Posvajanje djece

Poruka
Autor/ica
Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Posvajanje djece

#2 Post Postao/la basista »

Nisam nikad razmisljao o tome.. ali vjerujem,da bih vjerovatno mogao usvojiti jedno dijete.. zavisi..
rekoh.. nisam razmisljao.. a nisam ni ozenjen da pitam zenu.. [Happy.gif]
.. Sad cujem za tih 400 km.. [eusa_think.gif]

t_u_t_n_p_l_0_c_k
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 913
Pridružen/a: 28 Jul 2009 10:10
Lokacija: Pandora

Re: Posvajanje djece

#3 Post Postao/la t_u_t_n_p_l_0_c_k »

vise mi se svidja opcija napraviti dijete . . .ali veoma je lijepo i posvajanje djece mislim ta djeca koja nemaju svoj dom i nemaju roditelje napustena su ili tako nesto . . .njima obezbijediti egzistenciju u ovom svijetu gdje se sami ne mogu snaci mislim da je veoma dobro to sto sngelina jolie radi jer toj djeci je ljepse i sa dadiljom koju placa angelina nego tamo negdje u africi . .ili gdje vec . .
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Posvajanje djece

#4 Post Postao/la nella26 »

Razmišljala sam o tome ali opet je i to malo zeznuto, mislim može biti, kad bih usvajala usvojila bih bebu, ali opet ne znaš kakve gene ima, ima li kakvih nasljednih bolesti itd.Opet, kad bi usvojila, zamislim se u situaciji ako bi to dijete nekad poželjelo upoznati svoje roditelje i roditelji potraže njega, pa odluči otići od mene, a ja kakva sam osjetljiva...uh ne znam.
Ali kad bi ovi malo moćni svi usvojili bar po jedno dijete ne bi ni bilo siročadi.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Posvajanje djece

#6 Post Postao/la beca »

Uvijek kada na tv u gledam djecu koja su u domu, sama, napuštena i bz roditelja, pomislim na to kako bih, da imam mogućnosti, otišla tamo i dovela ih nekoliko kući :(

Baš me čudi činjenica da je jako malo usvojene djece u odnosu na procenat parova koji ih nemaju ili ne mogu imati djecu....

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Posvajanje djece

#8 Post Postao/la beca »

Preporučila bih onima sa teme odobravanje više žena, koji smatraju sevapom pored jedne žene dovesti i drugu, pa i treću i četvrtu kući, da im je pametnije da usvoje dijete, a vjerujem da će se mnogi složiti i puno veći sevap.

Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: Posvajanje djece

#10 Post Postao/la string »

Dosta sam razmisljao o tome i zahvaljujem Dzemili na odlicnoj temi...
Vec duze vrijeme osjecam potrebu da imam svoje potomstvo a kako imam tu "srecu" da uvijek pronadjem zene koje nisu za mene niti ja za njih pa uvijek moramo po par mjeseci lijepiti staklene noge nase veze,ova mi se opcija cini kao najbolja.Necu dalje pisati o ovome da ne ispadne da kukam,da sam nesposoban,"da ih ima milion oko mene samo treba naci onu pravu" bla,bla...predajem se...Cini se jednostavno kada se izgovori ali malo vise pravnih stvari je upleteno u sve to pa evo,one koje zanima bas mogu procitati sve na ovom linku ispod.
http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/za ... /25bos.pdf
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Posvajanje djece

#15 Post Postao/la ra-ja »

Dobro bih razmislila ,prije nego bih tako usvojila necije dijete....

Bilo sto da je u pitanju,da li sterilitet partnera..ili zelja za vise djece.. :!:

Odgovori