Jeste li spremni za brak

Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Jeste li spremni za brak

#31 Post Postao/la beca »

Ra-Ja je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:Dobili ste prsten, zakazali datum. Dodajte na ovo činjenicu da ste "ludo zaljubljeni" i fokusirajte se na dan vjenčanja.
Spremni ste za svadbu, ali jeste li za brak?

Brak je nešto o čemu mnogi parovi ne razmišljaju sve dok se ne vrate s medenog mjeseca. Pa, da li znate jeste li spremni za brak?

Stvari o kojim trebate razmisliti i porazgovarati sa svojim odabranikom, a vrlo su praktične, donosi Examiner.

1. Trebate pitati koliko će novca svako od vas donijeti u brak. To ne znači da ste previše znatiželjni i da zadirete u intimu, jer brak je partnerstvo. Nijedan poslovni muškarac ili žena nikad ne bi ušli u partnerstvo u kojem priliv i odliv novca nije prethodno dogovoren.

2. Ako vaš budući supružnik još završava fakultet, hoćete li vi biti jedini izdržavatelj?

3. Šta ako se vi želite vratiti u školu? Hože li se isti dogovor odnositi i na vas?

4. Razgovarajte o zdravstvenom osiguranju. Ko ima životno osiguranje?

5. Dogovorite kućne poslove i podijelite zadatke. Ako ste žena to automatski ne znači da ste domaćica, a ako ste muškarac ne morate biti i glavni majstor za razne popravke.

6. Pričajte o budućnosti. Gdje biste zaista voljeli živjeti? A šta je s eventualnom promjenom karijere? Kakva su vaša osjećanja o tome da postanete roditelj? Ne očekujte da vam vaš odabranik čita misli.

7. Seksualnost je nešto za šta vjerujemo da će se samo o sebi brinuti. Ali nekad to nije slučaj. Razgovarajte o ovome sa svojim partnerom.

8. Planirajte vaš brak s istim entuzijazmom kao i vjenčanje. Jer vjenčanje traje jedan dan, a brak bi trebao trajati mnogo duže.
Covjek ili zena je spremna za brak onda kada se dobro upoznajhu i zavole ,druzenjem i kontaktom,jedan duzi period.Na kraju pojavi se zele da to krunisu brakom...... :!:
Tu nema nikakkvih naknadnih ugovora i pregovora..Bilo bi to sasvim apsurdno,i pod pitanjem da li se zaista vole...ako o tome razmisljaju...
Naravno to je pod normalnim uslovima....

A ima i onih nenormalnih ..gdje te neko tvoj ugovori ,,Kao sto kaze ovdje jednom jedna zena...Joj sto moj komsija ima dzipa,kupio ih gotovinom,Da mi je ga sa nekim usajtat.. :lol:
Cuj usaltat... [eusa_think.gif] Da li se ta treba udati za dzipa ili za licnost..Pobogu... :!: prvo pitanje.. :?:

2. Da li uopste pasuju ili odgovaraju jedno drugom...
3.Da li je ta zena ili covjek uopste pozitivan/pozitivna...
I tako uvali ti se zenska sa troje cetvoro djece ..da se onesvjestis ...sa losim navikama..I to sve da bih rijesila status ...
Na kraju hoce ugovor da pravi...Ma gdje je tu ljubav... :?:
Boga mi dragog, ja bih voljela da te razumijem, ali te stvarno ne kontam

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Jeste li spremni za brak

#32 Post Postao/la beba80 »

Jedino sto je ispravno je zenite se mladi udajite se mladi stvarajte zdravo potomstvo.
Ako cemo prije braka mi uzeti sebi za pravo da ogranicavamo planiramo moze nam se desit da jedan od pracnih drugova umre i sta onda sve palo u vodu i ovaj drugi koji je volio isplanirao uzme strik i to je to.nesto ima sto nije u nasoj moci.I meni je jako zao sto danas omladina se zeni i udaje iz planiranog interesa tako kad nesto ne ide pucaju mnoge veze a ljubavi nema nigdje.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Jeste li spremni za brak

