Omladina danas

Poruka
Autor/ica
Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#32 Post Postao/la becanka »

sabinaX je napisao/la:
BeCaNkA je napisao/la:Sex, Drugs & Rock 'n' Roll :D to je stara omladina,
a nova sada izbacila Rock 'n' Roll i presla na Techno i Hip Hop :D
A sta nije nova omladina na narodnjacima :lol: :lol: :lol:
Tu i tamo... :D

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#33 Post Postao/la vornevljev »

Dana¹nja omladina svojim pona¹anjem samo odgovara na kontekste vremena u kojem ¾ive i na sve ono ¹to ti konteksti u sebi sadr¾e.Nemojte se zanositi sa onim prièama da su oni gori nego neka mlade¾ prije njih.Oni nisu ni gori ni bolji od prija¹njih generacija,a naravno svaka generacija æe reæi:"Ma ova dana¹nja djeca su za fuj,te ovakvi su ,te onakvi su...",¹to je jedno naivno i nadasve plitko mi¹ljenje,koje opet ne govori ni¹ta ni o èemu.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

#34 Post Postao/la lien »

evo i nesto sa strane omladine.. :D
U Sloveniji imas svacega, stvarno, medjutim svaki put kad odem u Bosnu cini mi se da je sve gore i gore.. To je samo muzika, izlaski, kafici,pjevaci... katastorfa... :huh:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#35 Post Postao/la vornevljev »

LiEn je napisao/la:evo i nesto sa strane omladine.. :D
U Sloveniji imas svacega, stvarno, medjutim svaki put kad odem u Bosnu cini mi se da je sve gore i gore.. To je samo muzika, izlaski, kafici,pjevaci... katastorfa... :huh:
Gre¹ka u koracima Li-en,kratko bude¹ u Bosni,i to koliko bude¹ dolazi¹ turistièki i razgleda¹ gradove i naravno da æe¹ vidjeti kafiæe,klubove i omladinu u njima,isto se ponasaju kao i bilo gdje u svijetu.Odi ponekad i na koji univerzitet,pa vidi malo kakve projekte i ¹ta omladina jo¹ radi i to dobar dio omladine,a ljeti u kafiæima ima 50 % na¹e omladine iz dijaspore,kojoj je ovdje jeftinije se napiti.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

#36 Post Postao/la lien »

vornevljev je napisao/la:
LiEn je napisao/la:evo i nesto sa strane omladine.. :D
U Sloveniji imas svacega, stvarno, medjutim svaki put kad odem u Bosnu cini mi se da je sve gore i gore.. To je samo muzika, izlaski, kafici,pjevaci... katastorfa... :huh:
Gre¹ka u koracima Li-en,kratko bude¹ u Bosni,i to koliko bude¹ dolazi¹ turistièki i razgleda¹ gradove i naravno da æe¹ vidjeti kafiæe,klubove i omladinu u njima,isto se ponasaju kao i bilo gdje u svijetu.Odi ponekad i na koji univerzitet,pa vidi malo kakve projekte i ¹ta omladina jo¹ radi i to dobar dio omladine,a ljeti u kafiæima ima 50 % na¹e omladine iz dijaspore,kojoj je ovdje jeftinije se napiti.
na univerzitet..haha...ionako malo njih studira, moglo bi vise ali sta ces kad je mentaliteta zaostala a i nema se para. Nikad necu zaboraviti na jednu curu iz sela, sto je bila odlicna i kad smo upitali njezine roditelje u koju su ju srednju skolu upisali, odgovorili su: Ma kakva skola, ionako ce se udati!
A sta se projekata tice i svega ostaloga, Bosna premalo nudi svojo omladini, ma kakvi omladini, ma svima... ali na mladima svijet stoji. Imam srecu sto izlazim iz porodice gdje su vise manje svi skolovani, i imam 3 stricevke sto studiraju u Bihacu, jedna u Tuzli i mogu ti reci da to sta bosanski univerzitet nudi nije nista..nazalost, omladina ima ideje ali nema mogucnosti.

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#37 Post Postao/la vornevljev »

Ej ti ima¹ te neke primjere tih svojih rodica,i dr¾i se tih primjera i u¾ivaj, misli ¹ta hoæe¹!A to koliko BiH nudi znam ja,a ti to ne mo¾e¹ znati jer ne ¾ivi¹ ovdje.Neka tebi Slovenije i drago mi je da si napomenula da dolazi¹ iz ¹kolovane porodice,eto vidi¹ ja dolazim iz proleterske.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#39 Post Postao/la vornevljev »

hvala papaya,znas da si i ti mom srcu draga
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#40 Post Postao/la Bijesanpuz »

hvataju trend...

frka trka oko popularnosti, probijaju se u "drustvu"....


Nezgodno me gleda prijatelj ako ja odbijem cigaru i kazem da ne pusim.. Gleda me poprijeko...
A jos vece cudjenje kada kazem da nepijem... Pogled onakav... a vidi ovog seljaka.. Pa gdje ti zivis..

i slicno tako...

nebih dalje...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#41 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

tirara je napisao/la:omladina danas-znam sigurno da im nije lako........
vrijeme u kojem su izgubljene sve norme ponasanja i vrijednosti pojedinca,porodice,drustva,sigurno ne moze biti dobra podloga za danasnju omladinu,nezavidna pozicija...................pa tek predstojeca borba za uspjeh i opstanak u danasnjem drustvu,hmmm.....gadno.....
http://de.youtube.com/watch?v=GwOv0xg31nk

Neznam da li je ovo smijesno ili zalosno
Ali ubijedjen sam da nije dijete krivo
PS :chuckel: a nije ni computer

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: OMladina danas

#43 Post Postao/la nella26 »

Ova današnja omladina nema pojma šta je mladost , pravo pogrešne furke furaju danas je umodi da praviš probleme i kao glavni si - nigdje veze.
A djevojčice se više ne igraju gume već odmah dekolte minići i fraeri i što je više momaka imala ona veća maca - opet nigdje veze
ÄŒast izuzecima sve je stvar odgoja
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: OMladina danas

#44 Post Postao/la Bebana_de »

nella26 je napisao/la:Ova današnja omladina nema pojma šta je mladost , pravo pogrešne furke furaju danas je umodi da praviš probleme i kao glavni si - nigdje veze.
A djevojčice se više ne igraju gume već odmah dekolte minići i fraeri i što je više momaka imala ona veća maca - opet nigdje veze
ÄŒast izuzecima sve je stvar odgoja

[eusa_clap.gif] nella
bas tako,,,,doduse nisam bila u Bosni ima godina ali omladina u svakoj zemlji je ista sve se to promjenilo
kao sto kazu preuzeo rogonja sve u svoje ruke,,,
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: OMladina danas

#45 Post Postao/la sabinax »

Istina...ali kad malo razmislim, jesmo li mi bili primjerni u svojim omladinskim godinama [eusa_think.gif] .......ja NE [cool.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori