Jeste li spremni za brak

Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Jeste li spremni za brak

#17 Post Postao/la beca »

kristalina je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:
kristalina je napisao/la: Podrazumijeva se da onaj tko ulazi u brak , ne ulazi u brak sa strancem već sa osobom koju poznaje te je samim tim , sve ovdje gore navedeno već dobro znano i poznato .
pisac je htio reći, da ukoliko to nije dobro znano i poznato, kako ti kažeš, a vjeruj mi nije svima, varaš se ako misliš da svi o tome razgovaraju i riješe sve to, i ako već nije bilo razgovora o tome, da bi trebao biti...ovo je samo metaforički rečeno...dobili ste prsten i zakazali datum, međutim jeste li razmišljali i razgovarali sa partnerom o gore navedenim temama

1. Nije pisac želio reći ! [smile.gif] ( radi se o mom postu )
2. Nisam željela reći , već sam rekla ( napisala ) , sve što sam mislila i to vrlo jasno . Moji postovi su jasni . Nisu nerazumljivi i ne moraš čitati ništa između redaka .
3. Dobiti prsten i zakazati datum vjenčnja jest preneseno značenje ali ono znači ; da osoba zna što čini !

Neki ljudi ne razmišljaju o mnogočemu prije ulaska u brak kako ti kažeš . U pravu si . Ali , takvih je malo . Možemo onda preusmijeriti temu i razgovarati o ; Braku na brzaka ... i savjetovati o rizicima upuštanja u takvo što !
POD "pisac" sam sebe podrazumijevala
šta se pališ odmah
ne shvataš ti mene a tebe sam ja shvatila
u svakom slučaju ne namjeravam ponavljati

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Jeste li spremni za brak

#18 Post Postao/la zivinicannn »

jasta sam nego spreman evo usisao sam jednu sobu leda me uhvatili...nikada nisam bio spremniji hahaha

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Jeste li spremni za brak

#19 Post Postao/la grga »

Nisam

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Jeste li spremni za brak

#20 Post Postao/la beca »

GRGA je napisao/la:Nisam
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Jeste li spremni za brak

#22 Post Postao/la ra-ja »

beca_jovi je napisao/la:Dobili ste prsten, zakazali datum. Dodajte na ovo činjenicu da ste "ludo zaljubljeni" i fokusirajte se na dan vjenčanja.
Spremni ste za svadbu, ali jeste li za brak?

Brak je nešto o čemu mnogi parovi ne razmišljaju sve dok se ne vrate s medenog mjeseca. Pa, da li znate jeste li spremni za brak?

Stvari o kojim trebate razmisliti i porazgovarati sa svojim odabranikom, a vrlo su praktične, donosi Examiner.

1. Trebate pitati koliko će novca svako od vas donijeti u brak. To ne znači da ste previše znatiželjni i da zadirete u intimu, jer brak je partnerstvo. Nijedan poslovni muškarac ili žena nikad ne bi ušli u partnerstvo u kojem priliv i odliv novca nije prethodno dogovoren.

2. Ako vaš budući supružnik još završava fakultet, hoćete li vi biti jedini izdržavatelj?

3. Šta ako se vi želite vratiti u školu? Hože li se isti dogovor odnositi i na vas?

4. Razgovarajte o zdravstvenom osiguranju. Ko ima životno osiguranje?

5. Dogovorite kućne poslove i podijelite zadatke. Ako ste žena to automatski ne znači da ste domaćica, a ako ste muškarac ne morate biti i glavni majstor za razne popravke.

6. Pričajte o budućnosti. Gdje biste zaista voljeli živjeti? A šta je s eventualnom promjenom karijere? Kakva su vaša osjećanja o tome da postanete roditelj? Ne očekujte da vam vaš odabranik čita misli.

7. Seksualnost je nešto za šta vjerujemo da će se samo o sebi brinuti. Ali nekad to nije slučaj. Razgovarajte o ovome sa svojim partnerom.

8. Planirajte vaš brak s istim entuzijazmom kao i vjenčanje. Jer vjenčanje traje jedan dan, a brak bi trebao trajati mnogo duže.
Covjek ili zena je spremna za brak onda kada se dobro upoznajhu i zavole ,druzenjem i kontaktom,jedan duzi period.Na kraju pojavi se zele da to krunisu brakom...... :!:
Tu nema nikakkvih naknadnih ugovora i pregovora..Bilo bi to sasvim apsurdno,i pod pitanjem da li se zaista vole...ako o tome razmisljaju...
Naravno to je pod normalnim uslovima....