#33 Post Postao/la beca »

beba80, slažem se [thumbup.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Jeste li spremni za brak

#34 Post Postao/la ra-ja »

beba80 je napisao/la:Jedino sto je ispravno je zenite se mladi udajite se mladi stvarajte zdravo potomstvo.
Ako cemo prije braka mi uzeti sebi za pravo da ogranicavamo planiramo moze nam se desit da jedan od pracnih drugova umre i sta onda sve palo u vodu i ovaj drugi koji je volio isplanirao uzme strik i to je to.nesto ima sto nije u nasoj moci.I meni je jako zao sto danas omladina se zeni i udaje iz planiranog interesa tako kad nesto ne ide pucaju mnoge veze a ljubavi nema nigdje.
Da u pravu @beba..izgleda da si razumjeo moj tekst gore..drago mi je.... [thumbup.gif]



JOS JEDAN PRIMJER...
koji se desio upravo na nacin , upoznavanja preko interneta..Momak iz Zvornika 20 god.upoznao je na moru dvije godine stariju Dankinju..Nakon godinu dana dosao je u Dansku i sklopili su brak...Nikako mu nije bilo jasna njihova veza...Dodje kuci sa posla ,nigdje zene,sve po kuci razbacanó,rucka nema..Hajde ,pokusa nesto srediti i napraviti sebi jelo ..Ceka zenu .a nje nema ..tako je trajalo sve do vece oko 23h.zvoni telefon..Javlja se ona iz SWICE...kaze: evo mene sa drugaricama dosla malo da se opustim,veceras cu ovdje u hotelu prenociti, nemoj me cekati.Covjek se jedva smirio..naravno to ga jako uzrujalo..
Kaze nije se mogla javiti sve do ta doba...a ja mislio cak policiji alarmirati...Kada je dosla kao da se nista nije desilo..a on je trazio objasnjenje...Zadnji puta kada je to napravila nije se uopste javila.On ujutro upali kola pa na posao uzme dvije sedmice godisnjeg i zapuca u Bosnu roditeljima....
Poslije dva dana pozvala mlada svekrvu da pita da li ona slucajno zna gdje joj je muz..Svekrva naravno potvrdila da je kod nje...Kada je snaha zavikala ,sram ga bilo,,nema kulture..i jos mnogo sta u momntima bjesa je rekla.....
Tri godine su u braku i on kaze: jedva cekam da napunim pet godina ..dok nesteknem pravo da se mogu razvesti, samo molim boga da neostane u drugom stanju.. Ma dosta mi je njenog flerta....:!:

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: Jeste li spremni za brak

#35 Post Postao/la lattemma »

U prvi sam uletila veoma naivno ...
kontas to je to i tako mora bit,sve probleme ostavi iza zaklljucanih vrata..
Medzutim jednom za sva vremena napravila sam tacku sa tom osobom jer nije vrijedan nicega...a to je vec bilo kasno jer sve su stvari bile tu od pocetka al ja ih nisam vidila...
Sad znam i dosta vise razgovaram sa partnerom...
Mislim da da sam tek sad spremna i da mi se greska nece ponovit....
Mada nikad nekazem nikad,jer ko zna sta se sve desit moze...
Thank´s god i´m a women

lisko
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1160
Pridružen/a: 13 Okt 2009 16:08

Re: Jeste li spremni za brak

#36 Post Postao/la lisko »

tako je latema slazem se sa tobom
i meni se isto desilo ali me strah da mi se ne ponovi
jednostavno se bojim nesto

Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: Jeste li spremni za brak

#38 Post Postao/la string »

vidovita_dzemila je napisao/la:Finansijska formula :wink:

