Nasilje u porodici

Poruka
Autor/ica
Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Nasilje u porodici

#16 Post Postao/la abazaga »

Kao momak imao sam dosta dijevojaka uspona i padova ozbiljnih i prolaznih veza sada sam u braku nikada ali nikada nisam bio nasilan niti grub prema ženi mada nekada i žena prosto traži da ti se otkači ruka ali u tim trenutcima sam se samo nasmijao i obično krenem da je poljubim u žaru svađe ali nikada ne uspijem da dobijem taj poljubac. he he he.

Avatar
Hana76
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1547
Pridružen/a: 26 Jun 2011 20:24

Re: Nasilje u porodici

#17 Post Postao/la Hana76 »

Definitivno sam protiv nasilja, ako se nemoze rijesiti na fin nacin onda taj brak nema buducnosti [eusa_naughty.gif]
Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg
cvijeta na svijetu.

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Nasilje u porodici

#18 Post Postao/la selma24 »

Hana76 je napisao/la:Definitivno sam protiv nasilja, ako se nemoze rijesiti na fin nacin onda taj brak nema buducnosti [eusa_naughty.gif]

[evojele9.gif] [oha.gif] [oha.gif]
slika

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Nasilje u porodici

#19 Post Postao/la vihor »

Porodica u mom zivotu je broj 1 i sve bih za njih dao, ma zivot bi dao za svoju djecu
Treba proziviti ovo malo zivota a sto se tice nasilja u porodici ima ga svuda, na svim kontinentima, kod ljudi svih profila, kulture, vjere ali
bez obzira na sve nikada nemoj praviti nasilje u svojoj porodici
kod nekih se nasilje pojavljuje jer je sredina konzervativna pa se junacine zele pokazati a u stvari oni i njihova porodica su jedini gubitnici u svemu
a zivot prolazi kraj njih.....

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Nasilje u porodici

#20 Post Postao/la abazaga »

Za nasilje u porodici srbi su maheri oni redovno biju i maltretiraju zene. (Čast izuzetcima) Neznam ali to je valjda takav mentalitet tog naroda ko to zna nije mi jasno niti ce mi ikada biti jasno kako neko moze udariti slabijeg od sebe.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Nasilje u porodici

#21 Post Postao/la mrki62 »

abazaga je napisao/la:Za nasilje u porodici srbi su maheri oni redovno biju i maltretiraju zene. (Čast izuzetcima) Neznam ali to je valjda takav mentalitet tog naroda ko to zna nije mi jasno niti ce mi ikada biti jasno kako neko moze udariti slabijeg od sebe.
Nemoj nikad zaboraviti na nasilje i kod vehabija [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Nasilje u porodici

#22 Post Postao/la abazaga »

Mrki62 je napisao/la:
abazaga je napisao/la:Za nasilje u porodici srbi su maheri oni redovno biju i maltretiraju zene. (Čast izuzetcima) Neznam ali to je valjda takav mentalitet tog naroda ko to zna nije mi jasno niti ce mi ikada biti jasno kako neko moze udariti slabijeg od sebe.
Nemoj nikad zaboraviti na nasilje i kod vehabija [muzikafo1.gif]
Ako budem video nekog selefiju ili "Vehabiju" kao sto ti kazes da bije zenu odracu ga od batina dokle god ne izgovori tewbu.
Do tada ne vijerujem praznim pricama rekla kazala.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Nasilje u porodici

#23 Post Postao/la mrki62 »

abazaga je napisao/la:
Mrki62 je napisao/la: Ako budem video nekog selefiju ili "Vehabiju" kao sto ti kazes da bije zenu odracu ga od batina dokle god ne izgovori tewbu.
Do tada ne vijerujem praznim pricama rekla kazala.
Nasilje u porodici je i to da se djeca ne pitaju kakvu će nošnju imati ,već striktno mora biti zavijena ženska djeca, kao nindže a za žene da ne govorim.
Zar nije to nasilje ????
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Nasilje u porodici

#24 Post Postao/la vihor »

UNAKAZIO JOJ IZGLED
Ubila se 12 godina nakon što ju je muž polio kiselinom
Fakhra Younus iz Pakistana je odlučila okončati svoju 12-godišnju mukotrpnu borbu, kojom je pokušavala popraviti svoje unakaženo lice po kojem je njen bivši muž polio kiselinu, skočivši sa šestog sprata jedne zgrade u Rimu.

Fakhra prije i poslije napada
Bivšu plesačicu iz Pakistana je prije 12 godina tadašnji muž, advokat i sin političkog moćnika, polio kiselinom po licu nanijevši joj teška oštećenja.

