Odred za čistoću

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Odred za čistoću

#1 Post Postao/la beca »

Naumpade mi, pri otvaranju teme ta emisija...baš mi nije nikad išlo u glavu kako ljudi mogu živjeti onakav život...pa hajde, neka se tema tako i zove...

koliko vremena, u prosjeku dnevno, posvećujete kućanskim poslovima?

jel vam uvijek sve na svom mjestu?

jel vam smeta ako, npr. vi odgovarate na teme, a znate da prašina nije obrisana?

znate li ljude koji su bolesni za čistoćom i one druge koji mogu da žive sa centimetrima prašine oko tv a?

ja naprosto ne znam od čega da počnem...pisati
nisam bolesna za čistoćom, nije mi sve kao apoteka, ali se trudim koliko mogu...

jel moguće da uvijek bude sve, pa hajmo reći pod kontrolom, da je uvijek prašina obrisana, usisano, prozori oprani, zavjese, stvari složene i ispeglane, kuhinjske krpe, parket obrisan, kupatilo se sija, šminka i nakit uredno složeni, lične stvari, balkon namješten, usisan, kuhinja i kuhinjski elementi očišćeni, suđe uredno složeno, radni sto pospremljen, ormari sa odjećom uredni....

uh...i još mali milion stvari....

nekako se previše time opterećujem u zadnje vrijeme...zadnjih dana sam radila i kad sam jutros ostala sama, nisam znala za što bih uzela prije...i pitam se šta kada budem imala stalni posao, djecu, pa ko će to sve stići i kada.... i može li se uopće sve to stići i postići...

znam da je kod mame uvijek sve blistalo, i kad smo sestra i ja bile male, a ona je radila, uvijek, ali uvijek je sve bilo čisto, uredno i na svome mjestu, ručak je uvijek bio spremljen, mama uvijek nasmijana....kako??

s druge strane, moja svekrva puno ne mari za čistoćom, mislim nije opterećena...kod nje suđe poslije ručka može stajati nekoliko sati, ona ne mari, bila sam u prilici da to vidim, ne da meni da ih operem, a ona kaže: pa neće pobjeći, opraćemo kasnije, de da odmorimo poslije ručka....ne kontam stvarno...

ja ne mogu popiti kafu, dok ne operem suđe poslije ručka, mogu, ali mi nije merak kad znam da trebam prati hrpu suđa...i ne mogu da se opustim...

treba li misliti na to ili ne...

vjerovatno ćemo svi reći da treba nešto između, niti se opterećavati, niti dozvoliti nered, ali ja koliko sam porodica upoznala, i bila kod njih, rijetki su oni između, ili se vidi da vode računa o svom domu ili ne vode...

jel zna neko neki savjet, za dugotrajniju čistoću
, osim onog pospremi i izađi napolje da ne prljaš, čemu onda stan :lol:

jednom mi se muž smijao kad je došao kući s posla, ja sve pospremila, i on da sjede u dnevni boravak, reko mogao bi u trpezariju na stolicu, vidiš da sam tek stavila te prekrivače :lol:

kako vi sve stižete, desi li vam se da se bar veša za peglanje nakupi???

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Odred za čistoću

#2 Post Postao/la nella26 »

Sreća pa imam mamu pa to nas dvije, a nekad mi dođe da sve zapalim :lol: ustvari najviše me nervira prašina, sad je obrišem i za 10 minuta je opet ima, ne mogu da vjerujem [eusa_wall.gif] i to mi je najmrži posao u kući.
Ali sam pegla stvarno, ja ne mogu rahat sjesti ako mi nije sve na svom mjestu, jer u svakom momentu moram znati gdje mi je i najmanja sitnica [icon_help.gif]
Ali opet ne blista sve :lol: ali sam imala komšinicu koja je bukvalno svaki dan generalku radila, čovječe apoteka je nula za njenu kuću bila. Ne dao bog da neko digne noge na prekrivač ili da se napije vode pa kad pere čašu da kap vode prsne negdje, odmah je arf u rukama :lol:
A upoznala sam i kaljavuša da bog mili sačuva, kad joj uđeš u kuću da sva sura koja znaš proučiš da ne ograjišeš.
I naravno, ne treba pretjerivati ni u jednom ni u drugom.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Odred za čistoću

#3 Post Postao/la beca »

nella26 je napisao/la:Sreća pa imam mamu pa to nas dvije, a nekad mi dođe da sve zapalim
[To funny.gif] [To funny.gif]

da zapališ sve [To funny.gif]

eee, i nas su nekad bile tri...a sad nas je samo dvoje i to jedno od to dvoje radi, tako da se trudim da ga poštedim kućnih poslova radnim danima...

papeljuga
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 127
Pridružen/a: 05 Aug 2009 16:56

Re: Odred za čistoću

#4 Post Postao/la papeljuga »

Bolesna sam kad je upitanju cistoca,jednostavno nemogu se opustit ako nije sve pod konac.Volim cistocu,i nemogu zamislit bas ni jedan dan da ne usisam i obrisem prasinu..ocistim kupatilo,i parket...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Odred za čistoću

#6 Post Postao/la beca »

znam džemila, jednom sam ti na nekoj temi napisala da ti se divim kako sve stigneš, pogotovo kad je u pitanju kuća, tu je posla 10 puta više nego u stanu, a i otac i brat...odmah je više pranja košuljai hlača i peglanja....a i kuhanja...

bar ćeš mužu, zbog obaveza nekih nekad moći reći nisi stigla napraviti ručak i on će to razumjeti,a u ovoj situaciji uvijek mora biti na stolu, opet kažem, razumijem te i divim ti se...

to za internet je tačno također...pogledaj samo broj naših postova i sasvim je jasno koliko smo vremena izgubile tu, koliko smo mogle dnevnica zaraditi :lol:

i nije ti loša ideja taj planer, šta se radi sedmično, šta svaki treći dan, a šta svaki dan...biće da ću te poslušati....

i ja imam nešto slično, što upotrebljavamo nedjeljom, prije nego što odemo na vikendicu; napišem na papir šta se treba uraditi u stanu prije odlaska i dam dragom da izabere pola aktivnosti, pola uzmem ja, i vjeruj mi, začas sve bude gotovo...

samo mislim da si se zeznula kad si rekla da u prosjeku dva sata dnevno radiš, mislim da radiš bar duplo više....

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Odred za čistoću

#8 Post Postao/la paparaci »

beca je napisao/la: koliko vremena, u prosjeku dnevno, posvećujete kućanskim poslovima?
nekoliko minuta, a mozda i sekundi, jer se radi o prosjeku :lol:

nije do mene, do sestre je [Happy.gif]
jel vam uvijek sve na svom mjestu?
jeste i mora.
jel vam smeta ako, npr. vi odgovarate na teme, a znate da prašina nije obrisana?
ne smeta. ali mi smeta ako je nered u stanu/kuci. onda prvo zasucem rukave [cool.gif]

znate li ljude koji su bolesni za čistoćom
moja sestra i rahmetli majka [smile.gif]
i one druge koji mogu da žive sa centimetrima prašine oko tv a?
moj jaran. kamo srece da su samo centimetri prasine. to su kubici smeca i prljavog sudja :lol:

nisam bolesna za čistoćom, nije mi sve kao apoteka, ali se trudim koliko mogu...
kod mene mora sve biti cakum pakum. navikao sam tako i drago mi je zbog toga. najzad, ne osjecam se ugodno i fino kad je nered i necisto.
jel moguće da uvijek bude sve, pa hajmo reći pod kontrolom, da je uvijek prašina obrisana, usisano, prozori oprani, zavjese, stvari složene i ispeglane, kuhinjske krpe, parket obrisan, kupatilo se sija, šminka i nakit uredno složeni, lične stvari, balkon namješten, usisan, kuhinja i kuhinjski elementi očišćeni, suđe uredno složeno, radni sto pospremljen, ormari sa odjećom uredni....
jeste, ako ste naravi kao moja sestra :lol:

stvar je u odrzavanju, moje misljenje. ako covjek redovno i konstantno radi, onda tu i nema toliko posla. naravno, najbolje je kad se poslovi podjele, a ne da se jedna osoba slomi.

znam da je kod mame uvijek sve blistalo, i kad smo sestra i ja bile male, a ona je radila, uvijek, ali uvijek je sve bilo čisto, uredno i na svome mjestu, ručak je uvijek bio spremljen, mama uvijek nasmijana....kako??
to su druga vremena bila. rijetko ce se danas takva naci. jedan od razloga jeste kao sto je dzemila rekla, internet.
jel zna neko neki savjet, za dugotrajniju čistoću[/b], osim onog pospremi i izađi napolje da ne prljaš, čemu onda stan :lol:
naravno. da svako iza sebe pospremi i vodi racuna o nekom redu.
jednom mi se muž smijao kad je došao kući s posla, ja sve pospremila, i on da sjede u dnevni boravak, reko mogao bi u trpezariju na stolicu, vidiš da sam tek stavila te prekrivače
on je dobro prosao. ja ne smijem disati kad sestra ocisti :lol:

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Odred za čistoću

#9 Post Postao/la beca »

paparaci je napisao/la: on je dobro prosao. ja ne smijem disati kad sestra ocisti :lol:
[To funny.gif]

Odgovori