komplikacija jedan je embrij morao biti uklonjen.
slika
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vrijeme je za bebe!

#17 Post Postao/la ra-ja »

Ako su ljubav i zelje velike ...kad god dosle ...dobro dosle... [icon_flower.gif]

Avatar
divlja__ruza
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 116
Pridružen/a: 10 Jun 2010 15:54

Re: Vrijeme je za bebe!

#18 Post Postao/la divlja__ruza »

evo ja sam u dilemi
dragi me zarucio :S jos samo da datum odredimo...
pa sad nesto kontam...

bebica odmah ili kasnije??
ja bih nekako odmah ,tako zelim bebicuuuuuuu da to nije zdravo....a s druge strane jojj nije li bolje prvo malo zivjeti?? Ne znam sta da radim po tom pitanju...mozda mi je i za udaju rano hehehe :D
Koliko bih djece?? Ufff moze 10 :D

Eto [inlove.gif]

ima li ovdje jos neko ko trenutno planira bebicu :D ??

Avatar
divlja__ruza
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 116
Pridružen/a: 10 Jun 2010 15:54

Re: Vrijeme je za bebe!

#20 Post Postao/la divlja__ruza »

uh uh :) bilo bi mi lakse kad bi mi ko htjeo svoje djete dat da ja nemoram radjat hehe
jos sam u dilemi...eh

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Vrijeme je za bebe!

#21 Post Postao/la nnejra »

Vrijeme za bebe je onda kada osjetiš da si spremna biti majka. Možeš o tome misliti koliko hoćeš , moj savjet ti je ako imaš objektivne uslove za to onda slušaj srce, ono će ti reći kada je vrijeme.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vrijeme je za bebe!

#22 Post Postao/la ra-ja »

Mislim da je glupo razgovarati o raznju a zec u sumi...

Po danasnjem modernom svacanju ,zasto uopste stupati u brak ako nije zbog zelje za formiranje porodice...?
A ako vec zelis misljenje, kada je vrijeme za bebe, onda se to dogovara sa partnerom ,majstor se pita za sve... valjda on treba prvi da se izjasni o zelji volji itd itd..
Ako se vase zelje podudaraju..suvisna su bilo kakva pitanja ..a posebno ovdje na forumu... [icon_flower.gif]

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Vrijeme je za bebe!

#23 Post Postao/la Bebana_de »

papaya je napisao/la:ja se ne bih udala da nisam htela decu...znaci, cemu udaja? Ako ne zbog toga..kao neki red da se zna...
Mada smatram da sam rano pocela, prva beba sa 25, druga sa 27, treca sa 31...sve moje drugarice skoro su radjale daleko posle 30. -tog rodjendana.

Bitno je provesti sa suprugom par godina,,,a posle onda bebe
[eusa_wall.gif] sto mi ovo nerece pre [Happy.gif]


joj dragi moji da znate kako je to divan osecaj nositi je pod srcom i osetiti kako se gura, okrece, stucka,,,
med moj mali [inlove.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vrijeme je za bebe!

#24 Post Postao/la ra-ja »

Bebana_de je napisao/la:
papaya je napisao/la:ja se ne bih udala da nisam htela decu...znaci, cemu udaja? Ako ne zbog toga..kao neki red da se zna...
Mada smatram da sam rano pocela, prva beba sa 25, druga sa 27, treca sa 31...sve moje drugarice skoro su radjale daleko posle 30. -tog rodjendana.

Bitno je provesti sa suprugom par godina,,,a posle onda bebe
[eusa_wall.gif] sto mi ovo nerece pre [Happy.gif]


joj dragi moji da znate kako je to divan osecaj nositi je pod srcom i osetiti kako se gura, okrece, stucka,,,
med moj mali [inlove.gif]
hah .namjerno nisam pisala do sada ..da smo se ja i Vi sreli par puta u jednoj jedinoj slasticarnici..Noga Vas boli te morate hoditi uz pomoc stake...Nekoga ste cekali :!:
Da veoma interesantno ali istinito...Vas sin veoma lici na Vas..Vjerovatno ovaj kojeg imate iz braka sa Njemcem..i on veoma lijepo pjeva i mislim da mu je i Njemacko prezime...Nisam mogla sakriti iznenadjenje, da ste me pogledali tog momenta vjerovatno bi primjetili... [icon_flower.gif]
Izvinite sto to nisam napisala..naravno neke stvari jednostavno zaboravim.!!!

Odgovori