1. Izaberite godine koje su gornja granica za oženiti se (na primjer 39) i te godine nazovite "n"

2. Odredite godine kada ste ozbiljnije počeli razmišljati o braku (na primjer 20) i te godine nazovite "p"

3. Oduzmite "p" od "n" (39-20) i pomnožite sa 0.368 (19x0,368 je 6,992)

4. Zbrojite 6,992 sa "p" i dolazi se do računice da je 27 godina optimalno za prošnju
ja sam vidjao mladje ljude da prose na ulici.... :?: :|
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Jeste li spremni za brak

#39 Post Postao/la ra-ja »

NE

lisko
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1160
Pridružen/a: 13 Okt 2009 16:08

Re: Jeste li spremni za brak

#40 Post Postao/la lisko »

spreman sa 26 nikad spremni
samo nece nijedna da se uda..... :lol:

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Jeste li spremni za brak

#41 Post Postao/la zivinicannn »

ni slucajno

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li spremni za brak

#42 Post Postao/la paparaci »

jesam.

ozenicu prvu s reda.... :lol: (salim se, a mozda i ne salim) [laugh.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Jeste li spremni za brak

#43 Post Postao/la andro »

Najluđi brakovi i veze na planeti

Erika La Tour Eiffel iz San Francisca ima 37 godina i nekada je bila vojnik. Iz svoje velike ljubavi prema objektima udala se za ni manje ni više nego Eiffelov toranj u Parizu. Vjenčanje je održano u intimnoj atmosferi u prisustvu Erikinih prijatelja. Mladenka je, da bi bila dosljedna, čak promijenila i svoje prezime.
slika

Kinez Liu Ye iz grada Zhuhaija pred više od 100 gostiju vjenčao se u tradicionalnom maniru. Jedino njegova "mladenka" nije bila nimalo tradicionalna. Naime, Ye se oženio svojim likom koji je isprintao u crvenoj vjenčanici i sa cvjetićem na glavi.

"Mnogo je razloga što sam oženio sam sebe", kaže homoseksualac Liu, koji svoj potez ne smatra previše narcisoidnim. "Ovaj me brak ponovo učinio cjelovitom osobom. Moja definicija braka različita je od drugih."
slika


Šveđanka koja je 30 godina bila udata za Berlinski zid
Eija-Riitta Berliner-Mauer (54) prezime je "dobila" udavši se za betonsku strukturu Berlinskog zida nakon što joj je dijagnosticiran poremećaj nazvan "Objectum Sexuality".
Gospođa Berliner-Mauer od djetinjstva gaji fetiš prema objektima, a tvrdi da se u slavni zid zaljubila kad joj je bilo sedam godina te ga je vidjela na televiziji. Tada je počela prikupljati fotografije zida i štediti novac da ga jednom posjeti. Godine 1979. konačno su se vjenčali pred brojnim gostima. Eija-Riitta kaže da iako je nevina ima strasnu vezu sa zidom.

Japanac koji se oženio likom iz igrice

U novembru prošle godine svijet je obišla vijest da je Japanac Nene Anegasaki vjenčao virtuelnu mladenku iz Nintendo igre "Love Plus". U Guamu je održana prava ceremonija.
slika

Amerikanka koja se želi udati za vozić s igrališta

Amy Wolfe je samouvjerena 32-godišnja Amerikanka koja živi u državi New York. Dijagnosticiran joj je sindrom Asperger zbog čega je bila "u vezi" sa modelima svemirskih brodova, tornjevima-blizancima i drugim objektima. Sada joj je želja da se uda za magični ćilim i vozić iz zabavnog parka "1001 noć" u Knoebelsu. Prezime bi promijenila u Weber po proizvođaču voza, a već sada spava sa fotkom svog budućeg "supruga". Ipak, ističe kako nije ljubomorna na druge koji se njime voze jer je "njihova veza duhovna".

