Omladina danas

Poruka
Autor/ica
Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#16 Post Postao/la Tourniquet »

pa svijet se okrenuo pa sa njim i cijelo drustvo, omladina posebno... SAd su ti novi standardi. Sve je postalo bezveze i drustvo i raja i prijatelji, sve je nesto drugacije, prolazno....

Avatar
Bjezba
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 60
Pridružen/a: 30 Sep 2000 02:00
Lokacija: Norway

#17 Post Postao/la Bjezba »

vidovita_dzemila je napisao/la:ja sam primjetila da su momci i cure (ovi malo mlaði posebno) zamjenili uloge. sad su cure agresivnije i otvorenije od mu¹karaca, ni pred jednom vi¹e neæe¹ vidjeti sok u kafiæu. svaka se "zametla" pivom, votkom...svaka pu¹i... cure poduzimaju prvi korak, ne èekaju da mu¹karac prvi njima priðe...a rijeènik tj prostaèenja da ne spominjem.
gdje su takve bile dok sam ja bio mlad

Avatar
Sumaja
Pocetnik
Postovi: 7
Pridružen/a: 02 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosna i Hercegovina

#18 Post Postao/la Sumaja »

ToUrNiQuEt je napisao/la:pa svijet se okrenuo pa sa njim i cijelo drustvo, omladina posebno... SAd su ti novi standardi. Sve je postalo bezveze i drustvo i raja i prijatelji, sve je nesto drugacije, prolazno....

Ma nije bezveze ... ako se znas zabaviti i ako ti drustvo zna priredidi zabavu normalno je da je dobro ... ponekad i meni bude dosadno ali vise puta se zabavimo ja i moja ekipa

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#20 Post Postao/la Bebuskaa »

vidovita_dzemila je napisao/la:ja sam primjetila da su momci i cure (ovi malo mlaði posebno) zamjenili uloge. sad su cure agresivnije i otvorenije od mu¹karaca, ni pred jednom vi¹e neæe¹ vidjeti sok u kafiæu. svaka se "zametla" pivom, votkom...svaka pu¹i... cure poduzimaju prvi korak, ne èekaju da mu¹karac prvi njima priðe...a rijeènik tj prostaèenja da ne spominjem.
Ima i toga ..danas se sve mjenja polako..posebno generacije 17 do nekih 22 godina...omladina se mjenja kako i vrijeme....ali ja mislim da je jedna vrsta odgoja i dopustanja djeci da rade sto zele...Roditeljska briga i odgoj veliki kljuc dosta stvari....posebno danasnja omladina nema neko postovanje prema roditeljima i da cjene sto sve rade za njih,,kao sto ne shvataju da imati roditelje je najvece bogatstvo..i nekog ,ko ih nikad nece napustiti i ostaviti u nevolji beez obzira o cemu se radilo....... :satisfied: :huh:

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

#22 Post Postao/la Alyssa_ »

Bebuskaa je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:ja sam primjetila da su momci i cure (ovi malo mlaði posebno) zamjenili uloge. sad su cure agresivnije i otvorenije od mu¹karaca, ni pred jednom vi¹e neæe¹ vidjeti sok u kafiæu. svaka se "zametla" pivom, votkom...svaka pu¹i... cure poduzimaju prvi korak, ne èekaju da mu¹karac prvi njima priðe...a rijeènik tj prostaèenja da ne spominjem.
Ima i toga ..danas se sve mjenja polako..posebno generacije 17 do nekih 22 godina...omladina se mjenja kako i vrijeme....ali ja mislim da je jedna vrsta odgoja i dopustanja djeci da rade sto zele...Roditeljska briga i odgoj veliki kljuc dosta stvari....posebno danasnja omladina nema neko postovanje prema roditeljima i da cjene sto sve rade za njih,,kao sto ne shvataju da imati roditelje je najvece bogatstvo..i nekog ,ko ih nikad nece napustiti i ostaviti u nevolji beez obzira o cemu se radilo....... :satisfied: :huh:

vidovita_dzemila..malo se satobom slazem ali ne bash potpuno, ja sam naprimjer agresevnija i otvorenija, predamnom cesh vidjeti sok u kaficu ( iako vrlo rijetko izlazim ), i dan danas iako je sve drugacije i moje drushtvo je skroz drugacije od mene, ja opet nisam kao oni i ja ne poduzimam prvi korak, ja cekam da on dodje, pa ako hoce nek dodje ako ne ko ga shljivi... :)


bebuskaa
..ja se stobom potpuno slazerm, malo ih je danas (koje ja poznajem) koji cijene svoje roditelje, bash malo, i to je zalosno...nekad i ja neposlusham svoje ali nastojim koliko toliko..sretna sam shto ih imam jer znam da ce mi oni pomoci kao shto si i ti navela nije bitno u cemu..
alii kazem opet to je zalosno, ponekad pomislim vishe bi voljela da sam zivjela u mamino doba kad je ona mlada bila, jer sve je bilo drugacije, sada je sve poludjelo, nezna se ni ko pije ni ko placa..
..all valjda ce jednog dana biti bolje, ja sumnjam u to ali et...

Avatar
alan_ford
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 158
Pridružen/a: 14 Dec 2004 02:00

#23 Post Postao/la alan_ford »

omladinA danaS.... hmmmM siroK pojaM... nemA visE klikerA onO hopA saD pojmA nemajU stO jE tO hopA i takO tE budalastinE kojE saM jA ganjaO... saD sE odmA docepA PlayStation-A pA zA brzO vrijemE idE i u graD doceA sE alkoholA dobrE travE... a nekO sE skolujU onO mislE o buducnostI takO tO blA blA :baa:

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#25 Post Postao/la irma26 »

coomi je napisao/la:Lepo je biti mlad,a jos lepse je biti pametan i mlad.POZZZZ =D>
:chuckel: =D> =D>

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#27 Post Postao/la becanka »

Sex, Drugs & Rock 'n' Roll :D to je stara omladina,
a nova sada izbacila Rock 'n' Roll i presla na Techno i Hip Hop :D

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#28 Post Postao/la sabinax »

BeCaNkA je napisao/la:Sex, Drugs & Rock 'n' Roll :D to je stara omladina,
a nova sada izbacila Rock 'n' Roll i presla na Techno i Hip Hop :D
A sta nije nova omladina na narodnjacima :lol: :lol: :lol:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
alan_ford
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 158
Pridružen/a: 14 Dec 2004 02:00

#29 Post Postao/la alan_ford »

jA saM frapiraN njihoviM ponasanjeM

Odgovori