A ima i onih nenormalnih ..gdje te neko tvoj ugovori ,,Kao sto kaze ovdje jednom jedna zena...Joj sto moj komsija ima dzipa,kupio ih gotovinom,Da mi je ga sa nekim usajtat.. :lol:
Cuj usaltat... [eusa_think.gif] Da li se ta treba udati za dzipa ili za licnost..Pobogu... :!: prvo pitanje.. :?:

2. Da li uopste pasuju ili odgovaraju jedno drugom...
3.Da li je ta zena ili covjek uopste pozitivan/pozitivna...
I tako uvali ti se zenska sa troje cetvoro djece ..da se onesvjestis ...sa losim navikama..I to sve da bih rijesila status ...
Na kraju hoce ugovor da pravi...Ma gdje je tu ljubav... :?:

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Jeste li spremni za brak

#23 Post Postao/la nella26 »

Jašta sam imam bijele cipele :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Jeste li spremni za brak

#24 Post Postao/la ra-ja »

Otkako sam ovdje na chatu ..ma svata nesta sam se naslusala ...

Jedna djevojka se upoznala preko chata sa mladicem iz Bosne..Veza je bila duza, itrebalo je da znaci da su se dobro upoznali.Povremeno su se nalazili,...Ona je cesce odlazila dole ,tako je upoznala i svu njegovu familiju....

Naravno zakazala je termin ,vjencali su se ....Bio je kod nje par sedmica,tada je pokupio stvari...Na njeno pitanje:sta to sada radi...Odgovorio je:zar si mislila da cu ovdje sa tobom da zivim..ja sam se vjencao samo da izadjem vani..a imam druge planove za dalje..i nestao.....
To je pricala jedna zena na chatu...i dalje ona kaze..sada kada odaberem osobu koja mi se svidja i zelim snjom da stupim u brak..prvo cu ga ozeniti sa zenom nekom za pare..pa bujrum neka radi i placa ...Drugacije nebih stupila u brak.... :!:

Nikada covjek nije siguran da je ljubav u pitanju ili interes....raznih situacija ima... :!:

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Jeste li spremni za brak

#25 Post Postao/la basista »

Vjerovatno cu to znati,,, tek kad mi se to desi... [icon_ballbounce.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li spremni za brak

#26 Post Postao/la paparaci »

jesam i nisam. mislim jesam, ali ima nesto sto me koci, pa nisam. mada to sad nije nesto strasno :lol: ne dajte se zbuniti [mmmux2.gif]

fizicki i psihicki spreman. naravno da je vazno sagledati sve navedene tacke iz prvog posta i mozda jos neke koje su se izostavile. jako je vazno popricati i dogovoriti se sa voljenom osobom oko "svega" tj. oko vaznijih stvari u zivotu prije nego se stupi u brak. zaljubljenost i ljubav su jedno, a pogledi na zivotna i druga pitanja drugo. nerijetko se desi da se tako obe strane upuste u brak nepoznavajuci dovoljno zelje, misljenja i stavove druge strane - pa kasnije dodje do nezadovoljstva i belaja.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li spremni za brak

#28 Post Postao/la paparaci »

papaya je napisao/la:ako uspijete lijevom rukom da dodirnete desno rame (prekoglave) onda ste spremni!

mogu, kad ga podignem(rame) [laugh.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Jeste li spremni za brak

#29 Post Postao/la ra-ja »

Skoro sam citala reportazu..o vezi preko chata koja je krunisana brakom...

Mladic veoma lijepe spoljasnosti dole negdje iz nasih krajeva ,zivio i radio vise godina u inostranstvu..Uglavnom kako kazu zbog zaposlenosti nije dolazio tako cesto kuci...Jedino sto je nasao rijesenje da se dopisuje preko chata...
Upozna jednu zensku iz svog grada ..ali se ispostavilo da su prvi rodjaci..Hajde kada je tako .zamoli nju da mu pokusa pronaci lijepu zdravu postenu djevojku..I tako i bude .Poslije par mjeseci dogovere se da on dodje po nju..tj da je prije toga vjencaju..Kako rekao tako uradio..Dosao onako zgodan lijep sa dobrim autom i parama u depu.i poklonima...odusevio sve ukucane a posebno djevojku...
Pokupi je i nazad...Samo se jednom javila da je stigla,,,Roditelji se zabrinuli ..sta je gdje je ....prolaze dani mjeseci pa i godina...Objave potjernicu za njima...
Tragali su ali na onoj adresi nisu pronadjeni,niti su ikada stanovali..Na karaju se konstatuje da je on makro, i da je nju samo doveo da radi za njega.... :(
Na zalost roditelja ona se nije htjela vratiti nazad..ostala je kod njega..neznam sta je dalje bilo...

Ruzne stvari se svakodnevno desavaju...To bar znamo... :!:

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Jeste li spremni za brak

#30 Post Postao/la beca »

i Ra-Jo, koja je paenta tvoje priče, jesi li spremna ili ne?

Odgovori