Žena koja se udala za mrtvog momka

Magali Jaskiewicz i Jonathan George trebali su se vjenčati u lokalnoj vjećnici u novembru 2008. godine, ali je on dva dana prije ceremonije poginuo u nesreći na motociklu. Tridesetdvogodišnjakinji je tada dozvoljeno da u Francuskoj sklopi posthumni brak sa svojim nekadašnjim partnerom.

Dokazala je sudu da su njih dvoje zajedno živjeli od 2004. godine i da su dijelili račun u banci. Donijela je i vjenčanicu koju je kupila za vjenčanje. U Francuskoj se svake godine sklopi u prosjeku po deset ovakvih brakova.
slika

Muškarac koji je oženio jastuk

Prava ljubav se pojavljuje u različitim oblicima. U slučaju Leea Jin-gyja, ona je došla u formi velikog bijelog jastuka iz Japana. Čudak je priredio veliku ceremoniju, a "mladenku" je opasao bijelom vjenčanicom i angažovao lokalnog svećenika. O njihovoj razmjeni zavjeta iz minute u minutu su izvještavali lokalni mediji.
slika

Žena koja se udala za zmiju

Nakon što se zaljubila u kobru Bimbala Das iz sela Atala u distriktu Orissa Khurda u Indiji odlučila se udati za nju.

"Iako zmije ne govore i ne razumiju, mi komuniciramo na jedan poseban način", kaže 30-godišnjakinja. "Kad god stavim mlijeko u blizinu mjesta gdje živi, ona izađe i pije."

Seljaci su njenu namjeru da se uda za zmiju pozdravili, vjerujući da će im donijeti dobre prihode u polju.


Muškarac koji je oženio Volswagenovu "Bubu"

Edward Smith iz Washingtona trenutno živi zajedno sa svojom "djevojkom" - Volkswagenovom "Bubom" kojoj je dao ime Vanilla. Insistira na tome da nije "bolestan" i da nema namjeru da mijenja svoj način života. Prvi put je ovaj 57-godišnjak ima "seks sa autom" sa 15 godina, a tvrdi da ga nikad nisu privlačile ni žene ni muškarci.

Uz Vanillu mnogo vremena provodi i sa svojim drugim automobilima - Opalom GT iz 1973. godine, kojeg zove Cimet, te Forda Rangera Splasha, nazvanog Đumbir. Priznao je da se seksao sa preko 1.000 automobila.
slika

Žena koja se zabavlja sa muzičkim stubom Jakeom

Britanka kojoj je dijagnosticiran Aspergerov sindrom, 43-godišnjakinja nazvana Emma oduvijek je imala problema u vezama sa drugim ljudima. Sreću je pronašla u vezi sa muzičkim stubom kojeg je nazvala Jake. Kad nešto krene loše, Emma ga popravi, a kaže i da dvaput dnevno vode ljubav.

***************************************************

Zapitam se dokle ide ljudska glupost ili da li se ovde radi o gluposti ili necemu drugom ?? Mozda isti traze samo medijsku pozornost ? nisam znao na koju drugu temu da postavim ovo ali se u svakom slucaju dotice braka . Ovi gore su ocito bili spremni za brak !
slika
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Jeste li spremni za brak

#45 Post Postao/la nnejra »

Na ovo pitanje je jako teško odgovoriti čak i samom sebi. Jednom sam mislila da jesam i kada je upravo sve išlo u tom smjeru, shvatila sam da nisam spremna napustiti svoj dosadašnji život i negdje daleko krenuti sve ispočetka, daleko od meni svih važnih ljudi. Da nije bilo tih objektivnih prepreka , tj. da smo oboje živjeli u istom gradu, mislim da bih bila udata već nekoliko godina. Mislim da sam nakon tog iskustva puno sazrela ,spremna sam na obaveze koje nosi brak,spemna na zajednički život , još samo da se zaljubim kao nekada [mmmux2.gif] .

Odgovori