Napad, koji se dogodio pred očima njenog tada petogodišnjeg sina, onemogućio joj je da diše i da se bori za život. Kiselina joj je otopila nos i grudi, spalila kosu, spojila usne, uništila lijevo uho te ju oslijepila na jedno oko. Otada je bila na 39 različitih zahvata, kako bi formirala svoje lice koje više nije imalo oblik.

Nakon napada se preselila u Rim i tamo nastavila tretman oporavka . Međutim, nikada se nije oporavila. Njeno samoubistvo, koje se dogodilo 17. marta, vratilo je sva bolna sjećanja na taj gnusni čin, ali još jednom podsjetilo na torture kroz koje prolaze pakistanske žene u konzervativnoj i okolini u kojoj vladaju muškarci.

Više od 8.500 napada kiselinom, prisilni brakovi i drugi oblici nasilja nad ženama su evidentirani u Pakistanu u prošloj godini.

"Najtužnije je što je Fakhra shvatila da joj sistem u Pakistanu nikada neće osigurati liječenje. Bila je veoma razočarana, jer za nju nije bilo pravde", kazala je Nayyar Shabana Kiyani, aktivistica udruženja Aurat Fondation.

Fakhra i Bilal Khar su bili u braku tri godine, ali ga je ona napustila, jer ju je navodno fizički i psihički maltretirao. Fakhra je tvrdila da je njen bivši muž došao u kuću njene majke i prolio joj kiselinu na lice dok je spavala.

Slučaj je privukao pažnju svjetske javnosti, a Khar je oslobođen svih optužbi zbog, kako se navodi, političkog utjecaja njegovog oca, bivšeg guvernera. Nakon što je odlučila okončati svoj život, Fakhrin bivši muž se ponovo ogradio od optužbi da ju je on unakazio. Khar također smatra da se Fakhra ubila, jer nije imala novca, a ne zbog strašnih povreda koje je pretrpjela.

Zanimljivo je da je veliku podršku imala od Tehmine Durrani, Kharove maćehe, bivše supruge njegovog oca. Ona ju je zastupala na sudu i pomogla joj da ode u Italiju gdje joj je Vlada Italije plaćala liječenje i osiguravala joj novac za život. Durrani je kazala da će raditi na tome da se njen slučaj ponovno otvori.

Ona je kazala da Fakhrain slučaj treba biti podsjetnik da se Vlada u Pakistanu mora angažovati na prevenciji napada kiselinom i drugih oblika nasilja nad ženama.

(Sarajevo-x.com)

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Nasilje u porodici

#25 Post Postao/la abazaga »

Mrki62 je napisao/la:
abazaga je napisao/la:
Mrki62 je napisao/la: Ako budem video nekog selefiju ili "Vehabiju" kao sto ti kazes da bije zenu odracu ga od batina dokle god ne izgovori tewbu.
Do tada ne vijerujem praznim pricama rekla kazala.
Nasilje u porodici je i to da se djeca ne pitaju kakvu će nošnju imati ,već striktno mora biti zavijena ženska djeca, kao nindže a za žene da ne govorim.
Zar nije to nasilje ????
Muslimanska zenska dijeca kada postaju polno zrela a pritom svesno bez prisile izjave svoju pripanost islamu trebaju po pravilima islama pokriti tijelo i glavu. Sve ostalo je slobodna volja pojedinca. A ako je prisiljavana na to nasiljem to je teror ali vervalne kritike bez uvreda su dozvoljene.
To je moje misljenje.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
boni
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 31
Pridružen/a: 18 Jul 2012 21:38

Re: Nasilje u porodici

#26 Post Postao/la boni »

Takve osobe bez razuma , bez osecanja ljudskosti, bez icega u sebi , jer smatram da su prazne od vrha do dna treba najstrozije kazniti , ali do kraja njihovih zivota.Ma jednostavno su zasluzili sav prezir koji ljudsko bice moze posedovati u najgorem momentu.
Znam da su to ljudi sa psihickim poremecajem, ali jednostvano onaj bes ne dozvoljava da sagledamo ga kao takvu osobu zbog tih dela jedostavno je tesko to tako doziveti.
Privitak/ci
sadness_089.jpg
sadness_089.jpg (8.56 KiB) Pogledano 3278 puta.
''Hrabriji si nego što veruješ, jači nego što izgledaš i pametniji nego što misliš.''

nala
Pocetnik
Postovi: 28
Pridružen/a: 09 Dec 2014 17:04

Re: Nasilje u porodici

#27 Post Postao/la nala »

Sve je vise slucajeva nasilja u porodici, nije mi jasno psiha tih ljudi.

Odgovori